портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
 • A-
  A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Стартувала програма єВідновлення з надання державної допомоги для відновлення житлових будинків, які мають незначні пошкодження

Опубліковано 10 травня 2023 року, 14:55

21 квітня 2023 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою запустив програму єВідновлення. Вона передбачає надання державної грошової допомоги на здійснення поточного (дрібного, некапітального) ремонту житла, пошкодженого внаслідок повномасштабного вторгнення рф. Йдеться, зокрема, про ремонт покрівлі, заміну вікон чи дверей, відновлення підлоги тощо. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/381-2023-%D0%BF#Text ).

Мета цієї програми - надання можливості громадянам, житло яких постраждало, зробити ремонт і забезпечити собі гідні умови проживання. Послуга запускається навесні саме для того, щоб громадяни встигли підготуватися до зими.

Це перший крок держави для відновлення пошкодженого та знищеного житла в Україні. Наразі також розробляється інструмент для проведення капітального ремонту житла. 

Також найближчим часом розпочнеться наступний етап реалізації державної політики щодо компенсацій. Зокрема, стартує практична імплементація закону №2923, який запроваджує механізм компенсації за знищене житло. Зокрема, громадянам надаватимуться житлові сертифікати, з допомогою яких можна буде придбати нове житло. Йдеться  вже про найближчий місяць.

Важливо знати

 • Допомогу на поточний ремонт можуть отримати всі громадяни України, які є власниками або співвласниками пошкоджених приватних будинків, квартир, житлових приміщень, які  були пошкоджені через бойові дії. Такі об’єкти мають знаходитися на звільненій території і не були відремонтовані власними силами;

Але програма не стосується тих людей, які вже зробили ремонт свого житла. Держава працює над механізмом репарацій.

 • програма поширюється тільки на ті житлові об’єкти, які занесені в Реєстр речових прав
 • першочергово на отримання коштів можуть претендувати: учасники бойових дій; особи з інвалідністю внаслідок війни; ветерани війни; особи, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації; члени сімей загиблих військових; багатодітні сім’ї; особи з інвалідністю I та II груп; батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу; опікуни/піклувальники; прийомні батьки та патронатні вихователі; діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування; 
 • не можуть претендувати на грошову допомогу люди, які перебувають під санкціями або мають судимість за злочини проти національної безпеки, а також їхні спадкоємці; 
 • подавати заявку можна повторно, якщо після ремонту будівля знов зазнала пошкоджень внаслідок російської військової агресії. Програма на даний момент не покриває окуповані території.   
 • використати цю допомогу можна буде виключно на будматеріали та послуги з виконання ремонтних робіт. За аналогією з програмою єПідтримка + продавець товарів чи послуг має подати заявку на участь в програмі через портал Дія. Працювати в системі може кожен бізнес, що має відповідний код на здійснення діяльності.

Список партнерів-учасників, в яких можна придбати будівельні матеріали та послуги, додаватимуться поступово й будуть представлені на сайті послуги https://erecovery.diia.gov.ua/ .

 Послуга  єВідновлення розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерством цифрової трансформації в співпраці з USAID / UK aid проєктом "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS" та Світовим банком. 

Процес подання заявки та отримання коштів для громадянина максимально простий:

 1. Спочатку треба подати інформаційне повідомлення про зруйноване майно через Дію (якщо таке повідомлення ще не подане);
 2. Офлайн або онлайн створити банківську картку єВідновлення в одному з банків-партнерів або у застосунку Дія. 
  Наразі до єВідновлення підключені такі банки: Ощадбанк, Монобанк, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ. Список банків-партнерів поповнюватиметься в міру їх підключення до єВідновлення.
 3. Подати заяву на компенсацію через Дію;
 4. Допустити комісію місцевої ради до обстеження майна та надати їй підтверджуючі документи (документи щодо пільг + згода співвласників).

Увага! Комісія визначатиме суму допомоги згідно з чек-листом, який затверджений Урядом та спирається на дані Світового банку. Чек-ліст, як і сам порядок компенсації, доступний за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/381-2023-п#Text  

Потрібно знати: 

 • допомога надаватиметься в безготівковій формі і може бути використана протягом 1 року з дня її отримання; 
 • об’єкти на територіях, де ведуться бойові дії, або на тимчасово окупованих територіях не підпадають під дію програми. Претендувати на державну допомогу можна буде уже після звільнення територій.

Щодо джерел фінансування: Кошти будуть скеровані за рахунок арештованих активів російських банків з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф та цільової міжнародної допомоги, зокрема фінансової допомоги Світового банку.

Вся інформація, яка стосується єВідновлення, буде публікуватися на:

Окрім цього, додаткову інформацію можна отримати, звернувшись на спеціальну урядову гарячу лінію 1545 (кнопка 2) або до служби підтримки Дії. 

За інформацією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури