Національна поліція України розробила короткі фото-інструкції що робити, щоб не попасти в пастку до шахраїв
Найпоширеніші схеми шахрайства та основні правила безпеки:
«Дзвінки від імені представників банків». Дзвонять невідомі, просять надати пін-код і кажуть про «блокування» картки. Необхідно припинити розмову та покласти слухавку.
️«Грошова реформа». До вас приходять незнайомці і кажуть, що у зв’язку з проведенням грошової реформи треба змінювати старі купюри на нові. Знайте, це 100% шахраї. Не довіряйте незнайомцям і не пускайте їх у свої домівки. Розкажіть про візит родичам. Завжди радьтеся з тим, кому довіряєте.
️«Продаж дешевих товарів з «рук в руки». Незнайомі люди прийшли і пропонують купити дешеві товари або послуги. Це можуть бути шахраї. Пам’ятайте: «безкоштовний сир – тільки в мишоловці». Не пускайте незнайомців до дому. Залучить до розмови сусідів, або зателефонуйте родичам, це може відлякати шахраїв.
️«Виграші призів». Телефонують і кажіть, що ви виграли приз. Згадайте, чи брали ви участь у акціях чи конкурсах. Не перераховуйте гроші незнайомцям.
«Ваш родич у біді». Стара схема, але довірливі громадяни інколи на неї потрапляють. Покладіть слухавку. Перевірте, де ваш родич.
️«Соціальні виплати під час війни» «Благодійний фонд» обіцяє фінансову допомогу та просить особисті данні? Не поспішайте радіти – це можуть бути шахраї! Покладіть слухавку. Зверніться до своїх родичів або представників влади і перевірте, чи дійсно ви можете отримати такі виплати
Не дайте себе ошукати! Повідомте про будь яку подію поліцейським за номером «102».