19 серпня у м. Київ за участі Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та Міністра освіти і науки Лілії Гриневич відбувся традиційний освітянський форум – Всеукраїнська серпнева конференція. Цього року темою масштабної зустрічі освітян з усієї України була: «Нова українська школа: виклики та перспективи освітньої реформи».
У межах конференції проведено загальну дискусію щодо майбутнього реформування української освіти, а також різнопланові панелі: про результати першого року НУШ та підготовку до 2019/2020 навчального року, стандарт базової середньої освіти НУШ, педагогіку партнерства, інклюзію, фінансування освіти, розвиток професійної та педагогічної освіти тощо. Також були представлені електронні підручники й нові підходи до шкільного харчування, працювала виставка обладнання та навчальних матеріалів.
Донеччину на заході представляли Лук’янчук Т. О., радник голови облдержадміністрації, Сідашева Т.В, в.о. директора департаменту освіти і науки, науковці Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, керівники кращих закладів освіти області.
За активну співпрацю та вагомий внесок у розбудову Нової української школи колективи департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації, Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, директори та вчителі пілотних шкіл отримали подяки від Міністра освіти і науки України.
Лілія Гриневич завершила свій виступ такими словами: «В умовах дедалі більш мінливого, невизначеного, складного та неоднозначного світу освіта може допомогти нам відповісти на проблеми та не пасувати перед ними. Це цілком суголосно і нашим потребам та реаліям. Тож давайте матимемо мужність і здатність триматися разом заради змін на краще, заради нашого спільного добробуту і зростання. Перед нами дуже багато роботи, там для кожного знайдеться своє місце».
Переконані, що разом ми зможемо визначити стратегічні пріоритети розвитку освіти регіону в умовах децентралізації, скерувати педагогічну спільноту до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, суспільства, держави на засадах європейських вимірів якості освіти.