портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У Краматорську відкрили першу в Донецькій області локацію «Активного парку»

Опубліковано 23 липня 2021 року, 12:04

Старт соціальному проєкту «Активні парки – локації здорової України» дали на Донеччині сьогодні, 23 липня.

Проєкт реалізується в рамках нової президентської програми «Здорова Україна» з метою зробити спорт ближчим до людей. Його головна ідея – щоб кожен мешканець країни, незалежно від території проживання, мав вільний доступ до можливості займатись спортом у будь-який час.

Першою локацією, відкритою в рамках програми «Здорова Україна» у Донецькій області, став краматорський парк культури та відпочинку ім. О.С. Пушкіна. З умовами, що створено для оздоровчої рухової активності різних категорій населення, ознайомилися голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко та Краматорський міський голова Олександр Гончаренко.

«Символічно, що наш перший активний парк ми відкриваємо в день відкриття Олімпійських ігор у Токіо. У цій Олімпіаді візьмуть участь 14 спортсменів із Донеччини, але ще більше майбутніх олімпійців та чемпіонів серед наших земляків виросте завдяки легкому доступу до занять спортом. Продовжуємо працювати над покращенням здоров’я нації!», - зазначив Павло Кириленко.

Активний парк передбачає наявність таких 6 елементів: «шведської» стінки, комплексу турніків/гімнастичних брусів, лавки для виконання динамічних вправ, сходинок, координаційної лінії та вільного простору. Кожен відвідувач парку за допомогою смартфона може сканувати QR-код, розміщений поруч з елементом, та обрати рівень складності вправ (новачок, середній, профі), що відкриється на сайті. Завдяки онлайн завданням відбувається заняття з віртуальним тренером, спрямоване на розвиток основних рухових якостей: загальна витривалість, сила, спритність, координація, гнучкість, швидкість.

Окрім цього, функціонування активного парку передбачає організацію різноманітних спортивних заходів, а також безоплатний прокат дитячих електромобілів, велосипедів та роликів. Соціальний проєкт має охопити всі куточки України – зокрема, у низці громад на території Донеччини найближчим часом заплановано відкриття ще 13 локацій активних парків.

Координація проєкту покладена на Міністерство молоді та спорту України спільно із Всеукраїнським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Організаційно проведення заходів відбуватиметься за підтримки місцевих центрів «Спорт для всіх» та спортивної спільноти громад.