портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Стартувала спільна ініціатива Skills4Recovery: ЄС, Польща та Естонія приєдналися до Німеччини для підготовки 4 700 кваліфікованих працівників для економіки України

Опубліковано 24 вересня 2024 року, 16:45

20 вересня 2024 року відбувся стартовий захід Спільної ініціативи Skills4Recovery. ЄС, Польща та Естонія приєдналися до діючої програми уряду Німеччини задля розширення можливостей для навчання молоді та дорослих в Україні. Підтримка міжнародних партнерів зумовлена гострою потребою України у кваліфікованих працівниках – як для компенсації щоденних наслідків війни та підтримки життєздатності країни, так і для розвитку економіки в майбутньому.

Війна спричинила значну міграцію населення та серйозні пошкодження освітньої інфраструктури. Економіці України бракує понад 100 000 працівників, найбільше – у сфері обслуговування та робочих спеціальностей. І ця кількість зростатиме. За різними прогнозами, до 2030-х років Україна потребуватиме від 4,5 млн (Мінекономіки) до 8,6 млн (МОП) додаткових фахівців. Водночас дефіцит необхідних навичок є більшою проблемою, ніж дефіцит кадрів, виявило дослідження ринку праці, проведене програмою Skills4Recovery. Це особливо помітно в ключових секторах, як-от будівництво, сільське господарство, транспорт і логістика, торгівля та ІТ.

На Міжнародній конференції з питань відновлення України (URC 2024) у Берліні ЄС оголосив про свою готовність фінансувати ініціативу Skills4Recovery. Естонія та Польща наслідували цей приклад, ще більше зміцнивши програму.

Розширена допомога в межах Спільної ініціативи Skills4Recovery передбачає збільшення:

  • бюджету ініціативи більш ніж удвічі: з 10 млн євро до 25,5 млн євро;
  • кількості кваліфікованих працівників, які отримають підтримку через навчання, удвічі до понад 4700 осіб;
  • кількості надавачів послуг професійної освіти, які отримають підтримку, більш ніж удвічі до 50;
  • підтримки розповсюдження кращих практик щодо управління закладами освіти, інклюзії, цифровізації та співпраці з приватним сектором на всій території України;
  • консультативної допомоги у формуванні політики для реалізації заходів Плану України у сфері розвитку людського капіталу та вступу до ЄС.

Крім того, розширюється географічне охоплення ініціативи із шести областей на всю територію України.

Забезпечуючи кваліфіковану робочу силу для відновлення української економіки, Спільна ініціатива прагне підтримати Україну на шляху до членства в ЄС, а також посилити її стійкість та спроможність реагувати на наслідки агресивної війни з боку Росії.

«Я радий запустити сьогодні ініціативу Skills4Recovery, яка спільно фінансується ЄС, Німеччиною, Польщею та Естонією. Об’єднавши наші зусилля та ресурси як Team Europe, ЄС та його держави-члени підтримують Україну в процесі вступу до ЄС, трансформації професійної освіти та розвитку навичок, необхідних для післявоєнного відновлення», — зазначив Генрік Вітфельт, керівник відділу Державні фінанси, підтримка бізнесу та соціальна політика Представництва Європейського Союзу в Україні.

Німеччина, Польща та Естонія відомі ефективними системами професійної освіти, орієнтованими на навчання впродовж життя, цифровізацію та високий рівень зайнятості випускників.

«Ми раді продовжити нашу тривалу підтримку розвитку навичок в Україні, зокрема, в межах нашої програми Skills4Recovery спільно з ЄС, Естонією та Польщею. Ми також раді об’єднати зусилля з понад 50 міжнародними партнерами в новоствореному Skills Alliance, щоб допомогти Україні впоратися з викликами сьогодення та майбутнього», – підкреслив Маркус Коль, керівник відділу співробітництва Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

«Понад 10 років Польща підтримує сектор професійно-технічної освіти в Україні, зокрема, через Solidarity Fund PL. Ми допомагали з політичними реформами, розбудовою інституційної спроможності та власне навчанням. Через програму Skills4Recovery ми прагнемо поділитися ключовими аспектами польського досвіду, зокрема, як професійна освіта співпрацює з роботодавцями в розробленні навчальних програм та навчанні. Крім того, цінним прикладом є наше нещодавнє успішне ухвалення стандартів і норм ЄС. Ми щиро сподіваємося, що наша підтримка сприятиме відновленню України, а також її економічному та людському розвитку», — зазначила Аґнєшка Ґуральска, заступниця голови місії Посольства Республіки Польща в Україні.

«Естонія пишається тим, що приєдналася до ініціативи уряду Німеччини Skills4Recovery разом із ЄС та Польщею, щоби підтримати Україну в модернізації її системи професійної освіти та розвитку цифрових навичок. Ми раді співпрацювати з естонською неурядовою організацією Mondo, залучаючи найкращий естонський досвід до цієї важливої роботи. Зміцнення професійної освіти важливе для України, щоби підготувати кваліфікованих робітників, необхідних для відновлення країни, й Естонія готова зробити свій внесок», — сказав Клен Яаратс, виконавчий директор Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV).

Україні потрібна сильна система професійної освіти, яка відповідає сучасним викликам і вимогам ринку праці. Також ключовим є залучення бізнесу до процесів навчання та працевлаштування випускників і створення умов для інтеграції на ринок праці всіх працездатних громадян, зокрема вразливих груп.

«Сьогодні Україна стикається з критичною нестачею кваліфікованих фахівців. За прогнозами, до 2030-х років нам знадобляться мільйони додаткових працівників для відбудови української економіки в різних галузях, від будівництва до енергетики. Саме тому створення умов для якісного навчання таких робітників є одним із ключових викликів, а співпраця з міжнародними партнерами є вирішальною для створення нових можливостей навчання та підготовки спеціалістів», – підкреслив Дмитро Завгородній, заступник Міністра освіти і науки України.

«Програма Skills4Recovery є важливим кроком на шляху до відновлення України, адже кваліфіковані працівники — це основа для стійкої економіки. Ми прагнемо не лише подолати дисбаланси на ринку праці, а й створити можливості для українців адаптуватися до нових умов, підвищуючи свій професійний рівень», – сказала Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки України.

«Skills4Recovery розширюється. Завдяки країнам-членам ЄС та їхньому досвіду Україна вже зараз впроваджує зміни для якісної підготовки кваліфікованих кадрів, закладаючи міцний фундамент для стабільного розвитку людського капіталу в майбутньому», — зазначив Міхаель Пауло, директор Програми Skills4Recovery, GIZ GmbH.

 

Довідково: 

Спільна ініціатива Skills4Recovery фінансується Європейським Союзом, Німеччиною, Польщею та Естонією. Її реалізують Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Solidarity Fund PL (SFPL). Програма Skills4Recovery була ініційована урядом Німеччини у 2023 році.

Контакти для преси: 

Олена Солонець, +38 050 97 025 90, [email protected]


За інформацією з сайта: https://www.eeas.europa.eu/delegations/ukraine

Інші новини за темою