портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Мова єднає: Донецька обласна бібліотека для дітей започаткувала онлайн-рубрики та провела мережеву акцію

Опубліковано 09 листопада 2022 року, 05:45 , Управління культури і туризму облдержадміністрації

9 листопада українці в усьому світі відзначають День української писемності та мови. З початку повномасштабного вторгнення росії ми, як ніколи, відчули, що мова є не лише засобом спілкування, а й потужною зброєю. Саме мова допомогла нам об’єднатися, стала нашим захистом і символом нескореності. Сьогодні для багатьох українців не існує питання, якою мовою спілкуватись: більшість принципово вирішила перейти на українську. Важливу роль у цьому процесі відіграють бібліотеки як хранителі письмового слова, осередки для навчання та інформаційні центри.

З метою підтримати прагнення користувачів вдосконалювати свою українську Донецька обласна бібліотека для дітей започаткувала відповідні онлайн-рубрики для всіх вікових категорій.

Малеча має змогу слухати аудіоісторії у щотижневому подкасті «Казка на ніч», до якого щосуботи додається новий випуск. Дорослішим читачам бібліотека пропонує найкращі зразки дитячої літератури в рубриці «Читай без обмежень», у якій представлені твори класиків та сучасних українських письменників й чудові переклади світової літератури. Розуміючи, що в умовах війни не кожна дитина має фізичний доступ до бібліотек, працівники Донецької обласної бібліотеки для дітей намагаються знаходити електронні видання з вільним доступом, аби у кожного юного читача була можливість насолоджуватись улюбленими творами. Всі охочі вдосконалювати свої знання з української мови мають змогу вивчати правила у рубриці «Кожне слово – то перлина». Менеджерам культури, освітянам, працівникам державного сектору стане в пригоді щотижнева рубрика «Державна мова», у якій фахівці науково-методичного відділу відстежують зміни в законодавстві щодо забезпечення функціонування української мови як державної, рекомендують дистанційні курси та семінари відповідної тематики.

Головною подією до Дня української писемності та мови стала обласна мережева акція «Мова єднає». Донецька обласна бібліотека для дітей звернулась із закликом до користувачів створити плакат з цитатою про українську мову. До акції долучилось понад 60 учасників, кожен із яких за допомогою візуальних засобів висловив свої почуття до нашої дзвінкоголосої мови.

Не забуваймо, що мова – це серце народу й найкоштовніша спадщина наших предків. Спілкуючись українською, вивчаючи її правила, вдосконалюючи її щоденною практикою, кожен із нас уже сьогодні створює українське майбутнє для нащадків!

За матеріалами Управління культури і туризму облдержадміністрації