Міжнародна онлайнова конференція на тему: «Відновлення та локалізація миру через призму порядку денного «Жінки, мир, безпека» відбулась 29 вересня.
Участь у заході взяли: представниця ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова, Урядова уповноважена з гендерної політики в Україні Катерина Левченко, заступниця Міністра соціальної політики Ольга Ревук, заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Паличенко, голова правління Запорізького Благодійного Фонду «Єдність» за майбутнє» Тамара Огородова, експертка з питань порядку денного «Жінки, мир та безпека» Україна Елла Ламах, представники управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації, департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації та територіальних громад Донецької та Луганської областей.
Цілі конференції:
• Обмін національними та міжнародними кращими практиками локалізації Порядку денного «Жінки, мир та безпека».
• Презентація керівних та моніторингових інструментів, які використовуються у процесі локалізації Порядку денного «Жінки, мир та безпека».
• Визначення подальших стратегій та кроків, які необхідно зробити задля посилення виконання зобов’язань на обласному та місцевому рівнях з локалізації порядку денного «Жінки, мир та безпека».
ООН Жінки в партнерстві із Запорізьким благодійним фондом «Єдність» за майбутнє» надає підтримку обласним державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування, жіночим громадським організаціям та жіночим групам самодопомоги з постраждалих від конфлікту Донецької, Луганської та Запорізької областей у процесі локалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» та посиленні участі жінок щодо імплементації порядку денного «Жінки, мир, безпека» на обласному та місцевому рівнях в рамках проєкту Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії.