портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Питання якості питної води та стан безпеки на автошляхах розглянули на засіданні Комісії ТЕБ та НС

Опубліковано 20 червня 2022 року, 18:50

Сьогодні відбулося планове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Першим на порядку денному розглядалося питання готовності центральних та місцевих органів виконавчої влади забезпечити санітарне та епідемічне благополуччя населення в літній період.

За результатом обговорення обласним та Київській міській військовим адміністраціям, МОЗ, Держпродспоживслужбі, рекомендовано:

  • забезпечити контроль якості питної води суб’єктами господарювання, що надають послуги з централізованого водопостачання;
  • організувати обстеження стану підприємств централізованого та нецентралізованого питного водопостачання (громадські колодязі, каптажі джерел, бювети), забезпечити їх ремонт, чищення та дезінфекцію з проведенням лабораторних досліджень води;
  • визначити перелік резервних/альтернативних джерел забезпечення населення питною водою, для побутових та інших потреб на випадок аварій, забруднень тощо.

Також Комісія обговорила заходи щодо стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій в Україні. Вирішено продовжити виконання завдань Стратегії розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики, на період до 2022 року. Обласні військові адміністрації повинні забезпечити проведення профілактичних щеплень, надолужувати пропущені щеплення всім, хто своєчасно не отримав планову вакцинацію проти кору, дифтерії та поліомієліту, та відновлення умов надання медичних послуг з імунізації населення.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив: «До серпня включно є всі вакцини, які необхідні для проведення щеплення. В серпні будуть поставки по деяких препаратах і забезпеченість вакцинами у нас буде до кінця 2023 року».

Міністр також нагадав кроки Уряду та Міністерства щодо збереження темпів вакцинації. Зокрема, спрощено механізм підтвердження відомостей про вакцинацію, яка була отримана до війни. Надані інструкції, що робити в разі відсутності даних про щеплення чи частково їх втрати. Розроблено рекомендації як для біженців, так і для переселенців, як отримати дані про раніше отримані щеплення, щоб не розпочинати весь курс з самого початку. Усунуто бар’єр для отримання медичних послуг без укладеної декларації з тим чи іншим сімейним лікарем.

Окремо Віктор Ляшко закликав вакцинуватися від коронавірусної інфекції при першій-ліпшій нагоді, щоб підготуватися до осінньо-зимового періоду, коли прогнозується зростання випадків COVID-19.

Ще одне питання, яке підіймалось на засіданні - стан безпеки на автошляхах України та заходи щодо його покращення. Обласним, Київській міській військовим адміністраціям доручено:

  • виконання заходів щодо підвищення рівня безпеки, зокрема пішоходів та осіб з інвалідністю, велосипедистів, на перехрестях, у зонах обгону та на узбіччях;
  • забезпечити належне експлуатаційне утримання вулично-дорожньої мережі;
  • посилити контроль за дотриманням перевізниками чинного законодавства з питань пасажирських перевезень тощо.

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, під головуванням якого і відбулося засідання, наголосив, що всі рішення приймалися з урахуванням воєнного стану. Відповідно всі доручення Комісії мають виконуватися в тих регіонах, де це можливо.