Проєкт цільової соціальної Програми національно-патріотичного виховання в Донецькій області на 2021 - 2025 роки схвалила колегія Донецької облдержадміністрації 22 жовтня.
Метою програми є створення та розвиток комплексної системи національно-патріотичного виховання шляхом формування та утвердження української громадянської ідентичності на основі єдиних суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність) і загальнолюдських цінностей, принципів любові і гордості за власну державу, її історію, мову, культуру, науку, спорт, усвідомлення громадянського обов’язку як світоглядного чинника, спрямованого на розвиток успішної країни та забезпечення власного благополуччя в ній.
Програма передбачає концентрацію зусиль за такими пріоритетними напрямами:
- формування української громадянської ідентичності;
- співпраця з інститутами громадянського суспільства у сфері національно-патріотичного виховання;
- військово-патріотичне виховання;
- організаційно-методична та інформаційно-просвітницька робота у сфері національно-патріотичного виховання.
Кожен з цих напрямів втілюється у низку заходів.
Видатки на виконання програми здійснюватимуться щорічно в межах затверджених бюджетних асигнувань місцевих бюджетів на відповідну галузь та інших джерел, не заборонених законодавством.
Програму передбачається реалізувати протягом 2021-2025 років.
Обсяг видатків, необхідний для виконання програми, визначається щороку з урахуванням можливостей обласного та місцевих бюджетів під час формування їх показників.