портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Про надання адміністративних послуг соціального характеру в громадах

Опубліковано 06 жовтня 2021 року, 14:50 , Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації

На сьогодні в 45 територіальних громадах \ військово-цивільних адміністраціях області створено структурні підрозділи з питань соціального захисту населення (управління, відділи, сектори) \ призначено відповідальних осіб.

Для забезпечення сервісного підходу до надання адміністративних послуг соціального характеру всі 46 територіальних громад області використовують програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» (далі – Програмний комплекс).

Підключено до Програмного комплексу 570 робочих місць, в тому числі:

447 — в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення,

58 — в ЦНАП,

65 — в старостинських округах.

Станом на 01.10.2021 із використанням Програмного комплексу сформовано та передано на опрацювання управлінням соціального захисту населення 67599 електронних справ, з яких управліннями прийнято 67200 справ для надання адміністративних послуг соціального характеру. По 65492 справам прийнято рішення про призначення (відмову у призначенні) соціальних виплат.

Кабінетом Міністрів України у серпні 2021 року внесено зміни до розпорядження від 16.05.2014 № 523, яким було затверджено перелік адміністративних послуг, що надаються органами місцевого самоврядування у порядку виконання делегованих повноважень, які є обов’язковими для надання через центри надання адміністративних послуг, в тому числі адміністративні послуги соціального характеру.

Водночас, відповідно до пункту 3 розпорядження від 16.05.2014 № 523, за рішенням органу, який утворив ЦНАП, окремі завдання адміністратора, пов’язані з прийняттям заяв суб’єктів звернень, видачею їм результатів надання адміністративних послуг або рішень про відмову в їх наданні, може виконувати староста, а також у випадках, передбачених законодавством, інша уповноважена посадова особа виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, яким прийнято рішення про утворення центру.

Тобто Уряд залишив органам місцевого самоврядування право самостійно визначати, хто прийматиме документи для призначення пільг, допомог, субсидій: структурні підрозділи з питань соціального захисту населення / відповідальні особи виконавчого органу ради, ЦНАП, староста.

Спосіб надання адміністративних послуг соціального характеру доцільно обирати зважаючи на створені умови і зручність в обслуговуванні та епідемічну безпеку для громадян.