портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ до проєкту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій»

Опубліковано 24 грудня 2020 року, 15:15

Чинна редакція 

законодавчого акту

Запропонована редакція 

законодавчого акту

Податковий кодекс України

Стаття 17. Права платника податків 

Стаття 17. Права платника податків 

17.1. Платник податків має право:

17.1.10. на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом;

17.1. Платник податків має право:

17.1.10. на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів та компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій, визначених за даними СОД РРО, на користь покупців (споживачів) у порядку, встановленому цим Кодексом;

Стаття 19 1. Функції контролюючих органів

Стаття 19 1. Функції контролюючих органів

19 1.1. Контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19 3 цього Кодексу:

191.1.24. здійснюють відстрочення, розстрочення та реструктуризацію грошових зобов'язань та/або податкового боргу, недоїмки із сплати єдиного внеску, а також списання безнадійного податкового боргу;


Відсутній

 

 

 

 

191.1.25. розробляють та надають пропозиції щодо нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції контролюючих органів;

19 1.1. Контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19 3 цього Кодексу:

191.1.24. здійснюють відстрочення, розстрочення та реструктуризацію грошових зобов'язань та/або податкового боргу, недоїмки із сплати єдиного внеску, а також списання безнадійного податкового боргу;


191.1.241. готують висновки про перерахування  компенсації  частини суми штрафних (фінансових) санкцій визначених за даними СОД РРО, на користь покупців (споживачів) у порядку, встановленому цим Кодексом;

 

191.1.25. розробляють та надають пропозиції щодо нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції контролюючих органів;

Стаття 20. Права контролюючих органів

Стаття 20. Права контролюючих органів

20.1. Контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право:

20.1.5. отримувати безоплатно від платників податків, а також від установ Національного банку України, банків та інших фінансових установ довідки у порядку, встановленому Законом України "Про банки і банківську діяльність" та цим Кодексом, довідки та/або копії документів про наявність банківських рахунків, а на підставі рішення суду - інформацію про обсяг та обіг коштів на рахунках, у тому числі про ненадходження в установлені строки валютної виручки від суб'єктів господарювання, інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком;

20.1. Контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право:

20.1.5. отримувати безоплатно від платників податків, а також від установ Національного банку України, банків та інших фінансових установ довідки у порядку, встановленому Законом України "Про банки і банківську діяльність" та цим Кодексом, довідки та/або копії документів про наявність банківських рахунків, інформацію про операції за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу із зазначенням контрагентів та призначення платежів, а на підставі рішення суду - інформацію про обсяг та обіг коштів на рахунках фізичних осіб, що не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, про ненадходження в установлені строки валютної виручки від суб'єктів господарювання, інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком;

Стаття 43. Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені.

Стаття 43. Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань, пені та перерахування компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій, визначених за даними СОД РРО, на користь покупців (споживачів).

43.5. Контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення належних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.


У разі якщо повернення сум податку на доходи фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу, відповідне повідомлення надсилається контролюючим органом до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення шістдесятиденного строку з дня отримання відповідної податкової декларації.


Відсутній















На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.





Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.

43.5. Контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення належних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.


У разі якщо повернення сум податку на доходи фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу, відповідне повідомлення надсилається контролюючим органом до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення шістдесятиденного строку з дня отримання відповідної податкової декларації.


Для здійснення компенсації частини штрафних (фінансових) санкцій, визначених за даними СОД РРО, на користь покупця (споживача) відповідний контролюючий орган протягом п'яти робочих днів з дня зарахування до бюджету штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до платника податків за порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій, готує висновок та подає його для виконання до відповідного органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Порядок підготовки та форма висновку затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.


На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені платникам податків та/або перераховує на користь відповідного покупця (споживача) компенсацію частини суми штрафних (фінансових) санкцій, визначених за даними СОД РРО, у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.


Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів та про перерахування компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій, визначених за даними СОД РРО, покупцям (споживачам) з відповідного бюджету.

