портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Проєкт «Зміцнення потенціалу молодих жінок з цільових громад Донецької та Луганської областей щодо просування Порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» на місцевому рівні»

Опубліковано 06 травня 2021 року, 13:45 , Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації

Мешканки Донецької області запрошуються до участі у проєкті  «Зміцнення потенціалу молодих жінок з цільових громад Донецької та Луганської областей щодо просування Порядку денного “Жінки. Мир. Безпека” на місцевому рівні».

Україна прийняла другий Національний план дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» у жовтні 2020 року. ООН Жінки надає підтримку уряду України, обласним державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування, жіночим громадським організаціям та жіночим групам в Донецькій та Луганській областях у локалізації Національного плану дій 1325 та посиленні голосу жінок у впровадженні Порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» в Україні.

Включення потреб і пріоритетів жінок з місцевих громад, з урахуванням їх віку, статі, місця проживання, категорії вразливості, та залучення громадських організацій, груп самодопомоги, в тому числі молодих жінок,  які проживають у зоні конфлікту, до процесу розробки, реалізації та моніторингу планів дій є важливим для їх ефективної локалізації.

Проєкт «Зміцнення потенціалу молодих жінок з цільових громад Донецької та Луганської областей щодо просування Порядку денного “Жінки. Мир. Безпека” на місцевому рівні» направлений на:

•             підтримку молодих жінок для посилення їх участі у побудові миру та вирішенні конфліктів, підвищуючи їх обізнаність щодо Порядку денного 1325 «Жінки. Мир. Безпека» (WPS), розбудову їх здатності брати участь у локалізації Національного плану дій щодо імплементації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325, у тому числі шляхом зміцнення їх адвокатських та лідерських навичок у моніторингу місцевих планів дій 1325;


•             розвиток потенціалу молодих жінок щодо висвітлення у віртуальних просторах та ЗМІ питань Порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» та визнання внеску жінок у побудову миру та запобіганню конфліктам; 

•             залучення молодих жінок до спільних дій у виявленні та приверненні уваги ширшої аудиторії до проблем у сферах прав жінок, кібернасильства та сексуальних домагань в Інтернеті;

•             розширення участі молодих жінок у діалозі з місцевими органами влади через діючі Робочі групи з питань громадської безпеки та соціальної згуртованості, Координаційні ради з питань гендерної рівності, Молодіжні ради, інші консультаційно-дорадчі  органи, що реагують на гендерні аспекти бюджетування, для підтримки місцевих політик та програм WPS, вирішення питань захисту молодих жінок від дискримінації, з якою вони стикаються, а також підкреслення позитивної ролі, яку молоді жінки можуть зіграти у побудові стійкого миру. 

Окрім того, конкретні зусилля будуть спрямовані на посилення діалогу між жінками різних вікових та соціальних категорій для посилення співпраці в розвитку стратегічних альянсів між молодшими та старшими жінками, особливо в рамках мереж громадянського суспільства.

Термін реалізації проєкту: травень 2021 року – вересень 2022 року.

Проєкт  «Зміцнення потенціалу молодих жінок з цільових громад Донецької та Луганської областей для просування Порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» (WPS) реалізує ГО «Інтерньюз-Україна» у партнерстві з ООН Жінки в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).  

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.