«Моя улюблена цитата: "Все залежить від нас самих", тому я прагну розвитку, навчання та отримати нові знайомства, знання та досвід» - ділиться Єлизавета.
Єлизавета Портнова мешканка Бахмута, студентка навчально-наукового професійно-педагогічного інституту українського інженерно-педагогічної академії (м.Бахмут), голова молодіжної ради при Бахмутській міській раді 2021-2023 років, членкиня громадської організації «Молодіжна перспектива Бахмут».
Ще навчаючись у Бахмутському коледжі транспортної інфраструктури Єлизавета постійно працювала в напрямку зміцнення соціальної згуртованості молоді, розвитку волонтерського руху, налагодження комунікації серед громадськості та влади.
В роки мирного життя Бахмута за ініціативи Єлизавети у співпраці з молодіжним активом, за підтримки місцевої влади реалізовувались грантові проєкти для молоді та громади. Так, у 2018 році у Бахмуті, в молодіжному центрі «Перспектива» запрацював перший в Донецькій області Гендерний інформаційний центр. Для творчих виступів молоді відновлено відкриту сцену у міському парку відпочинку, проводились фестивалі української творчості, в рамках «Бюджету участі» молодіжний центр «Перспектива» обладнано інтерактивної дошкою, проведено молодіжний форум "Успішна громада" та флешмоб "Арт-тролейбус". Це далеко неповний перелік ініціатив Єлизавети. Більшість запланованих проєктів не реалізовано через повномасштабне вторгнення.
«Після подій 24 лютого 2022 року мені довелось покинути рідний Бахмут та виїхати у Німеччину. Перебуваючи за кордоном продовжувала свою громадську діяльність, надаючи волонтерську підтримку евакуйованим українцям, які також вимушено виїхали з нашої країни» - згадує Єлизавета.
У листопаді 2022 року Єлизавета повернулась в Україну.
«Небайдужість до важкої долі бахмутчан надихнула на згуртування команди єдинодумців та написанню нового проєкту «Центр підтримки сімей з дітьми «Бахмутська родина», спрямованого на реінтеграцію та адаптацію сімей з дітьми, які через активні бойові дії покинули свої домівки та виїхали з Бахмутської громади до міста Дніпро. Протягом січня – лютого 2023 року проєкт успішно реалізовано. Бахмутським сім’ям надано юридичну, психологічну, соціальну допомогу, проведено творчі майстер-класи для дітей, тренінговий курс для молоді, а також 500 сімей з дітьми забезпечено продуктовими та гігієнічними наборами».
«Наразі з командою працюємо над новим проєктом «Спільні дії – спроможні бахмутяни», сподіваємось на підтримку відбіркової комісії» - ділиться героїня історії.
![](/storage/app/thumbnails/611/174/9c4/347563894_592467963067147_5796737223214031250_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/f38/3e1/fd3/347385281_592467939733816_7418388229838777099_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/4a2/a1d/040/347589160_592467913067152_1759383537717586758_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/b6d/742/453/347427919_592467873067156_7388333880487305473_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/695/b35/e24/347396537_592467836400493_2602542875389244393_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/542/2a8/2cf/347431157_592467996400477_8884123650293799247_n_820x360.jpg)