портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Інформаційний дайджест новин Уряду від 28 листопада 2018 року

Опубліковано 30 листопада 2018 року, 09:47 , Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Україна продовжує співпрацю з південнокорейськими компаніями з метою впровадження новітніх технологій в енергетичному секторі

З метою обговорення питань подальшої співпраці в енергетичному секторі заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні паном Лі Янг Гу та Віце-президентом корейської компанії «Doosan Heavy Industries and Construktion Co.,Ltd» паном Сингау Соном.

Зустріч організовано за сприяння Посольства Республіки Корея в Україні з метою обговорення можливих пропозицій співпраці з Україною. Наталія Бойко зазначила про пріоритетні завдання, спрямовані на зміцнення енергетичної безпеки, серед яких диверсифікація постачання енергетичних ресурсів та прискорення інтеграції об’єднаної енергосистеми України до європейської енергосистеми. Також наголосила, що Україна здійснює реформування енергетичного сектору та формування ринку електричної енергії відповідно до Третього енергетичного пакету ЄС, що потребує заходів з модернізації та впровадження сучасних технологій та новітніх IT-рішень. «У реформуванні енергетичного сектору важливі як нормативно-правова база, так і запровадження нових технологічних рішень», - зазначила Наталія Бойко. При цьому запевнила, що імплементація нового законодавства створює сприятливий інвестиційний клімат, що є добрим сигналом для інвесторів, які зацікавлені прийти на український ринок. Також поінформувала про модернізацію підприємств генерації, що працює на вугіллі, приватизаційні процеси та особливості державної підтримки в енергетичному секторі.

Від Міненерговугілля участь у заході взяли також керівник експертної групи з розвитку конкурентного ринку електричної енергії Директорату енергетичних ринків Вікторія Гнатовська та державний експерт Експертної групи з питань стратегічного планування, інформаційно-аналітичного моніторингу, оцінки впливів та підготовки звітності Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Іван Дімов. Сторони висловили зацікавленість у продовження співпраці в енергетичній галузі України.

Довідково 

Міненерговугілля підписало Меморандум з південнокорейськими компаніями KEPCO та KOTRA щодо співпраці в напрямку реформування енергетичного сектору та обміну знань у сфері інтеграції відновлювальних джерел енергії та впровадження Smart Grіd технологій. Згідно з Меморандумом, сторони домовилися також про обмін інформацією про сферу електроенергетики кожної країни, систем зберігання енергії, управління відключеннями, співробітництво щодо скорочення втрат енергії при її передачі та розподілі тощо.


З 2019 року запроваджується профатестація управителів багатоквартирних будинків, - Геннадій Зубко

З 2019 року в Україні запроваджується професійна атестація для управителів багатоквартирного будинку. Це нововведення дозволить підвищити професійний рівень знань та вмінь управителів і, як наслідок, забезпечити вищу якість послуг для населення. Так прокоментував прийняту Урядом постанову щодо професійної атестації за професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Це крок до формування ринку професійних управителів та підвищення якості послуг населенню. В Україні сьогодні близько 250 тисяч багатоквартирних будинків і їх мешканці мають отримувати якісний рівень житлово-комунальних послуг. Тож, впровадження професійної атестації управителя дозволить підвищити цю якість», - зазначив Геннадій Зубко.

Порядком професійної атестації передбачено: вимоги до осіб, що подають заяву про здійснення професійної атестації; етапи здійснення професійної атестації; перелік документів необхідних для проведення професійної атестації; підстави для відмови у здійсненні професійної атестації; процедура здійснення первинної професійної атестації; здійснення повторної професійної атестації; строк дії кваліфікаційного сертифіката; підстави для анулювання кваліфікаційного сертифіката.

Атестація за професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» запроваджується відповідно до закону «Про житлово-комунальні послуги».

Нагадаємо, раніше Уряд затвердив Правила надання послуги з управління багатоквартирним будинком та Типовий договір.


Урядом врегулювано порядок використання коштів за важливими бюджетними соціальними програмами

28 листопада Уряд на своєму засіданні ухвалив постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 і від 23 квітня 2014 р. № 117”.

