портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

На Донеччині затвердили рейтинги кращих організаторів і фахівців спорту за підсумками 2020 року

Опубліковано 26 березня 2021 року, 13:40 , Управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації

Затвердження зведених рейтингів роботи за 2020 рік стало одним з основних питань засідання колегії управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, що відбулося 25 березня.

Також було визначено кращі дитячо-юнацькі спортивні школи та тренерів-викладачів ДЮСШ у трьох номінаціях.

У режимі онлайн в заході взяли участь члени колегії, керівники органів управління фізичною культурою та спортом рад територіальних громад, райдержадміністрацій, військово-цивільних адміністрацій, керівники обласних організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», територіальних організацій фізкультурно-спортивного товариства «Колос».

«Рейтингова оцінка керівників органів управління фізичною культурою та спортом проводиться на Донеччині вже 10 років, і за цей час деякі показники доведено до 100%. Це наша спільна заслуга, і вона повністю відповідає меті цього рейтингу – надавати мотивацію для поліпшення роботи та реалізації актуальних завдань з розвитку сфери. Реагуючи на сучасні виклики, які постають перед спортивною спільнотою, ми регулярно оновлюємо позиції в рейтингу. Зокрема, у 2021 році приведемо його у відповідність до змін в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, що пов’язані з формування нових громад і районів», - наголосив начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик.

Начальник відділу фізкультурно-спортивної роботи управління Марина Будовій у своїй доповіді відзначила, що до традиційних рейтингів з видів спорту і щодо роботи керівників спортивної сфери на місцях, починаючи з 2018 року, також додано оцінку діяльності керівників обласних фізкультурно-спортивних організацій. У 2020 році новим показником у підрахунку рейтингу став аналіз надання щоденної інформації щодо відновлення діяльності закладів фізичної культури та спорту та дотримання санітарних та протиепідемічних заходів в умовах карантину.

Зведений рейтинг показників для проведення рейтингової оцінки керівників органів управління фізичною культурою та спортом міськвиконкомів і райдержадміністрацій, військово-цивільних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад за 2020 рік (вираховувався на основі 21 показника в роботі):

І група міст: 1 місце – м. Маріуполь, 2 місце – м. Бахмут, 3 місце – м. Краматорськ;
ІІ група міст: 1 місце – м. Селидове, 2 місце – м. Дружківка, 3 місце – м. Добропілля;
ІІІ група міст: 1 місце – м. Вугледар, 2 місце – м. Мирноград, 3 місце – м. Новогродівка;

І група районів: 1 місце – Волноваський район, 2 місце – Слов’янський район, 3 місце – Мар’їнський район;
ІІ група районів: 1 місце – Нікольський район, 2 місце – Костянтинівський район, 3 місце – Добропільський район;

І група громад: 1 місце – Лиманська ОТГ, 2 місце – Олександрівська ОТГ, 3 місце – Іллінівська ОТГ;
ІІ група громад: 1 місце – Шахівська ОТГ, 2 місце – Черкаська ОТГ, 3 місце – Андріївська ОТГ.

Зведений рейтинг з видів спорту Донецької області за 2020 рік:

І група міст: 1 місце – м. Маріуполь, 2 місце – м. Бахмут, 3 місце – м. Краматорськ;
ІІ група міст: 1 місце – м. Дружківка, 2 місце – м. Покровськ, 3 місце – м. Селидове;
ІІІ група міст: 1 місце – м. Мирноград, 2 місце – м. Вугледар, 3 місце – м. Новогродівка;

І група районів: 1 місце – Волноваський район, 2 місце – Покровський район, 3 місце – Бахмутський район;
ІІ група районів: 1 місце – Мангушський район, 2 місце – Нікольський район, 3 місце – Костянтинівський район;

І група громад: 1 місце – Лиманська ОТГ, 2 місце – Соледарська ОТГ, 3 місце – Миколаївська ОТГ;
ІІ група громад: 1 місце – Черкаська ОТГ, 2 місце – Андріївська ОТГ, 3 місце – Шахівська ОТГ;

І група ФСТ та відомств: 1 місце – ДТО ВФСТ «Колос», 2 місце – ДОО ФСТ «Україна», 3 місце – ДОО ФСТ «Динамо».

Зведений рейтинг показників для проведення рейтингової оцінки діяльності керівників обласних організацій, підпорядкованих управлінню, фізкультурно-спортивних товариств, організацій, що знаходяться на фінансовій підтримці управління за 2020 рік (вираховувався на основі 13 показників у роботі):

І група:

1 місце – Школа вищої спортивної майстерності,
2 місце – Донецький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»,
3 місце – Обласний центр фізкультурно-оздоровчої роботи;

ІІ група – обласні ДЮСШ:

1 місце – Обласна комплексна дитячо-юнацька спортивна школа,
2 місце – Обласна дитячо-юнацька спортивна школа з кікбоксінгу,
3 місце – Обласна дитячо-юнацька спортивна школа для дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків;

ІІІ група – обласні СДЮСШОР:

1 місце – комунальний позашкільний навчальний заклад «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з велосипедного спорту»,
2 місце – комунальний позашкільний навчальний заклад «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з видів боротьби»,
3 місце – Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з греко-римської боротьби імені Г.Г. Узуна;

ІV група – ФСТ та відомства:

1 місце – громадська організація «Донецька територіальна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос»,
2 місце – громадська організація «Донецьке обласне фізкультурно-спортивне товариство «Спартак»,
3 місце – громадська організація «Донецька обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Україна».

Про підсумки діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву Донецької області за 2020 рік доповів директор Обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Костянтин Кірпулянський.

Він зазначив, що станом на кінець минулого року на Донеччині статутну діяльність здійснювали 52 дитячо-юнацькі спортивні школи, де навчально-тренувальний процес проводили 865 тренерів-викладачів, у тому числі 547 – штатних. Серед штатних тренерів 447 (82%) мають спеціальну освіту за напрямком «Фізична культура і спорт», 394 (72%) особи мають кваліфікаційну категорію.

За підсумками 2020-го до систематичних занять з обраного виду спорту залучено 23763 дітей та підлітків, що становить 14,2% від загальної кількості учнів загальноосвітніх шкіл Донецької області – і це є недостатній показник. Серед проблемних питань у роботі ДЮСШ Костянтин Кірпулянський позначив такі: реорганізація ДЮСШ, у тому числі через зміни в адміністративно-територіальному устрої, та зменшення контингенту учнів; недостатнє фінансування на утримання спортивних шкіл; відсутність власних спортивних баз (такими забезпечено 20 ДЮСШ, або 38,5% від їх загальної кількості).

За підсумками роботи в 2020 році було складено рейтинги серед ДЮСШ міст, ДЮСШ районів, спеціалізованих ДЮСШ олімпійського резерву, а також серед тренерів-викладачів ДЮСШ з олімпійських та неолімпійських видів спорту в трьох номінаціях: «вища спортивна майстерність», «кваліфікований резерв» та «дитячо-юнацький спорт».

Підсумки роботи серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл Донецької області за 2020 рік:

- серед ДЮСШ міст:

1 місце – комунальний позашкільний навчальний заклад спортивного профілю «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1 Бахмутської міської ради» (керівник – Ігор Скирда),
2 місце – комунальний заклад «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Меотида» (Тетяна Кузьменко),
3 місце – Обласна комплексна дитячо-юнацька спортивна школа (Костянтин Кірпулянський);

- серед ДЮСШ районів:

1 місце – Волноваська районна дитячо-юнацька спортивна школа (Олег Кривцов),
2 місце – дитячо-юнацька спортивна школа Бахмутського району (Павло Шпаренко),
3 місце – комунальний позашкільний навчальний заклад «Районна дитячо-юнацька спортивна школа» Покровської районної ради Донецької області (Людмила Юріна);

- серед спеціалізованих ДЮСШ олімпійського резерву:

1 місце – Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з плавання та синхронного плавання Донецької обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна» (Володимир Мізін),
2 місце – комунальний позашкільний навчальний заклад «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з важкої атлетики» (Ігор Конопльов),
3 місце – комунальний позашкільний навчальний заклад «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з велосипедного спорту» (Ніна Алєксєєва).

Підсумки роботи тренерів-викладачів ДЮСШ з олімпійських видів спорту за 2020 рік:

- у номінації «Вища спортивна майстерність»:

1 місце – Валерія Красов, велоспорт, комунальний позашкільний навчальний заклад «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з велосипедного спорту»;
2 місце – Максим Єфремов, боротьба вільна, комунальний позашкільний навчальний заклад спортивного профілю «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1 Бахмутської міської ради»;
3 місце – Володимир Худін, важка атлетика, комунальний позашкільний навчальний заклад «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з важкої атлетики»;

- у номінації «Кваліфікований резерв»:

1 місце – Лариса Ковальова, стрільба кульова, комунальний позашкільний навчальний заклад спортивного профілю «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1 Бахмутської міської ради»;
2 місце – Людмила Ковтун, плавання, комунальний заклад «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Меотида»;
3 місце – Олександр Левінчук, тхеквондо ВТФ, Обласна комплексна дитячо-юнацька спортивна школа;

- у номінації «Дитячо-юнацький спорт»:

1 місце – Олена Дробітько, волейбол, комунальний позашкільний навчальний заклад «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1 Бахмутської міської ради»;
2 місце – Віталій Охмуш, стрільба кульова, комунальний заклад «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Меотида»;
3 місце – Олександр Швейнов, водне поло, комунальний заклад «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Меотида».

Підсумки роботи тренерів-викладачів ДЮСШ з неолімпійських видів спорту за 2020 рік:

- у номінації «Вища спортивна майстерність»:

1 місце – Наталія Волкова, спортивні танці, комунальний позашкільний навчальний заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа Мирноградської міської ради»;
2 місце – Леонід Казаріз, кікбоксинг, комунальний позашкільний навчальний заклад «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1 Бахмутської міської ради»;
3 місце – Ігор Мацай, самбо, Обласна комплексна дитячо-юнацька спортивна школа громадської організації «Донецька територіальна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос»;

- у номінації «Кваліфікований резерв»:

1 місце – Олег Рева, сумо, комунальний позашкільний навчальний заклад «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1 Бахмутської міської ради»;
2 місце – Василь Самойлов, гирьовий спорт, дитячо-юнацька спортивна школа м. Лиман;
3 місце – Наталія Волкова, спортивні танці, комунальний позашкільний навчальний заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа Мирноградської міської ради»;

- у номінації «Дитячо-юнацький спорт»:

1 місце – Наталія Коновалюк, черліденг, комунальний позашкільний навчальний заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа міста Покровська»;
2 місце – Олексій Іванько, радіоспорт, Обласна дитячо-юнацька спортивна школа для дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків;
3 місце – Сергій Тарасенко, спортивне орієнтування, Обласна дитячо-юнацька спортивна школа для дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків.

З третього питання порядку денного – про розвиток мережі центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» – доповів директор Донецького обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Сергій Головченко.

Він зазначив, що задля розвитку масового спорту на Донеччині сьогодні функціонують 1 обласний та 16 місцевих центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». У 2020 році відкрито центр у Лимані, відновив роботу центр «Спорт для всіх» у Дружківці, також належним чином запрацював центр у Мирнограді. Стосовно планів щодо розвитку мережі на 2021 рік – вирішення питань зі створення центрів у Мангушській та Курахівській громадах, також очікується відновлення Маріупольського центру.

Особливої важливості організація роботи центрів «Спорт для всіх» набуває в рамках реалізації ініціативи Президента України щодо започаткування національного проєкту «Активні парки – локації здорової України». Так, вже у квітні в якості пілотних повинні запрацювати активні парки в Бахмуті, Краматорську, Маріуполі та Покровську. А починаючи з травня такі локації мають з’явитися у всіх регіонах України та в низці громад Донеччини зокрема. У місцях масового відпочинку населення передбачається проведення змагань, відкритих тренувань, руханок, оздоровчих занять зі скандинавської ходьби, фітнесу, йоги, занять воркаутом.

Інші новини за темою