Заступник голови облдержадміністрації Юлія Костюніна взяла участь у відкритті дводенного офлайн-тренінгу, організованого міжнародною організацією ООН Жінки у партнерстві з БФ «Слов’янське серце» для лікарів/ок гінекологів, медичних працівниць/ків для покращення знань з питань ідентифікації, документування та реагування на випадки гендерно зумовленого насильства для забезпечення покращення доступу до правосуддя жінок та дівчат, що постраждали від гендерно зумовленого насильства,
До заходу долучились лікарі/ки- гінекологи, акушерки, медсестри, що в своїй роботі можуть ідентифікувати випадки гендерно зумовленого насильства щодо жінок та дівчат з доступних на цей час гінекологічних кабінетів, зокрема, відкритих за підтримки міжнародних організацій (5 осіб від Донецької області).
Надання кваліфікованої медичної допомоги є критично важливою для забезпечення належного захисту постраждалих жінок та дівчат. Тому, належна підготовка медичного персоналу є критично важливою для забезпечення належного реагування та надання необхідної гендерно чутливої медичної допомоги постраждалим жінкам та дівчатам. Завдання лікарів/ок - не просто надати медичну допомогу, але й правильно ідентифікувати, документувати випадок та надати повну інформацію постраждалій від насильства жінці. Лікарі/ки та медичні працівники/ці повинні не тільки надавати медичні послуги щодо фізичного здоров’я , але й розуміти психоемоційний стан постраждалих від насильства жінок, розуміти специфіку гендерно зумовленого насильства та забезпечувати належне документування випадків, що є ключем до забезпечення ефективної роботи правосуддя. Жінки та дівчата, які зазнали насильства, потребують не лише фізичного лікування, але й психологічної підтримки.
За інформацією управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації