портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

На Донеччину прибув гуманітарний вантаж від Латвійської республіки

Опубліковано 03 червня 2019 року, 12:15 , Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Делегація Латвійської Республіки на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Латвії в Україні Юрісом Пойкансом передала понад 20 тон гуманітарних вантажів для цивільного населення, яке проживає поблизу лінії розмежування.

Голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць привітав членів делегації та подякував за підтримку Донецької області та України з боку Латвії.

«Латвія була однією з перших європейських країн, які почали надавати допомогу регіонам, що постраждали внаслідок бойових дій. Свого часу саме Латвія допомагала вирішувати найскладніші гуманітарні питання, зараз ми намагаємось долати виклики самостійно. Проте досі ми спільно реалізуємо багато військових та гуманітарних проектів, що позитивно впливає на взаємини між нашими країнами», - наголосив Олександр Куць.

Командувач Об’єднаних сил, генерал-лейтенант Олександр Сирський також подякував за постійну допомогу цивільному населенню поблизу на лінії розмежування та відзначив велику роль Латвії у навчанні підрозділів Збройних сил України та офіцерів військово-цивільного співробітництва за стандартами НАТО.

Юріс Пойканс зазначив, що це вже дванадцятий гуманітарний вантаж, який доставляють безпосередньо до Донецької області.

«Цього разу ми привезли одяг, взуття та іграшки, які силами Національної гвардії України будуть передані до Авдіївки та декількох інших населених пунктів. Найбільший внесок у формування цієї допомогу зробив головний капелан Національних Збройних сил Латвії Елмарс Плявіньш, який об’єднав зусилля неурядових організацій Латвії та Швеції, Збройних сил та Міністерства оборони. Я впевнений, що також ми продовжимо співпрацю між навчальними закладами Донецької області та Латвії задля підвищення рівня освіти тут та провадження сучасних європейських стандартів», - наголосив він.

Пан Посол під час зустрічі з керівництвом Донецької ОДА зазначив, що у 2019 році продовжаться проекти з оздоровлення дітей, що проживають поблизу лінії розмежування та дітей українських військовослужбовців, надання гуманітарної допомоги, покращення викладацької майстерності у навчальних закладах різних рівнів та інформаційної безпеки України. 

Оборонна галузь Латвійської Республіки вже шостий рік надає підтримку солдатам та мирним жителям, що потерпають від військового конфлікту на сході України. З початку літа 2014 року діти військовослужбовців Збройних Сил та Національної гвардії України отримують посилки з необхідними речами для навчання та подарунки на Різдво. З початку 2017 року гуманітарні вантажі доставляються безпосередньо в Донецьку та Луганську області, де найбільше потребують допомогу як військові, так і цивільні особи.

У склад гуманітарної допомоги Латвії у різні часи входили: одяг, взуття, ковдри, постільна білизна (простирадла, рушники, наволочки), продукти харчування, ортопедичні ліжка. За весь час у Донецьку область вантажівками Національної гвардії України, що співпрацює із Збройними силами Латвійської Республіки, було доставлено та передано особам та соціальним структурам, що мають потреби, близько 110 тон гуманітарного вантажу.

Служба капеланів та психологів Національних збройних сил Латвії регулярно співпрацює з компетентними відомствами української армії, щоб забезпечити підтримку українських солдатів і мирних жителів, що живуть в умовах війни.