Зазначена постанова розроблена Міністерством соціальної політики з метою:

забезпечення фінансової підтримки заходів із створення робочих місць для відтворення та розвитку інфраструктури Донецької області;

придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату;

закупівлі лікувального, діагностичного, реабілітаційного обладнання та меблів для клініки Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності;

забезпечення безперебійного надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка”, шляхом врегулювання питання щодо ефективного та повного використання бюджетних коштів.


Визначено порядок надання допомоги особам, які доглядають за хворими дітьми

28 листопада Кабінет Міністрів України прийняв постанову „Деякі питання призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми”.

Зазначеною постановою визначено порядок надання допомоги для осіб, які доглядають за хворими дітьми, та наділено лікарсько-консультаційну комісію повноваженнями щодо видачі довідки, необхідної для призначення допомоги.

Постанову було розроблено Міністерством соціальної політики у зв'язку з прийняттям Верховною Радою Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми”, яким було внесено зміни, зокрема, до Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, в частині запровадження окремого виду допомоги для осіб, які доглядають за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлена інвалідність.

Крім того, у зв’язку з набранням чинності Закону України „Про електронні довірчі послуги” уточнено термін „електронний цифровий підпис”.


Уряд урегулював питання запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності

28 листопада Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України „Про утворення Електронного реєстру листків непрацездатності”, якою передбачено утворення Електронного реєстру листків непрацездатності як системи накопичення, зберігання та використання інформації про видані, продовжені та обліковані листки непрацездатності з використанням інформаційної інфраструктури Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зазначеним нормативним актом також визначено завдання центральним органам виконавчої влади разом із Фондом соціального страхування України розробити і подати до 1 лютого 2019 року на розгляд Кабінету Міністрів проект положення про Електронний реєстр листків непрацездатності та забезпечити технічні можливості, необхідні для функціонування Реєстру.


Маємо мобілізувати світ і повернути наших моряків та політв’язнів додому, – Володимир Гройсман

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає вкрай необхідним зараз мобілізувати весь світ і повернути додому заарештованих російським судом українських моряків та політв’язнів. Про це він сказав під час засідання Уряду, де було схвалено низку рішень щодо надання правової та іншої допомоги сім’ям полонених.

«Потрібно мобілізувати зусилля, аби наших хлопців відпустили і повернули додому. Всі зусилля будуть об’єднані, - сказав Володимир Гройсман. – Треба мобілізувати світ для того, аби Росія почала платити справжню ціну за свою агресію. Вони несуть загрозу і смерть, і це треба зупинити. Ми маємо бути сильними і захищати себе і свої цінності».


Мінагрополітики: 30-денний воєнний стан не несе ризиків продовольчого характеру, пропозиція продуктів значно перевищує попит

Мінагрополітики, на яке покладено завдання забезпечення продовольчої безпеки в країні, констатує профіцит основної групи продуктів харчування та не бачить підстав для виникнення дисбалансу внаслідок дії воєнного стану в низці областей України. Про це написав перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

«Ми ведемо регулярну статистику щодо забезпечення регіонів основними продуктами харчування, зокрема, в якій з областей необхідне додаткове постачання, а які знаходяться на повному самозабезпеченні. Оперативні дані свідчать, що пропозиція продуктів значно перевищує попит», - зазначив Максим Мартинюк.

Баланси попиту і пропозиції за основними продуктами харчування були свідомо наведені у більш широкому діапазоні (листопад 2018-січень 2019 рр.), що перевищує максимальну тривалість режиму воєнного стану. Профіцит спостерігається у всіх проаналізованих категоріях, а саме: борошна пшеничного, крупи гречаної, свинини, м’яса птиці, яєць курячих, олії соняшникової, цукру, овочів борщового набору.

«Продукції більш ніж достатньо за всіма базовими категоріями, і вона доступна в будь-який момент. У разі спекулятивного росту цін у нас є широкий інструментарій для їх гасіння», - додав перший заступник Міністра.

Довідково

Баланси попиту і пропозиції за основними продуктами харчування на листопад 2018-січень 2019 рр:

Борошно пшеничне: очікуваний попит на листопад 2018-січень 2019 р становить 500,5 тис. тонн, пропозиція ресурсу на цей період - 552,7 тис. тонн. Профіцит.

Крупа гречана: очікуваний попит 25,4 тис. тонн, пропозиція ресурсу - 35,3 тис. тонн. Профіцит.

Свинина: очікуваний попит - 162,5 тис. тонн, пропозиція ресурсу - 188,4 тис. тонн. Профіцит.

М'ясо птиці: очікуваний попит 232,7 тис. тонн, пропозиція ресурсу - 565 тис. тонн. Профіцит.

Яйця курячі: очікуваний попит - 2,7 млрд штук, пропозиція ресурсу - 4,3 млрд штук. Профіцит.

Олія соняшникова: очікуваний попит - 137,3 тис. тонн, пропозиція ресурсу - 973,7 тис. тонн. Профіцит.

Цукор: очікуваний попит - 411,9 тис. тонн, пропозиція ресурсу - 1,46 млн тонн. Профіцит.

Овочі борщового набору (сумарно картопля + буряк + капуста + цибуля + морква): очікуваний попит 2,42 млн тонн, пропозиція ресурсу - 14,9 млн тонн. Профіцит (величезний розрив формує в основному урожай картоплі, але перевищення зафіксовано і за іншими складовими в категорії).


Прем’єр-міністр: Ми маємо планово завершити 2018 рік і увійти у 2019-й

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав всі міністерства й відомства максимально ефективно використати час до кінця року, аби підготувати всі потрібні механізми, положення й документи для планового завершення поточного року і початку наступного. Про це Глава Уряду сказав під час засідання Уряду.

«Я хочу подякувати за вчасно ухвалений збалансований бюджет, який передбачає повне фінансування сектору безпеки та оборони, проведення подальших змін в освіті, охороні здоров’я. З 1 січня плануємо провести перерахунок пенсій для військових, з 1 березня – для інших категорій. Будемо далі робити дороги, розбудовувати інфраструктуру. Це реальні плани, які стоять перед нами сьогодні», – сказав Володимир Гройсман.


Глава Уряду про поточну ситуацію в країні: Живіть звичайним життям, працюйте та навчайтеся

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав громадян України не піддаватися панічним настроям у зв’язку із введенням в 10 областях України воєнного стану, а спокійно жити звичайним життям, навчатися і працювати спокійно. Про це він сказав, відкриваючи засідання Уряду.

«Я розумію, що рішення Парламенту сприймається складно. Розумію, що відчувають люди. Але я хочу наголосити. Все, що ухвалено, - це відповідь на агресивні і безпрецедентні дії, що відбулися останнім часом з боку збройних сил Росії проти українських моряків. Всі бачили ці цинічні відеокадри, які описували ситуацію», - сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що сектор безпеки та оборони, сфера охорони життя військових та їх соціальний захист – завжди був одним з пріоритетів.

«І зараз ми всі працюємо над тим, аби мобілізувати світ і повернути наших моряків, - сказав Володимир Гройсман. - Ми вже майже п’ятий рік живемо в умовах агресії Росії. Тож маємо бути сильними та стійкими. Збройні Сили України, Уряд, місцеві органи влади зроблять все, аби підвищити рівень безпеки та оборони всередині країни. Українці, живіть звичайним життям – працюйте, навчайтеся, народжуйте дітей. Але треба завжди бути готовим відбити агресію. Для нас важливо бути сильними економічно та фінансово заможними».


Світовий конгрес українців відданий справі підтримки України, – новий президент СКУ на зустрічі з Главою Уряду

Cвітовий конгрес українців, як одне з найбільших об’єднань українців всього світу, є відданим справі підтримки України і того курсу реформ, який наразі проводить Уряд України. Про це сказав президент конгресу Павло Грод під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

Глава Уряду привітав президента СКУ із призначенням на посаду і подякував його попереднику – Євгену Чолію - за плідні роки співпраці.

«У нас насправді родинні зв’язки, які ми будуємо довгі роки. Хочу запевнити, що ми готові до співробітництва в ім’я розвитку», - сказав Павло Грод.

«Ваша роль важлива, - сказав Володимир Гройсман. - Ми відчуваємо сьогодні партнерство СКУ. І я радий, що у нас є розуміння і готовність вирішувати будь-які питання».

