портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У Бахмуті відбулась виставка «Крим – це Україна. Донеччина з тобою!»

Опубліковано 18 травня 2019 року, 12:00 , Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

18 травня в Бахмуті за сприяння Донецької облдержадміністрації відбулась виставка «Крим – це Україна. Донеччина з тобою!», присвячена 75-м роковинам депортації кримських татар та інших народів Криму.

Захід відвідали заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз, представник Командування ООС полковник Євген Коваленко, Голова Офісу Ради Європи в Україні, Представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи  Мортен Енберг, Радник Посольства Литовської Республіки Томас Сікорских, військовий комісар Донецького обласного військового комісаріату, полковник Олександр Сергєєв, начальник Головного управління Національної поліції в Донецькій області, генерал поліції третього рангу Микола Семенишин.

18 травня 2019 року виповнюється 75 років найбільш трагічній події в історії кримськотатарського народу. Саме в цей день 1944 року, в уже звільненому від німецьких військ Криму, розпочалася операція військ НКВС по депортації кримських татар до віддалених районів Середньої Азії та Сибіру. Операція проводилась відповідно до таємної постанови Державного комітету оборони № 5859сс «Про кримських татар», у якій наводились абсурдні звинувачення кримськотатарського народу у масовому зрадництві, колабораціонізмі та дезертирстві, але при цьому не наводилось жодних доказів означених фактів.

Депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3-й годині ранку 18 травня 1944 року і завершилася, в основному, 20 травня. До операції було залучено 32 тис. співробітників НКВС. Депортованим давалося на збори від кількох хвилин до півгодини, у наслідок чого більшість майна залишалася і була конфіскована державою. Зафіксовані численні випадки мародерства з боку військових.

Під час головної хвилі депортації було виселено 180 014 осіб. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. депортованих. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників.