портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
або
Слідкуйте за нами в соц.мережах:

Онлайн-марафон «#Шевченко_єднає_2026» об’єднав понад 100 учасників з Соледарської та Дрогобицької громад

Опубліковано 17 березня 2026 року, 10:25

Афіша підсумків марафону: портрет Шевченка, розкритий рукопис з сорнилами та калина

#плічопліч

З 9 по 15 березня 2026 року у межах національного проєкту  «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»  мешканці Соледарської та Дрогобицької громад долучилися до спільної творчої ініціативи, присвяченої вшануванню творчої спадщини Тараса Шевченка та популяризації українського слова у сучасному цифровому просторі.

На творчий онлайн-марафон «#Шевченко_єднає_2026»  було подано 93 творчі роботи, як індивідуальні, так і колективні. Загалом у марафоні взяли участь понад 100 учасників: діти, молодь, педагоги та небайдужі мешканці громад. Кожен із них продемонстрував щиру любов до української культури, творчий підхід і власне бачення творів поета.

Учасники представили свої роботи у різних творчих форматах:

  • Відео з читанням улюбленого вірша Т. Г. Шевченка.
  • Креативне читання з музичним супроводом або елементами театралізації.
  • Фото з «Кобзарем» як символом духовної спадщини українського народу.
  • Відео у форматі Reels / Shorts «Шевченко сучасний» — переосмислення творів поета у контексті сьогодення.
  • Авторські есе про значення творчості Тараса Шевченка.
  • Арт-роботи, ілюстрації та цифрове мистецтво, присвячені постаті поета.
  • Інтерпретації цитат Тараса Шевченка у сучасному суспільному та культурному контексті.

Кожен учасник марафону проявив творчість, щирість і повагу до українського слова. Саме завдяки таким ініціативам ми відчуваємо, що спадщина Тараса Шевченка залишається актуальною, живою та об’єднує українців незалежно від відстаней.

Щиро дякуємо всім учасникам за активність, натхнення та любов до української культури!  

За матеріалами Соледарської міської військової адміністрації