портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У кожного свій фронт

Опубліковано 14 жовтня 2022 року, 13:55 , Донецький обласний центр зайнятості

Минуло 9 місяців надскладного 2022 року, сім з яких служба зайнятості, як і вся країна – на передовій. Тільки на передовій економічного і соціального фронту.

Як то кажуть: «Завтра починається сьогодні». Для Донецької служби зайнятості воно почалося ще у 2014 році. Саме тоді ми придбали щеплення від розпачу і паніки та набули розуміння сконцентрованості й чіткості дій, що і як роботи в подібній ситуації.

Ключове завдання - підтримати роботодавців та повернути до активної праці якомога більше наших громадян!

Військові дії вплинули не тільки на кількість зайнятих українців, а й на професії, спеціальності, які ті шукають. Значно трансформувався й ринок вакансій. Одна з причин – релокація бізнесу та зміна географії пошуку працівників.

За місяці повномасштабної війни до центрів зайнятості області звернулись понад 10 тис. безробітних. З них більшість – це жінки, третина молодь до 35 років, кожний другий має вищу освіту. При цьому на ринок вийшли люди, які десятки років не змінювали роботу, що значно ускладнювало процес їхньої адаптації до нових умов та знижувало конкурентоспроможність. Адже працевлаштування в іншій місцевості – це суворий іспит для шукача роботи.

Враховуючи напрацьований досвід, починаючи з серпня ми оновили формат роботи мобільних груп рекрутерів під гаслом «Разом ми Слов’янськ» та розширили географію діяльності далеко за межами області задля допомоги у працевлаштуванні переселенців з різних регіонів, у тому числі зі Слов’янської громади. Робота мобільної групи проводиться у містах тимчасового проживання фахівців Слов’янського МЦЗ на локаціях відвідування внутрішньо переміщеними особами органів соцзахисту населення, ЦНАПів, волонтерських та гуманітарних центрів, Центрах підтримки ВПО Краматорського району «МиРазом», здійснюється:

  • інформаційна підтримка переселенців Слов’янського регіону;
  • ознайомлення з базою актуальних вакансій як релокованих підприємств Слов’янського регіону, так і місцевих підприємств, у т. ч. з наданням житла;
  • ознайомлення з можливостями отримання професії за направленням служби зайнятості.

Прагнення підтримати вимушено переміщених мешканців нашого регіону сприяло утворенню міцних партнерських відносин між з HUB «Наш Краматорськ» (у Дніпрі) та HUB «ЯМаріуполь», створеного за підтримки Маріупольскої міської ради. Майже 100 тисяч маріупольців та краматорчан отримують важливу допомогу з питань соціального захисту, працевлаштування, юридичних консультацій, гуманітарної складової, медичної та психологічної підтримки тощо.


Ми продовжуємо активно застосовувати інструменти онлайн-комунікації та супровід процесу інформування, відбору та організації співбесід пошукачів роботи з роботодавцями задля задоволення потреб обох сторін. Онлайн-ярмарки вакансій, начебто вже звична та традиційна форма роботи в службі зайнятості, в умовах війни вкотре довели свою ефективність. Запроваджена наприкінці червня низка таких заходів для мешканців регіону, які виїхали або планують виїхати у більш безпечні місця, та які й досі успішно проходять в центрах зайнятості. За цей період відбулося понад 100 таких заходів, де взяли участь понад 2 тисячі мешканців Донеччини.

  • Яскравим прикладом є декілька таких заходів, проведених з представниками ПрАТ «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ» (Дніпропетровська обл., м. Павлоград), з підприємством, яке має можливість надати житло. У заходах взяли участь понад 150 пошукачів роботи, які відповідали критеріям, заявленим у вакансіях. 60 осіб працевлаштувалися, 10 зараз вирішують питання переїзду та працевлаштування.

Те, що знайти роботу під час тривалих воєнних дій, цілком можливо – доведено часом. Важливо побудувати чітку і постійну комунікацію з усіма сторонами соціального діалогу, а, в першу чергу, з роботодавцями.

За період війни за сприяння служби зайнятості знайшли роботу 3,7 тис. осіб, загалом ця цифра з початку року сягає майже 7 тис. осіб.

Звичайно, таку статистику годі й порівнювати навіть з «ковідними роками», що вже казати про довоєнний 2021 рік. Але за кожною цифрою стоїть щоденна кропітка робота фахівців служби зайнятості на своєму робочому місці, на своєму маленькому фронті. І це наш внесок в загальну перемогу!

Поступово відновлюють роботу підприємства, бізнес, зростає кількість вакансій з якісними пропозиціями роботи. За 9 місяців 2022 року база вакансій служби зайнятості налічувала практично 8 тисяч, половина з них, тобто майже 4 тисячі, надійшло за період війни.

З вересня 2022 року розпочав роботу «Єдиний портал вакансій», створений спільними зусиллями Міністерства економіки України, Державної служби зайнятості та провідних українських сайтів з пошуку роботи (Work.ua, robota.ua, novarobota.ua, PidBir, grc.ua - сайт з пошуку роботи, ua.jooble.org). Це інструмент, який значно полегшить пошук роботи пошукачам відповідно до конкретного регіону країни, галузі та очікуваного рівня зарплат. Наразі на порталі налічується понад 120 тис. вакансій.

Активно працює чат-бот Донецької обласної служби зайнятості у месенджері Telegram https://bit.ly/2UnnJwh, за допомогою якого також можна дізнатися про вакансії, умови фінансової підтримки роботодавців та багато іншої корисної інформації.

Сьогодні ринок праці потребує медичних працівників (як лікарів, так і медсестер (медбратів), водіїв, кухарів, електрогазозварників, верстатників широкого профілю, машиністів екскаватора, трактористів, електрослюсарів, підсобних робітників.

Попри кризові зміни та виклики, ринок праці продовжує жити.

Звісно, зараз дуже важко бізнесу. Роботодавці намагаються якось адаптуватися чи пристосуватися до нових реалій, шукають нові можливості та джерела подальшого існування. Адже саме вони забезпечують стабільність нашої економіки у важкий воєнний час.

З березня цього року діє одна з Урядових програм підтримки суб’єктів підприємництва, пов’язана з наданням роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (постанова КМУ від 20.03.2022 № 331).

Роботу отримали 157 осіб Донеччини, що змушені були переїхати у безпечні регіони. З початку дії програми роботодавцям виплачено 1,7 млн грн.

Ми й надалі будемо робимо все, щоб бути максимально потрібними на ринку праці в найскладніший його період період військових дій та воєнного стану.

Наша сила – в єдності! Перемога буде за нами!

Донецький обласний центр зайнятості