портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Підсумки роботи Донецької обласної служби зайнятості за січень 2024 року

Опубліковано 12 лютого 2024 року, 13:57 , Донецький обласний центр зайнятості

У поточному році службою зайнятості Донеччини продовжено роботу, направлену на посилення рекрутингових підходів, забезпечення безбар’єрності та індивідуального супроводу учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни, підтримку та сприяння розвитку малого і середнього бізнесу тощо.

Впродовж січня 2024 року послугами служби зайнятості скористались майже 6,3 тис. громадян.

Отримали роботу за сприянням служби зайнятості 727 осіб. Ще понад 760 мешканців регіону були спрямовані на суспільно корисні роботи, направлені на забезпечення життєдіяльності громад, що постраждали у результаті бойових дій. Донеччина, як і торік, залишається одним з найактивніших учасників серед інших областей за кількістю направлень громадян на такі роботи.

Щодня до центрів зайнятості регіону надходить до 40 вакансій. Найбільше роботодавці шукають слюсарів, водіїв, гірників, охоронників, продавців, кухарів, медичних сестер, соціальних робітників. Загалом у січні налічувалось понад 1200 пропозицій роботи.

Найпопулярніші категорії за вакансіями: продажі та закупівлі (понад 15% від усіх вакансій), добувна промисловість (майже 12%), охорона здоров’я (10%).

Задля підтримки бізнес-активності підприємців триває промоція щодо використання грантових програм для відкриття чи розширення власної справи. Серед поданих з початку року понад 20 заяв на отримання гранту, 6 – від ветеранів та членів їхніх сімей. У січні створено 12 робочих місць підприємцями, які отримали мікрогранти наприкінці минулого року.

Динамічні зміни на ринку праці потребують професійного розвитку, нових знань та компетенцій. Тому важливість професійного навчання важко переоцінити. Впродовж січня за направленням служби зайнятості проходили профнавчання 260 безробітних, зокрема у ЦПТО ДСЗ – 176.

У рамках експериментального проєкту у закладах ПТО ДСЗ навчаються 12 учасників бойових дій та 1 людина з інвалідністю внаслідок війни.

Ваучер на навчання отримали 40 громадян, переважна їх більшість – за актуальним у сьогоденні напрямом «медсестринство».

Активна робота зосереджена й на застосуванні компенсаційних програм для роботодавців за працевлаштування окремих категорій громадян, у тому числі – за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю. Впродовж січня понад 40 людей працевлаштовані за такими програмами, з них - 24 внутрішньо переміщені особи та двоє людей з інвалідністю.

Продовжуємо працювати й надавати важливу під час війни допомогу і підтримку бізнесу та мешканцям громад.