портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

«Шерше ля фам» – Президент нагадав хто взяв зобов’язання про підвищення тарифів на газ

Опубліковано 01 листопада 2018 року, 12:42 , Головний сайт Президента України

Зобов’язання про підвищення ціни на газ та зрівняння у вартості імпортного блакитного палива і газу українського видобутку перед Міжнародним валютним фондом було взяте ще попередніми урядами та представниками влади, нагадав Президент Петро Порошенко.

«Не зайвим буде нагадати, що зобов’язання зрівняти внутрішні і зовнішні ціни на газ – ціну внутрішню і ціну імпортного газу, Україна взяла на себе, коли, наприклад, голова нинішнього Уряду Володимир Гройсман ще був мером Вінниці і займався трамваями й ЖЕКами, але точно не газом», - сказав Глава держави під час зустрічі з представниками українського та міжнародного бізнесу у Києві.

«Відповідний Меморандум з Міжнародним валютним фондом пам’ятаєте коли був підписаний? 31 жовтня, саме в цей день, тільки 2008 року. Рівно десять років тому. День в день. Дивно, що опозиція не святкує цю «урочисту» дату. Міжнародний валютний фонд очолював тоді Домінік Стросс-Кан. А хто на той час був Прем’єр-міністром я називати не буду. Французькою це звучить як «шерше ля фам», - додав Президент.

Він також нагадав, що ці зобов’язання були взяті задля отримання підтримки від МВФ у великих сумах. «54 мільярди доларів. От загальна боргова спадщина, яку «нагуляли» сьогоднішні «правдоборці» у 2007-2013 роках, коли були владою», - наголосив Петро Порошенко.

«Але хто б не був – подібні зобов’язання носять абсолютно не персональний характер, носять міжнародно-правовий характер. Держава взяла зобов’язання – виконуйте. Хоча брали одні, а виконувати мусять інші», - зазначив Глава держави.

Саме тому Уряд нині, діючи в межах своєї компетентності і відповідальності, прийняв рішення про підвищення тарифів, «для того, щоби продовжити співпрацю з Фондом (МВФ)», констатував Петро Порошенко.

Президент вкотре підкреслив, що поточний стан економіки вже дозволив би Україні обійтися без запозичення. «Я на цьому наголошую – якби не пікові розрахунки по старих кредитах, які належать до виплати наступного, 2019 року», - сказав він.