2 липня 2025 року в м. Київ відбувся фінальний захід проєкту «EU4Business: SME Policies and Institutions Support (SMEPIS)». Мета проєкту — спрощення ведення бізнесу, цифровізація публічних послуг, посилення спроможностей організацій для підтримки бізнесу, а також підготовка України на шляху інтеграції до ЄС.
«Підтримка бізнесу та залучення його до відбудови України — наш спільний пріоритет. Проєкт SMEPIS став рушієм цифровізації та реформ, що вже принесли бізнесу відчутні вигоди. Ми підтримуємо інструменти, які спрощують надання публічних послуг, — е-Дозвіл, ПУЛЬС, Дія.Бізнес. А навчальні програми допомагають українським підприємцям інтегруватися в єдиний ринок ЄС. Разом ми працюємо над сталим розвитком, модернізацією цифрової інфраструктури та євроінтеграцією України», — підсумував Генрік Вітфельдт, керівник відділу державного фінансування, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні.
Протягом трьох років команда SMEPIS працювала над ключовими реформами, які мають зробити економіку України більш конкурентоспроможною та ближчою до стандартів Євросоюзу.
Зокрема, однією з центральних ініціатив стала реформа дерегуляції. З початку 2023 року працює Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (МРГ з дерегуляції), до якої долучалися експерти SMEPIS. Другий важливий напрям — цифровізація сервісів для підприємців.
Протягом проєкту відбувалися воркшопи і навчальні заходи для посилення спроможності українських держслужбовців і українського бізнесу у процесі інтеграції в ЄС і виходу на єдиний європейський ринок.
Окрім цього, експерти проєкту взяли участь у популяризації щорічної європейської премії European Enterprise Promotion Awards, створивши окремий дизайн для національного етапу конкурсу UEPA і популяризувавши його поміж українських підприємців.
Проєкт EU4Business: SMEPIS став важливим кроком на шляху модернізації економіки України, створення сприятливого середовища для підприємців та наближення до європейських стандартів. Завдяки спільним зусиллям команди проєкту, української влади, бізнесу та міжнародних партнерів вдалося закласти фундамент для дерегуляції, цифрової трансформації та зміцнення економічної інтеграції з ЄС. Отримані результати та практичні інструменти вже працюють на користь підприємців і держави, а напрацювання проєкту продовжать реалізовуватися у майбутніх ініціативах задля сталого розвитку та економічної стійкості України.
Презентація результатів проєкту англійською мовою – https://surl.li/zmylpp.
Повна оригінальна стаття доступна за посиланням: https://surli.cc/fkyisl.
* Інформацію підготовлено за матеріалами сайту www.eeas.europa.eu