Увага, конкурси: Креативна Європа підтримує медійні та журналістські організації в Україні
Відповідно до Указу Президента України «Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні» від 26 лютого 2016 року № 68/2016, постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року № 1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» (зі змінами), наказу департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації від 29 серпня 2017 року № 56 та на виконання обласної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2017 – 2020 роки департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької обласної державної адміністрації оголошує обласний конкурс з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2019 році.
Проекти, що подаються для участі у конкурсі, мають бути спрямовані на реалізацію таких цілей та пріоритетних завдань:
- Інституційний розвиток інститутів громадянського суспільства.
Види діяльності:
проведення інформаційних кампаній, спрямованих на популяризацію інститутів громадянського суспільства;
розробка та друк методичних матеріалів;
організація та проведення засідань за круглим столом, дебатів, семінарів, семінарів-тренінгів, тренінгів, конференцій, форумів, фестивалів, пленерів та інших заходів.
- Формування громадянської позиції і національно-патріотичне виховання.
Види діяльності:
проведення акцій, засідань за круглим столом, дебатів, семінарів, семінарів-тренінгів, тренінгів, змагань, конференцій, форумів, фестивалів, пленерів, наметових таборів, зльотів, марафонів та інших заходів;
видання інформаційних та методичних матеріалів та виготовлення і розміщення соціальних фільмів, роликів та соціальної реклами з метою забезпечення:
посилення профілактики правопорушень у процесі підвищення рівня правових знань, правової культури та правової поведінки громадян, формування патріотичної свідомості громадян шляхом розвитку історичної пам’яті, популяризації української культури і народних традицій, усвідомлення національної своєрідності;
пропаганди духовних цінностей українського народу, виховання в громадськості почуття патріотизму, любові до своєї Батьківщини.
- Утвердження громадянської свідомості й активної громадянської позиції.
Види діяльності:
проведення акцій, ігор, конкурсів, засідань за круглим столом, дебатів, семінарів, зборів-походів, семінарів-тренінгів, тренінгів, змагань, зборів, конференцій, форумів, фестивалів, пленерів, культурно-просвітницьких заходів, театралізованих дійств та інших заходів, спрямованих на популяризацію державних та загальнолюдських цінностей, усвідомлення громадянського обов’язку.
- Розвиток неформальної освіти.
Види діяльності:
організація та проведення інформаційних кампаній, засідань за круглим столом, дебатів, семінарів, семінарів-тренінгів, тренінгів, розробка та друк методичних матеріалів спрямованих на популяризацію інструментів місцевої демократії, соціального підприємництва, соціального замовлення.
- Забезпечення міжрегіонального/міжнародного співробітництва громадян області.
Види діяльності:
проведення засідань за круглим столом, дебатів, семінарів, форумів громадських організацій, заходів з обміну досвідом роботи з вітчизняними та іноземними інститутами громадянського суспільства.
- Аналітична діяльність та проведення соціологічних досліджень.
Види діяльності:
проведення соціологічних опитувань, фокусних груп, анкетувань та інших заходів з визначення основних проблем громад області (область, район, місто, селище, село) та ступеня їх вирішення;
проведення соціологічних опитувань, фокусних груп, анкетувань та інших заходів з метою оцінки стану запровадження механізмів участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики (консультацій з громадськістю, роботи громадських рад, сприяння проведенню громадської експертизи).
Цільова аудиторія програми (проекту, заходу): мешканці Донецької області, які проживають на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження.
Програми мають бути виконані до 01 грудня 2019 року. Обласний рівень виконання (реалізації) програми (проекту, заходу) передбачає провадження проектної діяльності у більш як половині районів області, де органи державної влади здійснюють свої повноваження та/або забезпечення участі у такій діяльності осіб з більш як половини районів області, де органи державної влади здійснюють свої повноваження; поширення інформації про результати проекту у більш як половині районів області, де органи державної влади здійснюють свої повноваження.
