Це одне з найактуальніших питань, які задають фахівцям Call-центру Донецької обласної служби зайнятості, телефонуючи за безкоштовним номером 0 800 33 61 67. Багато людей до сьогодні не можуть зустрітися зі своїм керівництвом та звільнитися, а дехто взагалі не можуть зв’язатися з ними. При цьому громадяни вважають, що нерозірвані договірні відносини з роботодавцями можуть спричинити «високий» бар’єр для їх подальшої роботи та кар’єри. Вихід є.
Наразі питання відновлення, інтеграції та пошуку роботи для ВПО є одним з актуальніших. Для звільнення з роботи потрібно звернутися до найближчого центру зайнятості. При цьому кожна внутрішньо переміщена особа може отримати статус безробітного. На час дії воєнного стану реєстрація у службі зайнятості цієї категорії громадян, які не мають необхідних для реєстрації документів, здійснюється на підставі відомостей, наявних в державних реєстрах.
Для отримання статусу безробітного внутрішньо переміщені особи, у яких не розірвані трудові договори з роботодавцем, подають до центру зайнятості заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору за встановленою формою. В свою чергу, фахівець центрe зайнятості інформує про це самого роботодавця будь-якими засобами комунікації (у тому числі електронними), Пенсійний фонд України та Державну податкову службу.
У такій ситуації датою припинення трудового договору є день, наступний за днем подання заяви до центру зайнятості. Для оформлення цієї заяви можна звернутися до будь-якого центру зайнятості України, де наразі фактично проживає внутрішньо переміщена особа.
Зі більш детальною інформацією звертайтесь до фахівців центрів зайнятості Донеччини за телефонами «гарячих ліній» https://bit.ly/3rLgZtT або за безкоштовним номером Call-центру Донецької обласної служби зайнятості 0 800 33 61 670.
Єдиний порталі вакансій з пошуку роботи https://jobportal.dcz.gov.ua.
Чат-бот Донецької обласної служби зайнятості у месенджері Telegram https://bit.ly/2UnnJwh.
За матеріалами Донецької обласної служби зайнятості