43.6. Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

43.6. Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків та перерахування компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій, визначених за даними СОД РРО, покупцям (споживачам) здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

Стаття 73. Отримання податкової інформації контролюючими органами

Стаття 73. Отримання податкової інформації контролюючими органами

73.3. Контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.

Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав:

52) отримано повідомлення від компетентного органу іноземної держави, з якою Україною укладено міжнародний договір, що містить положення про обмін інформацією для податкових цілей, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або укладених на їх підставі міжвідомчих договорів, про виявлення таким органом помилок, неповних або недостовірних даних, наданих фінансовим агентом щодо підзвітного рахунка особи, яка є резидентом відповідної іноземної держави, або про невиконання фінансовим агентом зобов'язань, передбачених таким міжнародним договором;


Відсутні

 

















6) в інших випадках, визначених цим Кодексом.

73.3. Контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.

Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав:

52) отримано повідомлення від компетентного органу іноземної держави, з якою Україною укладено міжнародний договір, що містить положення про обмін інформацією для податкових цілей, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або укладених на їх підставі міжвідомчих договорів, про виявлення таким органом помилок, неповних або недостовірних даних, наданих фінансовим агентом щодо підзвітного рахунка особи, яка є резидентом відповідної іноземної держави, або про невиконання фінансовим агентом зобов'язань, передбачених таким міжнародним договором;


 53) необхідність отримання під час проведення фактичної перевірки від Національного оператора та/або операторів поштового зв’язку персональних даних особи що є відправником поштового відправлення та/або отримувачем переказу грошових коштів, що здійснюється або повинен бути здійснений таким оператором у зв’язку із доставленням поштового відправлення, вміст якого є предметом контрольної розрахункової операції;

 

54) необхідність отримання під час проведення фактичної перевірки від суб’єктів господарювання, що надають послуги з переказу коштів в тому числі без відкриття рахунку, персональних даних особи яка є отримувачем переказу грошових коштів, що здійснюється таким надавачем послуги, або має бути здійснений ним за дорученням особи, яка здійснила доставлення поштового відправлення, вміст якого є предметом контрольної розрахункової операції;

 

6) в інших випадках, визначених цим Кодексом.

73.4. Інформація про наявність та рух коштів на рахунках платника податків надається в обсягах більших, ніж передбачені пунктом 73.3 цієї статті, банками та іншими фінансовими установами контролюючим органам за рішенням суду. Для отримання такої інформації контролюючий орган звертається до суду.


Правила, встановлені цим пунктом, не застосовуються до запитів про надання банками та іншими фінансовими установами, які визнаються фінансовими агентами, інформації про підзвітні рахунки в обсягах, визначених Угодою між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США "Про податкові вимоги до іноземних рахунків" (FATCA) та іншими міжнародними договорами, що містять положення про обмін інформацією для податкових цілей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або укладеними на їх підставі міжвідомчими договорами.


Відсутній

73.4. Інформація про наявність та рух коштів на рахунках платника податків надається в обсягах більших, ніж передбачені пунктом 73.3 цієї статті, банками та іншими фінансовими установами контролюючим органам за рішенням суду. Для отримання такої інформації контролюючий орган звертається до суду.


Правила, встановлені цим пунктом, не застосовуються до запитів про надання банками та іншими фінансовими установами, які визнаються фінансовими агентами, інформації про підзвітні рахунки в обсягах, визначених Угодою між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США "Про податкові вимоги до іноземних рахунків" (FATCA) та іншими міжнародними договорами, що містять положення про обмін інформацією для податкових цілей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або укладеними на їх підставі міжвідомчими договорами.

 

Правила, встановлені цим пунктом не застосовуються до вимог центрального органу виконавчої влади,  що  реалізує державну податкову політику, про надання інформації установами Національного банку України, банками та іншими фінансовими установами у випадках визначених підпунктом 20.1.5 пункту 20.1 статті 20 Кодексу.

Стаття 80. Порядок проведення фактичної перевірки

Стаття 80. Порядок проведення фактичної перевірки

80.1. Фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).


80.2. Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав:

80.2.3. письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, касових операцій, патентування або ліцензування;


Відсутній

 

























80.2.4. неподання суб'єктом господарювання в установлений законом строк обов'язкової звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, подання їх із нульовими показниками;

80.1. Фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).


80.2. Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав:


80.2.3. письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, касових операцій, патентування або ліцензування;


80.2.31. скарги покупця (споживача), поданої через Електронний кабінет, що функціонує відповідно до статті 421 цього Кодексу, щодо ненадання або ненадсилання йому розрахункового документу, зареєстрованого у встановленому Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» порядку реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій або ненадання йому розрахункової квитанції з розрахункової книжки, що відповідає вимогам, встановленим Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», якщо вартість товарів (робіт, послуг), які є предметом скарги, за повідомленням скаржника на день їх отримання покупцем (споживачем) перевищує одну мінімальну заробітну плату, встановлену на день отримання таких товарів (робіт, послуг). Проведенню фактичної перевірки на підставі цього пункту обов’язково має передувати проведення контрольної розрахункової операції. Фактична перевірка проводиться за фактами, встановленими під час проведення контрольної розрахункової операції.

Вимоги до оформлення скарги, порядок її подання та розгляду визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;


80.2.4. неподання суб'єктом господарювання в установлений законом строк обов'язкової звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, подання їх із нульовими показниками;

80.7. Фактична перевірка проводиться двома і більше посадовими особами контролюючого органу у присутності посадових осіб суб'єкта господарювання або його представника та/або особи, що фактично здійснює розрахункові операції.

80.7. Фактична перевірка проводиться двома і більше посадовими особами контролюючого органу у присутності посадових осіб суб'єкта господарювання або його представника та/або особи, що фактично здійснює розрахункові операції, а у випадку, коли місце постачання товару не збігається з місцем здійснення розрахунків за нього – в присутності особи, що здійснила видачу такого товару.

Стаття 82. Строки проведення виїзних перевірок

Стаття 82. Строки проведення виїзних перевірок

82.4. Проведення документальної планової та позапланової перевірки платника податків може бути зупинено за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що оформляється наказом, копія якого не пізніше наступного робочого дня вручається платнику податків чи його уповноваженому представнику під розписку або надсилається платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк.


Зупинення документальної планової, позапланової перевірки перериває перебіг строку проведення перевірки в разі вручення платнику податків або його уповноваженому представнику в порядку, визначеному абзацом першим цього пункту, наказу про зупинення такої перевірки.


При цьому перевірка може бути зупинена на загальний строк, що не перевищує 30 робочих днів, а в разі необхідності проведення експертизи, отримання інформації від іноземних державних органів щодо діяльності платника податків, завершення розгляду судом позовів з питань, пов'язаних з предметом перевірки, відновлення платником податків втрачених документів перевірка може бути зупинена на строк, необхідний для завершення таких процедур.


Загальний термін проведення перевірок, визначених у пунктах 200.10 та 200.11 статті 200 цього Кодексу, з урахуванням установлених цим пунктом строків зупинення не може перевищувати 60 календарних днів.

 

Відсутній

82.4. Проведення документальної планової та позапланової перевірки платника податків може бути зупинено за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що оформляється наказом, копія якого не пізніше наступного робочого дня вручається платнику податків чи його уповноваженому представнику під розписку або надсилається платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк.


Зупинення документальної планової, позапланової перевірки перериває перебіг строку проведення перевірки в разі вручення платнику податків або його уповноваженому представнику в порядку, визначеному абзацом першим цього пункту, наказу про зупинення такої перевірки.


При цьому перевірка може бути зупинена на загальний строк, що не перевищує 30 робочих днів, а в разі необхідності проведення експертизи, отримання інформації від іноземних державних органів щодо діяльності платника податків, завершення розгляду судом позовів з питань, пов'язаних з предметом перевірки, відновлення платником податків втрачених документів перевірка може бути зупинена на строк, необхідний для завершення таких процедур.


Загальний термін проведення перевірок, визначених у пунктах 200.10 та 200.11 статті 200 цього Кодексу, з урахуванням установлених цим пунктом строків зупинення не може перевищувати 60 календарних днів.


