0-800-507-506, 0954633565

Олексій Бичков – вп’яте кращий у світі та інші досягнення пауерліфтерів Донеччини на чемпіонаті в ОАЕ

Опубліковано 26 листопада 2019 року, 14:36 , Управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації

З 18 по 23 листопада в місті Дубай Об’єднаних Арабських Еміратів відбувся головний старт 2019 року з пауерліфтингу – 49-й чемпіонат світу серед чоловіків та 40-й чемпіонат світу серед жінок.

Донецьку область у складі української збірної команди представили шість спортсменів, які за підсумками змагань здобули 11 медалей (5 золотих, 2 срібні та 4 бронзові), серед яких одне «золото» та одна «бронза» у сумі триборства.

Першим серед атлетів Донеччини поміст випробував 22-річний Костянтин Мусієнко з Дружківки, вихованець тренера Сергія Федоренка. Виступаючи у ваговій категорії до 93 кг, у вправі присідання він показав результат 370 кг, а в жимі лежачи знову довів свою перевагу над суперниками, оновивши світове досягнення серед чоловіків – 320,5 кг. У становій тязі Костянтин зафіксував 300 кг, таким чином у сумі триборства піднявшись на третю сходинку п’єдесталу пошани та зібравши новий рекорд світу серед юніорів – 990,5 кг.

21 листопада серед жінок у ваговій категорії до 72 кг змагалась Антоніна Марченко з Дружківки, вихованка тренера Сергія Федоренка. Підсумком її виступу стали мала бронзова медаль у присіданні (242,5 кг), «срібло» в жимі лежачи (160 кг). Загалом спортсменка посіла 6 місце із сумою триборства 580 кг.

Серед чоловіків у ваговій категорії до 105 кг Донецьку область представив 23-річний Олександр Рубець із Маріуполя, вихованець заслуженого тренера України Івана Збандута. Чемпіон світу-2018 був кращим у вправі присідання з результатом 430 кг, проте в жимі лежачи із замовленою вагою 290 кг, на жаль, не впорався. У вправі станова тяга Олександр зафіксував 350 кг і тим самим здобув малу бронзову медаль.

22 листопада на чемпіонаті світу серед жінок у ваговій категорії до 84 кг дебютувала 18-річна Дарʼя Русаненко з Дружківки, вихованка тренера Сергія Федоренка. Спортсменка з першої спроби встановила рекорд світу серед дівчат у присіданні – 225 кг, у жимі лежачи показала результат 135 кг, у становій тязі – 180 кг. Сума триборства 540 кг поставила Дар’ю на 11-ту сходинку.

У ваговій категорії до 120 кг автором унікального досягнення став Олексій Бичков із Краматорська, тренером якого є Альона Бичкова, – на сьогодні він єдиний український пауерліфтер, який виграв чемпіонат світу серед чоловіків п’ять разів (раніше були успіхи в 2015, 2016, 2017, 2018 роках). Цього разу лише в присіданні Олексій поступився першою сходинкою п‘єдесталу, підкоривши 417,5 кг. Найкращі результати Бичков продемонстрував у жимі лежачи – 327,5 кг, становій тязі – 387,5 кг та сумі триборства – 1132,5 кг, таким чином на 2,5 кг оновивши світовий рекорд, який він встановив на чемпіонаті Європи в травні 2019 року.

23 листопада, у останній день змагань, Донеччину представив 24-річний Андрій Шевченко з Краматорська (вагова категорія понад 120 кг), який тренується під керівництвом тренерської бригади Олексія та Альони Бичкових. Дебютний виступ на дорослому чемпіонату світу Андрій заніс собі в актив здобуттям «бронзи» у вправі присідання, підкоривши 430 кг. У жимі лежачи наш спортсмен зафіксував 310 кг, а 345 кг у становій тязі дозволили йому в сумі триборства зібрати 1085 кг та посісти 5 сходинку турнірної таблиці.