Сторони обговорили поточну ситуацію в Україні – передусім з огляду на ті виклики, які постають. Нова хвиля агресії в бік нашої держави, зазначили представники СКУ, змушує мобілізуватися і донести світу всю інформацію про те, що відбувається і якою має бути відповідь.

Так само сторони торкнулися і питань економіки. Представники СКУ зазначили, що зараз важливо не тільки підтримувати українців за кордоном і допомагати Уряду створювати умови для повернення українців на батьківщину.

«Ми готові переконувати західний світ в тому, що Україна цікава для інвесторів і на неї можна дивитися з великою перспективою на майбутнє, - сказав екс-президент СКУ Євген Чолій.- Україна за останні роки зробила більше, ніж за минулі десятиліття. Хочу запевнити, що ми будемо і в громадах, і на форумах розповідати і пояснювати зміни в Україні. Тут ви можете розраховувати на нас».

Довідково 

Світовий конгрес українців є неприбутковою організацією української діаспори, яка була створена у 1967 році з метою координації діяльності усіх об’єднань українців, які перебувають за межами України. Підтримує зв’язки з українцями з інших країн. Метою організації є надання допомоги українському народові у боротьбі за державну незалежність. Штаб-квартира СКУ розташована в м. Торонто, Канада.


Делегація України бере участь у Міністерській конференції МАГАТЕ з ядерної науки і технологій

28 - 30 листопада 2018 року у м. Відень, Республіка Австрія, проходить Міністерська конференція МАГАТЕ з ядерної науки і технологій, участь у якій бере делегація України на чолі з заступником Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлією Підкоморною.

Також у конференції беруть участь фахівці Міненерговугілля, Держатомрегулювання, ДП НАЕК «Енергоатом», Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні.

Конференція спрямована на сприяння діалогу на високому рівні між державами-членами МАГАТЕ щодо використання та розвитку науки та технологій для мирного використання ядерної енергії, інформування держав-членів про досягнення в рамках реалізації програм технічного співробітництва МАГАТЕ, підкреслюючи їх майбутній внесок у сталий розвиток ядерної енергетики.

У межах конференції розглядаються інновації, які можуть бути включені до національних стратегій держав-членів для досягнення цілей сталого розвитку.

Також у межах Міністерського сегменту заходу заступник Міністра Юлія Підкоморна виступила із заявою від України, у якій відзначила, що ядерна енергія є і залишатиметься важливим компонентом енергетичної безпеки України та безпеки в середньостроковій та довгостроковій перспективі, а також слугуватиме однією з основ для забезпечення сталого розвитку національної економіки.

Під час свого виступу Ю. Підкоморна підкреслила, що ядерна енергія може і повинна стати однією з головних точок економічного зростання не тільки для України, але і для інших держав. Для цього індустрія повинна рухатися одночасно з процесом впровадження інноваційних технологій як передумов для кваліфікованої модернізації.

У межах Конференції Українська делегація приєдналась до Міністерської декларації, яка відзначає важливу роль, яку МАГАТЕ відіграє у координації міжнародних зусиль у галузі розвитку ядерної науки та технологій, сприяючи мирному використанню ядерної енергії у всьому світі.

Під час заходу розглядаються питання застосування ядерної науки та техніки для підвищення благополуччя та здоров’я суспільства, застосування ядерної науки та технологій для моніторингу екологічних змін до екосистем та адаптації до нових кліматичних реалій, а також застосування прикладних досліджень з ядерної науки та технологій.


Німеччина відзначає прогрес українських реформ і готова надалі підтримувати Київ на парламентському рівні, – зустріч Глави Уряду з Президентом Бундестагу

Німеччина відзначає прогрес реформ, який робить Уряд України, і висловлює відданість питанню допомоги Україні у відновленні суверенітету та територіальної цілісності в умовах збройного протистояння з Росією. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Президентом Бундестагу Вольфгангом Шойбле. Зустріч відбулася в рамках візиту Володимира Гройсмана до Берліна.

«Знаю, що в Коаліційній угоді нового уряду ФРН значна увага приділена Україні, підтримці нашої держави, підтримці наших реформ. Ми це цінуємо і вдячні за таку увагу до нашої держави», - сказав Володимир Гройсман.