 

Проведення фактичної перевірки платника податків з питань дотримання законодавства у сфері розрахункових операцій може бути зупинено за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу на час, необхідний для встановлення платника, що здійснив розрахункову операцію. Рішення про зупинення фактичної перевірки оформлюється наказом, копія якого вручається платнику податків після його встановлення. Після встановлення платника податків проведення фактичної перевірки поновлюється на невикористаний строк.

Стаття 296. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку

Стаття 296. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку

296.10. Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

296.10. Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої - третьої групи, крім випадків, коли обсяг їхнього доходу з початку року перевищує дві третини граничного обсягу, встановленого для платників єдиного податку другої групи, або коли такі платники здійснюють продаж товарів, в тому числі дистанційний, що належать до будь-якої з перелічених нижче категорій:

товари, продаж яких оподатковуються акцизним податком, незалежно від того, відбувається таке оподаткування безпосередньо при продажі таких товарів платником, що використовує спрощену систему оподаткуванні або ні;

лікарські засоби, крім продажу таких лікарських засобів в аптеках, що розташовані за межами міст та територій або населених пунктів, які віддалені від міст менше, ніж на 5 кілометрів;

складна побутова техніка, в тому числі медичного призначення, та/або медична техніка;

ювелірні вироби.

Складною побутовою технікою, в тому числі медичного призначення, та/або медичною технікою для цілей цієї статті вважаються вироби (крім автомобілів), що в процесі функціонування споживають електричну енергію та/або пальне та відповідають будь-якій одній з наступних ознак:

а) їх конструкція передбачає наявність не менше, ніж одного електронного пристрою, здатного виконувати арифметичні та логічні операції;

б) їх конструкція передбачає наявність не менше, ніж одного внутрішнього або зовнішнього накопичувача електричної енергії початковою ємністю не менше, ніж 30000 мА/год., крім випадків, коли ємність такого накопичувача є меншою, ніж 30000 мА/год. і він є складовим елементом виробу, основним призначенням якого є накопичення та подальша віддача електричної енергії за відсутності у виробу функції її генерації чи перетворення з інших видів енергії;

в) їх конструкція передбачає наявність джерела інфрачервоного або ультрафіолетового або ультразвукового або електромагнітного випромінювання за умови, що генерація такого випромінювання є самостійною функцією такого виробу або складовою іншої його функції;

г) їх конструкція передбачає наявність електричного двигуна, або двигуна внутрішнього згорання, потужністю не менше, ніж 3500 Вт.;

ґ) їх конструкція передбачає генерацію теплової енергії, як самостійну, або як складову загальної функції виробу;

д) функцією виробу (самостійною, або разом з іншими функціями) є приймання та/або передавання інформації дротовими та/або бездротовими каналами зв’язку;

е) функцією виробу (самостійною, або разом з іншими функціями) є вимірювання показників стану людини або іншої живої істоти;

є) простір, що займає виріб за його довжиною, шириною та висотою складає не менше, ніж 3000 кубічних сантиметрів.

Для цілей цієї статті складною побутовою технікою, в тому числі медичного призначення, та/або медичною технікою не вважаються:

ж) клавіатури та графічні маніпулятори, призначені для керування елементами, що відображаються на екранах електронних пристроїв;

з) вироби із вбудованим динаміком (-ами), що призначені для перетворення електричного сигналу у звуковий за умови, що їхня потужність не перевищує 50 Вт. та у них відсутня функція запису та/або відтворення відео;

і) вироби, що призначені для свердліня отворів, в тому числі з ударною дією, різання та шліфування, за умови, що їхня потужність не перевищує 2,5 кВт

к) вироби, що призначені для використання електричної енергії та/або пального для скошування,  та обрізки рослин, або нанесення рідких засобів захисту рослин, якщо їх ємність не перевищує 16 літрів, за умови, що їхня потужність не перевищує 3,5 кВт

л) вироби, що призначені для електричного або термічного зварювання, склеювання чи паяння,  що працюють від електричної мережі з напругою не більше 220в.

м) вироби, що призначені для визначення маси або ваги, яка не перевищує 300кг.

