Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій запускають кампанію про програму спрощеного вступу для мешканців з тимчасово окупованих територій “Тебе тут чекають”. Її мета – залучити якомога більше вступників із Криму та Донбасу до українських закладів вищої та фахової передвищої освіти.
Вступники з Криму та Донбасу можуть вступати до українських закладів без складання ЗНО. Для вступу їм потрібно скласти ДПА з української мови та історії України і третій вступний іспит (або творчий конкурс), який залежить від обраної спеціальності. Програма спрощеного вступу успішно діє вже шостий рік поспіль, та цього року мешканці ТОТ можуть вступати на пільгових умовах до закладів освіти по всій Україні.
Усі деталі щодо умов вступу та інформацію про ЗВО тепер можна знайти на сайті програми www.vstup-prosto.com
Окрім сайту, запускається і масштабна промокампанія, яка має на меті привернути увагу вступників з тимчасово окупованих територій: створено відеоролики та зовнішня реклама програми спрощеного вступу. Завдяки освітнім центрам створені всі умови для комфортного вступу, і мешканці тимчасово окупованих територій мають про це знати. Для них це шанс отримати якісну освіту і реалізувати себе у майбутньому.
Нагадаємо, що вступникам з тимчасово окупованих територій не обов’язково мати український паспорт та український документ про освіту. Так само не обов’язково складати ЗНО. Потрібно лише обрати спеціальність і заклад освіти та звернутись до відповідного освітнього центру.
Вступники, які бажають взяти участь у конкурсі на бюджетні місця, мають подати заяву та заповнити освітню декларацію в освітніх центрах:
-
вступники з Криму – не пізніше 20 серпня;
-
вступники з Донбасу – не пізніше 22 серпня.
Ті, які не встигнуть цього зробити у серпні, до 23 жовтня можуть подавати заяви для вступу на контракт.
Ми чекаємо на вас!
Нагадаємо, вступники з тимчасово окупованих територій отримають можливість стати студентами будь-якого українського вишу без ЗНО – відповідне рішення Верховна Рада ухвалила 3 липня 2020 року.