У свою чергу Президент Бундестагу відзначив, що на рівні парламентської співпраці Київ завжди може розраховувати на підтримку Берліна.

Під час перемовин сторони обговорили перебіг економічних змін, плани щодо співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та основні орієнтири на 2019 рік. Також приділили окрему увагу ситуації в Азовському морі. Глава Уряду наголосив, що зараз треба вжити усіх необхідних заходів для стримування агресора.


Уряд підтримав розширення меж національного природного парку «Олешківські піски»

Сьогодні, 28 листопада 2018, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення «Про зміну меж території НПП «Олешківські піски» за рахунок включення особливо цінних територій.

За словами Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, це черговий етап великого проекту з розширення меж природно-заповідних територій.

«Це унікальний об’єкт природного значення. Саме він є найбільшим піщаним масивом у Європі. Територія представлена 13 типами оселищ, що підкреслює його велику цінність і потребує особливих умов збереження», - розповів Остап Семерак.

Міністр також додав, що саме тут знаходиться піщана дюна, а пагорби та розташовані між ними пониження час від часу заповнюються водою і перетворюються на невеличкі озера-оазиси. Неповторність цієї території і в особливому ландшафті. Тут гармонійно поєдналися піщані дюни разом із степами та листяними гаями.

Остап Семерак наголосив, що парк є об’єктом Смарагдової мережі і прийняте сьогодні рішення сприятиме збереженню цих природних комплексів.

Відтепер до складу парку буде включено частину території Казачелагерської арени загальною площею 3650,7 гектара.

«Ми маємо пам’ятати, що справді неурбанізованих природних місць в усьому світі залишається все менше. І кожне збереження такої території велике досягнення», - наголосив Міністр.


Міноборони закликає співгромадян не вестися на фейки та довіряти інформації з офіційних джерел

Шановні українці! Міністерство оборони України звертає Вашу увагу, що Російська Федерація у традиційній для себе манері продовжує підвищувати градус ненависті до всього українського, у зв’язку з чим помітно збільшилася кількість російських фейків та вкидів в інформаційному просторі на військову тематику, зокрема, у соціальних мережах та стрічках новин деяких засобів масової інформації.

Мета цих фейкових повідомлень, виготовлених спецслужбами Російської Федерації та контрольованою ними «фабрикою тролів», цілком зрозуміла – посіяти панічні настрої серед українців у зв’язку із оголошенням воєнного стану у визначених областях нашої держави.

Зокрема, у деяких ЗМІ та стрічках соцмереж з’являються неіснуючі та відверто абсурдні за своїм змістом нібито «накази, директиви та розпорядження» від керівництва Міністерства оборони України. Однією з цих нісенітниць є нібито «наказ Міністра оборони України» щодо компенсації нестачі автомобільного транспорту у Збройних Силах за рахунок авто на іноземній реєстрації, власники яких не розмитнили свій автотранспорт.

Міністерство оборони України офіційно повідомляє, що усі ці нібито «офіційні документи» та «накази», які начебто мають підписи військового керівництва Міноборони та Збройних Сил України, не існують та є черговими фейками.

Також Російська Федерація вдається до інших провокаційних інформаційних дій в окремих районах вздовж державного кордону України. Як повідомлялося, 27 листопада жителям Путивльського району Сумської області, що територіально межує з державним кордоном з Російською Федерацією, від імені Міністерства оборони України надходили SMS-повідомлення з пропозицією прибути до найближчої військової частини. Подібні SMS зафіксовано й в інших областях.

Міністерство оборони України повідомляє, що не має жодного відношення до розсилання подібних повідомлень та й ніколи Збройні Сили України не вдавалися до подібних заходів інформування громадян. Натомість є чимало прикладів розсилки спам-повідомлень російсько-окупаційними військами та незаконними збройними формуваннями, що підтримуються Росією на території Донецької та Луганської областей. Тому ця тактика окупанта-агресора вже відома.

Даний російський інформаційний вплив на громадян України є не що інше, як черговий прояв «гібридної» агресії Росії проти нашої держави.

Міноборони України закликає співгромадян не вестися на провокації спецслужб Російської Федерації, перевіряти новини та довіряти лише інформації з офіційних джерел.