н) вироби, єдиною функцією яких є освітлення приміщень, за умови, що їхня сумарна потужність в одному виробі не перевищує 250 Вт.

о) вироби, що призначені для накачування, або відкачування води або повітря, в тому числі в автоматичному режимі, за умови, що їхня потужність не перевищує 1,5 кВт. і вони не мають функції нагрівання та/або охолодження речовини яка накачується або відкачується та/або їх функціональним призначенням не є прибирання приміщень;

п) портативні вироби, що призначені для побутового приготування, сепарації,  подрібнення або термічної обробки харчових продуктів та/або нагрівання питної води, якщо їх ємність не перевищує 4 літри, за умови, що їхня потужність не перевищує 2,5 кВт. Дія цього пункту не поширюється на мікрохвильові печі, вбудовані кухонні плити незалежно від принципу їх дії, вбудовані духові шафи, вбудовані індукційні печі;

р) вироби, що призначені для догляду за одягом та волоссям, крім пральних машин, конструкція яких дозволяє їх користувачам визначати різні режими прання;

с) вироби, що призначені для обігріву побутових приміщень, крім кондиціонерів, за умови, що їхня потужність не перевищує 2,5 кВт.

т) побутові  вентилятори, за умови, що їхня потужність не перевищує 150Вт.

у) вироби, що призначені для захисту електроприладів від перепадів напруги.

 

Для цілей цієї статі вважається, що конструкція виробу передбачає наявність перелічених вище елементів, характеристик та призначень, якщо про це прямо зазначено у документації на виріб, складеній його виробником. У разі, якщо виробник зазначив відповідні показники чи характеристики, використавши при цьому одиниці виміру інші, ніж зазначені у цій статті – контролюючий орган самостійно здійснює їх переведення в одиниці виміру, використані у цій статті із дотриманням науково визнаних правил такого переведення. Якщо виробник невідомий, або відповідна документація відсутня у вільному доступі – характеристики, призначення та конструктивні особливості такого виробу визначаються за їх фактичною наявністю.

 

Ювелірними виробами для цілей цієї статті вважаються вироби з дорогоцінних металів та/або дорогоцінного каміння, що відповідають будь-якій одній з наступних ознак:

ф) загальна вага платини у виробі складає більше, ніж 20 грам, або загальна вага золота у виробі складає більше, ніж 20 грам, або загальна вага срібла у виробі складає більше, ніж 100 грам;

х) самостійним елементом або складовою частиною виробу є діамант вагою не менше ніж 0,3 карат;

ц) бурштин або вироби з нього;

ч) загальна сума, сплачена покупцем у зв’язку із придбанням такого ювелірного виробу, незалежно від того, була така сума сплачена безпосередньо за сам виріб, або ж за інші товари та/або послуги якими супроводжувалась продаж цього виробу (крім вартості інших ювелірних виробів) перевищує 3 мінімальні заробітні плати, встановлені на момент придбання такого виробу.

РОЗДІЛ XX. ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

Підрозділ 10. Інші перехідні положення

Підрозділ 10. Інші перехідні положення

522. Установити мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), крім:


документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків;


документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.7 та 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу;


фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині:


обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;


цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;


обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;


здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених підпунктами 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 цього Кодексу.


Відсутній






Інформація про перенесення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіку проведення планових документальних перевірок мали розпочатися у період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), та на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" не були розпочаті, включається до оновленого плану-графіку, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом 10 календарних днів з дня завершення дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).


Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19). Таке зупинення перериває термін проведення перевірки та не потребує прийняття будь-яких додаткових рішень контролюючим органом.


На період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених статтею 102 цього Кодексу.


Камеральна перевірка податкової декларації (крім податкової декларації з податку на додану вартість) за звітні (податкові) періоди березень - травень 2020 року, або уточнюючих розрахунків (крім уточнюючих розрахунків з податку на додану вартість), що були подані платниками податків протягом березня - травня 2020 року, може бути проведена лише протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.

522. Установити мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), крім:


документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків;


документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.7 та 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу;


фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині:


обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;


цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;


обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;


здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених підпунктами 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 цього Кодексу.


