Донецький обласний центр зайнятості
На форумі «Спортивна Донеччина» підбили підсумки 2024 року
Засновник зали силових видів спорту «STIMUL» у Торецьку переселенець Олексій Пивовар пройшов довгий та непростий шлях від спортсмена-любителя до власника успішного спортивного бізнесу.
Чоловік не випадково обрав цей напрямок, він з юних років займався спортом. У студентські роки Олексій входив до складу збірної університету з пауерліфтингу. «Ще тоді на власному досвіді я переконався, наскільки спорт змінює людину зовні і зсередини. І справа не тільки в красі тіла, а й у трансформації свідомості, коли людина стає дисциплінованою, впевненою у собі і щасливою, краще порається зі стрессами», - розповідає підприємець.
Перша думка про започаткування власної справи прийшла до майбутнього бізнесмена в 2014 році, коли навколо шла війна, несучи смерть на вулиці рідного міста і охоплюючи свідомість безнадією. Тоді чимало людей втратили роботу, що для багатьох з них стало поштовхом до відкриття власного бізнесу. Почався справжній «бум» малого та середнього підприємництва, люди почали виробляти меблі, шити одяг і взуття, пекти, виготовляти продукти, надавати різноманітні послуги.
Переїхавши до невеличкого Торецька та проаналізувавши місцеву інфраструктуру, Олексію прийшла на думку ідея відкрити спортзал у місті, де фактично були відсутні платформи для молоді, не працював стадіон та зовсім не було спортивних секцій. Він почав скуповувати не нові штанги і гантелі, з яких і виготовляв інвентар для майбутньої спортивної зали.
Перші професійні тренажери чоловік придбав на гроші від служби зайнятості, отримавши одноразову допомогу по безробіттю на започаткування власної справи у Торецькому міському центрі зайнятості. Зал пауерліфтингу «STIMUL» відкрився у травні 2015 року і продовжує розвиватися та розширятися дотепер, пропонуючи нові виду спорту, такі як бодібілдинг, армліфтинг, кроссфіт, фітнес-тренування для дівчат, школярів і студентів. Наразі спортзал оснащений ексклюзивними у місті тренажерами, серед яких річка арм-ліфтінг, велике колесо, прави́ло, помост для штанги, молот та колесо.
«Я багато експериментував, доки не прийшов до висновку, що головне джерело нових клієнтів – органічне зростання і «сарафанне» радіо. Будь-яке використання комерційної реклами збільшувало інтерес до клубу максимум на 15-20%. Наразі я рекламую лише вузький спектр специфічних послуг і активностей», - ділиться досвідом бізнесмен.
Олексій має власні поради, як стати успішним підприємцем. Перш за все, треба вірити в себе та не боятися діяти. По-друге, потрібно мати надійну опору та підтримку серед рідних і друзів. По-трете, треба ніколи не боятися відстоювати власні інтереси, але намагатися при цьому бути толерантним і розуміти оточуючих. А головне, успішний підприємець повинен постійно вчитися, бо необізнаний бізнесмен – це біда і для бізнесу, і для клієнтів, і для самого себе.
Донецький обласний центр зайнятості