Слава Україні!


Німеччина займає перше місце серед європейських торговельних партнерів України, - Геннадій Зубко

Німеччина - ключовий партнер України у впровадженні децентралізації і реформи енергоефективності, а також у підтримці економічного і політичного курсу країни. Про це під час X засідання Українсько-німецької групи високого рівня у Берліні повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Сьогодні Німеччина займає перше місце серед торговельних партнерів України, серед країн Європи, за результатами 2017 року. За перше півріччя 2018 року товарообіг склав 5,4 млрд дол. США (+ 15% зростання порівняно з минулим роком). І на майбутнє ми будемо підсилювати цей показник. Ми говоримо про запровадження можливостей сертифікації і стандартизації німецької продукції, яка виготовляється в Україні. Це дозволить збільшити спроможність продукції, кооперацію між країнами, а також залучити інвестиції. Я вдячний представникам середнього бізнесу Німеччини, які вже практично за останні 2 роки створили понад 35 тис. робочих місць на виробничих потужностях німецького автопрому в Україні», - наголосив Геннадій Зубко.

Німеччина на четвертому місці серед основних країн–інвесторів в Україну з обсягом інвестицій в 1,7 млрд євро. Понад 1,2 тис. німецьких підприємств вже сьогодні працюють в Україні. Окрім фінансової підтримки Німеччини, за словами Віце-прем’єр-міністра, важливою для України є технічна і технологічна допомога.

«В кожному напрямку – інфраструктура, енергетика, зменшення енергоспоживання, нам важливо впровадження революційно-технічних рішень, залучення сучасних технологій і проектного менеджменту з боку німецького бізнесу і Уряду Німеччини. Україні важливо сьогодні запропонувати нашим партнерам взяти участь у консорціумі, який ми плануємо створити, з управління газотранспортною системою і зберігання газових сховищ. Імплементуючи директиви ЄС і створюючи додаткові ринки газу і електроенергії, сьогодні Україна прагне доєднатися до Європейської енергетичної системи», - підкреслив Геннадій Зубко.

Він повідомив, що на порядку денному X засідання: залучення інвестицій в економіку України; співпраця в енергетиці та транспортній інфраструктурі; залучення передових німецьких технологій в енергоефективність; узгоджена система сертифікації продукції; реалізація програми підготовки менеджерів «Fit for Partnership with Germany».


В Україні успішно запроваджені параюристи – громадські радники з юридичних питань

Сьогодні, 28 листопада, на міжнародній конференції «Громадські радники: спільнота та розвиток» обмінювалися досвідом представники Міністерства юстиції, системи безоплатної правової допомоги, місцевого самоврядування, громадські радники, міжнародні експерти та неурядові організації.

«Держава - це не перелік державних інституцій та законопроектів. Держава - це ми з вами. Всі разом. І держава стає правовою тоді, коли кожен знає свої обов’язки та права, вміє їх захистити. Для цього не потрібно всім ставати професійними юристами. Достатньо лише мати базовий рівень юридичних знань та знати, куди саме звернутися за правовою допомогою. Але куди ж зараз українці їдуть за консультацією? Ґрунтовні соціологічні дослідження показали: для багатьох українців один з найпопулярніших порадників – кум. Точніше так - найбільше первинних консультацій з юридичних питань українці отримують від родичів. На жаль, не завжди ті консультації правильні. В той же час до державних органів влади люди без нагальної потреби звертатися не поспішають. Виходить замкнуте коло. Не розірвавши його, успішну правову державу не побудуєш. Такі проблеми українців не унікальні, в інших країнах вони теж є. Але там їх вирішили шляхом запровадження інституту громадських радників (параюристів). Ця практика успішно впроваджується тепер і у нас. В Україні таких радників-волонтерів мають бути не десятки і навіть не сотні, а тисячі. Десятки і сотні тисяч. Кожен свідомий громадянин мав би стати радником для себе і своїх рідних. Радником, який підкований юридично і з розумінням, куди треба звертатися за більш повною допомогою. Кожен повинен мати можливість підвищувати свою юридичну обізнаність та соціальні навички. Незалежно від віку та роду занять», - розповіла у виступі перед учасниками заходу заступник Міністра юстиції Іванна Смачило.