Обмеження щодо проведення перевірок, встановлених цим пунктом, не розповсюджуються на платників податків, що здійснюють підприємницьку діяльність, не зареєструвавшись при цьому як фізичні особи – підприємці.


Інформація про перенесення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіку проведення планових документальних перевірок мали розпочатися у період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), та на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" не були розпочаті, включається до оновленого плану-графіку, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом 10 календарних днів з дня завершення дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).


Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19). Таке зупинення перериває термін проведення перевірки та не потребує прийняття будь-яких додаткових рішень контролюючим органом.


На період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених статтею 102 цього Кодексу.



Камеральна перевірка податкової декларації (крім податкової декларації з податку на додану вартість) за звітні (податкові) періоди березень - травень 2020 року, або уточнюючих розрахунків (крім уточнюючих розрахунків з податку на додану вартість), що були подані платниками податків протягом березня - травня 2020 року, може бути проведена лише протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.

Закон України 

«Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»

Цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі, а також фізичні особи, що ведуть підприємницьку діяльність, не зареєструвавшись при цьому як суб’єкти підприємницької діяльності.

Стаття 2. У цьому Законі терміни вживаються у такому значенні:


розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця;

Стаття 2. У цьому Законі терміни вживаються у такому значенні:


розрахункова операція:

видача та/або відправлення покупцю (споживачу) товару (надання послуги, виконання роботи) незалежно від способу розрахунку за них;

повернення товару, у тому числі внаслідок відмови покупця (споживача) від його отримання після того, як такий товар був йому відправлений, відмова від результатів роботи та/або послуги;

повне або часткове отримання готівкових та/або безготівкових коштів (в тому числі за рахунок наданого споживачу таких товарів, робіт, послуг кредиту) за товар, виконану роботу, надану послугу, у тому числі на умовах повної або часткової попередньої оплати їхньої вартості або здійснення повної або часткової оплати після отримання товару, роботи, послуги;

повне або часткове повернення готівкових та/або безготівкових коштів (в тому числі за рахунок наданого споживачу таких товарів, робіт, послуг кредиту) за товар, виконану роботу, надану послугу, у тому числі на умовах повної або часткової попередньої оплати їхньої вартості або здійснення повної або часткової оплати після отримання товару, роботи, послуги;

 

У разі якщо видача товару (виконання роботи, надання послуги) покупцю (споживачу) та отримання розрахунку за нього відбуваються в одному місці та в один і той самий час – такі розрахункові операції за бажанням особи, що здійснює розрахункову операцію оформлюються одним розрахунковим документом де одночасно відображається інформація і про видані покупцю (споживачу) товари (виконані роботи, надані послуги) і про суму та форму отримання (готівкова та/або безготівкова) у зв’язку з цим грошових коштів.

Стаття 3. Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:

Стаття 3. Суб'єкти господарювання а також фізичні особи, що ведуть підприємницьку діяльність, не зареєструвавшись при цьому як суб’єкти підприємницької діяльності,  які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:

Стаття 9. Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються:




12) якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо);


Відсутні



















14) при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.





Стаття 9. Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються юридичними особами та фізичними особами – підприємцями, а також фізичними особами, зазначеними у п. 9 цієї статті:


12) якщо продаж товарів (виконання робіт, надання послуг) відбувається на підставі письмової угоди між суб’єктами господарювання;

 

121) якщо товар, що є предметом операції, надається споживачу у нематеріальній формі, а розрахунок за нього здійснюється у безготівковій формі із зарахуванням коштів на поточний рахунок суб’єкта господарювання, що є постачальником цього товару, взятий на облік контролюючим органом в порядку, встановленому Податковим кодексом України;


122) якщо предметом операції є ювелірні вироби і така операція проводиться платником єдиного податку, що є фізичною особою - підприємцем, а розрахунок за нього здійснюється у безготівковій формі із зарахуванням коштів на поточний рахунок суб’єкта господарювання, що є постачальником цього товару, взятий на облік контролюючим органом в порядку, встановленому Податковим кодексом України, або у готівковій формі із використанням розрахункових книжок у випадку, коли сума операції перевищує дві мінімальні заробітні плати, встановлену на момент проведення такої операції;


14) при здійсненні розрахунків за надані послуги або виконані роботи у разі проведення таких розрахунків у безготівковій формі та за умови, що переказ коштів від споживача за такі послуги або роботи здійснюється на поточний рахунок суб’єкта господарювання, що надає такі послуги, взятий на облік контролюючим органом в порядку, встановленому Податковим кодексом України. При цьому такий суб’єкт господарювання  зобов’язаний на вимогу споживача надати йому складений таким суб’єктом господарювання  документ, що розкриває зміст та обсяг наданої послуги.

Стаття 10. Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної економічної політики, формування та реалізацію державної фінансової політики. Розрахункові книжки не застосовуються у випадках здійснення підприємницької діяльності, визначених статтею 9 цього Закону.


Відсутній

Стаття 10. Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної економічної політики, формування та реалізацію державної фінансової політики. Розрахункові книжки не застосовуються у випадках здійснення підприємницької діяльності, визначених статтею 9 цього Закону.


Дозвіл не застосовувати реєстратори розрахункових операцій на підставі цієї статті розповсюджується виключно на юридичних та фізичних осіб, що зареєстровані як суб’єкти господарювання, крім випадків, коли актом Кабінету Міністрів України на виконання цієї статті, буде визначено, що вона (або дія окремих її частин) розповсюджується також на фізичних осіб, що не зареєстровані як підприємці.

Стаття 15. Контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та інших вимог цього Закону здійснюють контролюючі органи шляхом проведення фактичних та документальних перевірок відповідно до Податкового кодексу України.












Контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку виконання операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі здійснюють Національний банк України та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, шляхом проведення перевірок відповідно до закону.

Стаття 15. Контроль за додержанням суб'єктами господарювання та іншими особами, що повинні здійснювати реєстрацію проведених ними розрахункових операцій порядку проведення розрахунків за товари (послуги), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та інших вимог цього Закону здійснюють контролюючі органи шляхом проведення фактичних та документальних перевірок відповідно до Податкового кодексу України, а у частині додержання вимог цього закону щодо проведення розрахункових операцій, предметом яких є спирт етиловий, алкогольні напої або тютюнові вироби через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій також органи Національної поліції.


Контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку виконання операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі здійснюють Національний банк України та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, шляхом проведення перевірок відповідно до закону.

Стаття 17. За порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:





1) у разі встановлення в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:

Стаття 17. За порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, а також фізичних осіб, що ведуть підприємницьку діяльність, не зареєструвавшись при цьому як суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:


1) у разі встановлення в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невидача або ненадсилання (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:

Закон України «Про банки і банківську діяльність»

Стаття 62. Порядок розкриття банківської таємниці


Інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками:

4) центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику:

Відсутній

Стаття 62. Порядок розкриття банківської таємниці


Інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками:

4) центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику:


ґ) на його письмову вимогу щодо операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу із зазначенням контрагентів та призначення платежів;

 

д) на його письмову вимогу щодо персональних даних особи, яка є держателем електронного платіжного засобу у випадку, коли ідентифікаційні ознаки такого електронного платіжного засобу використовуються в контрольній розрахунковій операції, проведеній відповідно до Податкового кодексу України;

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг»

1. Пункт 14.1 статті 14 доповнити підпунктом 14.1.278 такого змісту:


14.1.278. система обліку даних реєстраторів розрахункових операцій (далі - СОД РРО) - інформаційна система, призначена для збору, зберігання, використання даних реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій (у тому числі електронних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків, створених реєстраторами розрахункових операцій та програмними реєстраторами розрахункових операцій), перевірки справжності та достовірності розрахункових документів.


Користувачам-покупцям (споживачам) через Електронний кабінет, що функціонує відповідно до статті 421 цього Кодексу, забезпечується можливість:


контролю справжності та достовірності розрахункових документів, що зберігаються в СОД РРО;


абзац п'ятий пункту 1 розділу І виключено

 

абзац шостий пункту 1 розділу І виключено

























Порядок функціонування СОД РРО визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.


