портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Підтримка релокованих закладів професійної освіти: важливі кроки до відновлення

Опубліковано 23 серпня 2024 року, 17:02 , Департамент освіти і науки облдержадміністрації

У межах заходів з підготовки закладів освіти до нового навчального року директорка департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Сідашева відвідала Бахмутський центр професійно-технічної освіти, релокований до смт. Гоща Рівненської області. 

Під час відвідування вона ознайомилася з підготовкою релокованого закладу до нового навчального року.

Навчально-адміністративний корпус повністю готовий до нового навчального року. Тут функціонують навчально-практичний центр з професії «Швачка. Кравець. Закрійник», лабораторія з професії «Кухар. Кондитер», два комп’ютерні класи, центр цифрових технологій, кабінети української мови, літератури, технології приготування їжі та бібліотека. Лабораторію кухарів дообладнано евакуйованим з м. Бахмут обладнанням, а також новим тістомісом та автоклавом. Благодійний фонд «СХІД СОС» надав холодильники, мультиварки та мікрохвильові печі. Центр цифрових технологій облаштовано за Програмою екстреного відновлення між Японською агенцією міжнародного співробітництва та Урядом України.

Майстерня з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Електрогазозварник» отримала новітнє устаткування завдяки Програмі з відновлення та розбудови миру ООН.

Триває ремонт у Центрі сучасної професійної освіти електротехнічного напрямку. Також завершуються роботи в новому гуртожитку на 50 місць, обладнання для якого надали кілька благодійних фондів.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України, у 2024 році на базі закладу створюється навчально-практичний центр сучасної професійної освіти за спрямуванням «Ремонт і технічне обслуговування електричного устаткування» загальною вартістю 10 340,3 тис. грн. Створення НПЦ відбувається за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, співфінансування з обласного бюджету, залученням власних коштів та коштів роботодавців. Передбачено придбання основних засобів довгострокового користування, техніки, сучасних матеріалів, обладнання та устаткування для подальшого використання у професійному навчанні, перепідготовці та підвищенні кваліфікації робітничих кадрів.

Наразі у закладі навчається 340 здобувачів освіти, а заяв на вступ подано 364.

У межах візиту відбулася зустріч із селищним головою Гощанської громади Миколою Панчуком, де обговорювалися підтримка релокованих закладів, профорієнтація та співпраця зі стейкхолдерами.