Понад 680 хворих на COVID-19 знаходяться на стаціонарному лікуванні у медичних закладах Донецької області станом на 15 березня. Про це заступник начальника управління – начальник відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я та забезпечення лікарськими засобами управління організації та розвитку медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Педенко повідомив під час брифінгу з питань запобігання розповсюдженню коронавірусу на території Донецької області.
«На сьогодні на ліжку перебуває 683 хворих з підтвердженим діагнозом COVID-19», - сказав Олександр Педенко.
Він повідомив, що за весь період вакцинальної кампанії у Донецькій області проведено 5044 щеплення від COVID-19. «Працюють 13 мобільних бригад, ще 13 бригад підготовлені. На цьому тижні будуть підготовлені працівники стаціонарних пунктів щеплення. Після того, як будуть надані додаткові дози вакцини, будуть розпочинатися наступні рівні вакцинації», - сказав начальник відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я та забезпечення лікарськими засобами управління організації та розвитку медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я ОДА.
Наразі на території Донецької області діє «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки.
«Єдиний з шести показників, які ми перевищуємо, - це відсоток від епідпорогу. Ми перевищуємо його на 19,4», - пояснив Олександр Педенко.
«Помаранчевий» – попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів.
Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник:
1) захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг
2) завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65 відсотків
3) кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300
4) кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60
5) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20 відсотків
6) зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50 відсотків.