 

абзац восьмий пункту 1 розділу І виключено

1. Пункт 14.1 статті 14 доповнити підпунктами 14.1.278 і 14.1.279 такого змісту:

 

14.1.278. система обліку даних реєстраторів розрахункових операцій (далі - СОД РРО) - інформаційна система, призначена для збору, зберігання, використання даних реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій (у тому числі електронних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків, створених реєстраторами розрахункових операцій та програмними реєстраторами розрахункових операцій), перевірки справжності та достовірності розрахункових документів.

 

Користувачам-покупцям (споживачам) через Електронний кабінет, що функціонує відповідно до статті 421 цього Кодексу, забезпечується можливість:

 

контролю справжності та достовірності розрахункових документів, що зберігаються в СОД РРО;

 

заповнення та подання скарг покупця (споживача) щодо ненадання або ненадсилання йому розрахункового документу, зареєстрованого у встановленому Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» порядку реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій або ненадання йому розрахункової квитанції з розрахункової книжки, що відповідає вимогам, встановленим Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», якщо вартість товарів (робіт, послуг), які є предметом скарги, на день їх отримання покупцем (споживачем) перевищує одну мінімальну заробітну плату, встановлену на день отримання таких товарів (робіт, послуг);

 

отримання інформації про стан розгляду скарги покупця (споживача), про застосовані штрафні (фінансові) санкції за наслідками розгляду скарги або про причини їх незастосування контролюючим органом, про зарахування сум штрафних (фінансових) санкцій до бюджету, про стан виконання висновку про компенсацію частини суми штрафних (фінансових) санкцій за скаргою покупця (споживача) в обсягах та порядку, встановлених законодавством.

 

Порядок функціонування СОД РРО визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

 

14.1.279. компенсація частини суми штрафних (фінансових) санкцій, визначених за даними СОД РРО, - це грошові кошти, що перераховуються покупцям (споживачам) за рахунок штрафних (фінансових) санкцій, застосованих контролюючими органами, за результатами проведеної перевірки за скаргою покупця (споживача) про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій. Сума такої компенсації становить 50 відсотків загальної суми штрафних (фінансових) санкцій, сплачених платником податків за результатами перевірки,  проведеної контролюючим органом на підставі заяви, поданої покупцем (споживачем) відповідно до пункту 14.1.278 ст. 14 цього Кодексу.

Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій

I. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., NN 13 - 17, ст. 112) такі зміни:


1. У пункті 291.4 статті 291:


у підпункті 1 цифри і слово "1000000 гривень" замінити цифрами і словами "167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року";


в абзаці третьому підпункту 2 цифри і слово "5000000 гривень" замінити цифрами і словами "834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року";


у підпункті 3 цифри і слово "7000000 гривень" замінити цифрами і словами "1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року".


2. У пункті 61 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення":


в абзаці четвертому:

 

цифри і слова "1 квітня 2021 року" замінити цифрами і словами "1 січня 2022 року";

 

цифри і слово "1000000 гривень" замінити словами і цифрами "обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року";

 

 

абзаци п'ятий, дев'ятий - тринадцятий виключити;


в абзаці чотирнадцятому слова і цифри "обсягу доходу 1000000 гривень" замінити словами і цифрами "обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року".

I. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., NN 13 - 17, ст. 112) такі зміни:


1. У пункті 291.4 статті 291:


у підпункті 1 цифри і слово "1000000 гривень" замінити цифрами і словами "167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року";


в абзаці третьому підпункту 2 цифри і слово "5000000 гривень" замінити цифрами і словами "834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року";


у підпункті 3 цифри і слово "7000000 гривень" замінити цифрами і словами "1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року".


2. У пункті 61 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення":



абзаци четвертий - тринадцятий виключити;













в абзаці чотирнадцятому слова і цифри "обсягу доходу 1000000 гривень" замінити словами і цифрами "обсягу доходу, що не перевищує двох третин від суми максимального доходу, отримання якого дає право бути платником єдиного податку другої групи спрощеної системи оподаткування".