Конкурсна пропозиція повинна містити:
1) заяву на участь у проведенні обласного конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, складену за формою встановленою додатком 1 та рішення керівного органу громадської організації про затвердження проекту програми, скріпленого печаткою організації (за наявності);
2) копії свідоцтва про реєстрацію інституту громадянського суспільства, статуту (положення), скріплені його печаткою (у разі наявності);
3) копію документа, виданого територіальним органом Державної фіскальної служби у Донецькій області не раніше ніж за 30 днів до дати оголошення проведення конкурсу, що підтверджує включення (на момент подання конкурсної пропозиції) інституту громадянського суспільства до Реєстру неприбуткових установ та організацій;
4) опис програми (проекту, заходу) за формою встановленою додатком 2 та кошторис витрат, необхідних для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), за формою встановленою додатком 3;
5) листи-підтвердження органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, наукових установ, інститутів громадянського суспільства, інших установ та організацій (в разі їх залучення до виконання (реалізації) програми (проекту, заходу);
6) інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства, зокрема досвід виконання (реалізації) програми (проекту, заходу) протягом останніх двох років за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, джерела фінансування інституту громадянського суспільства, його матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення (в письмовому та електронному вигляді) (у тому числі копію податкового звіту про впровадження організацією проектів програм за останні два роки та довідку з банку про відкриття поточного рахунку).
Конкурсна пропозиція складається державною мовою.
Інститут громадянського суспільства може подавати на конкурс кілька конкурсних пропозицій.
Всі документи та окремо їх копії мають бути пронумеровані, прошнуровані, підписані керівником або уповноваженою особою інституту громадянського суспільства та скріплені її печаткою (у разі наявності).
Конкурсні пропозиції можуть подаватися інститутами громадянського суспільства, які є юридичними особами, зареєстрованими в установленому порядку не пізніше ніж за два роки до оголошення проведення конкурсу та здійснюють свою діяльність на території Донецької області, де органи державної влади здійснюють свої повноваження.
Учасник конкурсу забезпечує достовірність інформації, що міститься у конкурсній пропозиції.
До участі у конкурсі не допускаються всеукраїнські фізкультурно-спортивні товариства, громадські організації фізкультурно-спортивної спрямованості, всеукраїнські громадські організації інвалідів і ветеранів та їх спілки, підприємства та організації невиробничої сфери УТОГу та УТОСу, а також підприємства та об’єднання зазначених товариств, що спрямовують бюджетні кошти на утримання власних соціально-культурних підрозділів, національні творчі спілки та їх регіональні осередки.
Також до участі в конкурсі не допускаються інститути громадянського суспільства в разі, коли:
інформація, зазначена в конкурсній пропозиції, не відповідає інформації про інститут громадянського суспільства, що міститься у відкритих державних реєстрах;
інститут громадянського суспільства відмовився від участі в конкурсі шляхом надсилання його організаторові офіційного листа;
інститут громадянського суспільства перебуває у стадії припинення;
конкурсну пропозицію подано після закінчення встановленого організатором строку подання конкурсних пропозицій та/або не в повному обсязі;
установлено факт порушення інститутом громадянського суспільства вимог бюджетного законодавства протягом одного або двох попередніх бюджетних періодів.
Конкурс проводиться шляхом оцінювання поданих пропозицій інститутів громадянського суспільства, формування рейтингу конкурсних пропозицій та визначення переможців конкурсу відповідно до зазначеного рейтингу та обсягу бюджетних коштів для надання фінансової підтримки для виконання (реалізації) програм (проектів, заходів).
Граничний обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, становить 75 відсотків від загальної суми кошторису витрат на реалізацію програм (проектів, заходів) та не може перевищувати 200 тис. грн. Інститут громадянського суспільства, який визнаний переможцем конкурсу, бере участь у співфінансуванні програми (проекту, заходу) в розмірі не менш як 25 відсотків необхідного обсягу фінансування.
Конкурс буде завершено протягом 15 днів після затвердження кошторису департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької обласної державної адміністрації на 2019 рік.
Конкурсні пропозиції подаються у друкованій та електронній формі та приймаються з дня опублікування оголошення до 01 вересня 2018 року щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 9-00 до 18-00 год. за адресою: м. Краматорськ, вул. О. Тихого, буд. 6, департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації, divp@dn.gov.ua