За словами Іванни Смачило, кожен, хто має базові знання в галузі права, займає активну громадянську позицію, є учасником громадської організації, може долучитися до проекту і стати громадським радником. Щоб допомагати своїм знайомим, представникам своєї громади розібратися в юридичній суті проблеми, спрямувати одразу до профільних юристів у потрібну державну установу. Громадські радники таким чином є послами доброї волі правової системи в своїх громадах.

«Інститут громадських радників, які сьогодні вже працюють по всій країні, це приклад якісної та успішної співпраці Міністерства юстиції, системи безоплатної правової допомоги, Міжнародного фонду «Відродження», представників громадських організацій та активних, небайдужих громадян. Наше спільне завдання - оперативна допомога українцям у питаннях захисту їхніх прав. Для того, щоб у кожному регіоні країни рівень правової обізнаності громадянина зростав щодня. Наша кінцева мета - сильна та захищена Україна», - відзначила радник Міністра юстиції з комунікацій Олена Семикіна.

«Громадські радники - це те, що певною мірою може визначити наше майбутнє. Це те, що точно допоможе нашим громадам і зробить всіх громадських радників успішними у своїх спільнотах. Вважаю роль громадських радників архіважливою. Зокрема, в контексті взаємодії їх із системою БПД. Така взаємодія в першу чергу може стосуватися вивчення правових потреб громад, правопросвітництва, проведення навчальних заходів та забезпечення доступу до правової допомоги», - наголосив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Аби робота громадських радників була більш ефективною – спільноті планують надати офіційний статус.

Міжнародна конференція «Громадські радники: спільнота та розвиток» організована за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», Агентства США з міжнародного розвитку USAID та Української фундації правової допомоги.


Уряд України реалізує фундаментальні реформи, і вони потребують підтримки, - Володимир Гройсман під час зустрічі з керівником Мінфіну ФРН

Уряд України реалізує цілу низку фундаментальних реформ, на які не зважувалися протягом останніх десятиліть через складність процесів. І тому підтримка країн-партнерів є надважливою. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Віце-канцлером – Міністром фінансів ФРН Олафом Шольцем.

Ці перемовини відкрили робочий візит Глави Уряду до ФРН. Під час візиту Володимир Гройсман зустрінеться з керівництвом країни, провідними німецькими політиками, а також спільно з Федеральним канцлером Ангелою Меркель відкриє III Німецько-український діловий форум.

В рамках зустрічі з Олафом Шольцем Глава Уряду наголосив, що посилення агресії з боку Росії вимагає від України не тільки рішучих політичних кроків, а й зваженої і послідовної економічної політики. В тому числі, в контексті продовження вже започаткованих реформ в освіті, системі охорони здоров’я, пенсійній системі, децентралізації.

«Моїм Урядом вже прийнято ряд рішень, на які попередні урядові команди не могли відважитись. Серед них – реформа енергосектора і вирівняння ціни на газ, призначення наглядових рад у провідних державних підприємствах, зміна державного апарату в рамках реформи державного управління», - сказав Володимир Гройсман.

Пріоритетами на наступні періоди визначені забезпечення економічного росту, подальше пожвавлення ділової активності через поліпшення інвестиційного клімату, забезпечення верховенства права та протидія корупції, відновлення безпеки держави та громадян.

Уряд, за словами Прем’єр-міністра, розраховує залучати якомога більший обсяг інвестування. Під час зустрічі Глава Уряду представив Віце-канцлеру новопризначеного Міністра фінансів України Оксану Маркарову.

Довідково

ФРН є найбільшим партнером України серед країн ЄС і входить до п’ятірки найбільших торговельних партнерів України у світі. Питома вага ФРН у зовнішньоторговельному обороті України з країнами ЄC перевищує 17%. За 9 місяців поточного року взаємний товарообіг склав близько 6 млрд доларів, причому експорт зріс на понад 20%. Під час нещодавнього візиту Федерального канцлера Ангели Меркель до України Київ та Берлін на рівні глав урядів домовилися докласти всіх зусиль, аби довести взаємний товарообіг до 10 млрд доларів на рік.