Уряд передав Німецько-український фонд у повне управління Міністерству фінансів України. Саме цей Фонд стане майданчиком для програми кредитування малого та мікробізнесу, яку започатковано за ініціативи Президента та Уряду. Контролювати його роботу буде Національний банк України.
«Рішення про передачу Фонду у повне управління Мінфіну з метою розділення функцій управління та здійснення регуляторного нагляду за діяльністю Фонду. Це дозволить уникнути конфлікту інтересів та підвищити ефективність використання коштів. Фахівці Міністерства здатні активізувати роботу Фонду та надати бізнесу країни необхідні кошти під реалістичні, корисні та прибуткові проекти», — сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
Засновниками Фонду є НБУ та Уряд в особі Міністерства фінансів. Раніше 50% статутного капіталу Фонду належали Кабінету Міністрів, решта 50% — Національному банку України.
Після ухвалення депутатами закону про «спліт» НБУ відповідно отримав повноваження з регулювання та нагляду за діяльністю небанківських фінансових установ, до яких належить Німецько-український фонд, і не може одночасно виступати його власником.
Нагадаємо, Програма з підтримки малого та мікробізнесу ініційована Президентом України Володимиром Зеленським. Програма запрацює з 1 лютого 2020 року та передбачає доступне кредитування під 5-9% річних — видача кредитів розміром до 1,5 млн грн терміном на п’ять років під 5% річних, якщо передбачається виручка до 25 млн грн і створюються мінімум два робочі місця, під 7% річних для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставку буде знижено на 0,5%, і під 9% річних для бізнесу з виручкою до 50 млн грн. Сам учасник має інвестувати 20% власних коштів від усіх витрат.
Довідково
Німецько-український фонд розпочав роботу в 1999 році. Він займається підтримкою фінансування мікро, малих та середніх підприємств України шляхом надання кредитів через банки-партнери для здійснення інвестицій в основний та обіговий капітал. Відповідно до Статуту НУФ, затвердженого рішенням Загальних зборів учасників від 27.05.2019, Фонд є фінансовою установою особливого типу. Статутний капітал Фонду становить 10 225 838 євро, що дорівнює 42 911 340 грн. Власником 50% статутного капіталу виступав Національний банк України, а 50% - Міністерство фінансів України.