портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У рамках програми «Здорова Україна» на Донеччині планується створення 150 спортмайданчиків

Опубліковано 27 липня 2021 року, 11:10 , Управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації

Одним із проєктів в рамках програми «Здорова Україна», яка ініційована Президентом України в 2021 році, є створення мультифункціональних спортивних майданчиків. У громадах на території Донецької області з метою покращення умов для занять фізичною культурою і спортом населення цьогоріч передбачається облаштування 150 сучасних майданчиків.

Відповідне питання розглянули 26 липня на засіданні колегії управління фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації.

«Однією з головних умов для включення до обласного переліку мультифункціональних спортмайданчиків стала готовність територіальних громад до співфінансування за рахунок місцевих бюджетів не менше ніж 10% вартості майданчика. При цьому на 80% фінансування відбуватиметься за державні кошти, а саме за рахунок субвенції на реалізацію інфраструктурних проєктів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери, і ще на 10% – з обласного бюджету», - зазначив начальник управління Володимир Мицик.

Директор Донецького обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Сергій Головченко наголосив, що відповідальність за організацію роботи на майбутніх майданчиках здебільшого покладатиметься на місцеві центри «Спорт для всіх». І це – ще один напрямок у контексті президентської програми «Здорова Україна», окремий від соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України», який стартував у регіоні 23 липня відкриттям відповідної локації в краматорському парку ім. О.С. Пушкіна.

Національною програмою щодо створення в усіх куточках України мультифункціональних майданчиків єдиної моделі – з гумовим покриттям розміром 140 кв. м – передбачено появу нових місць для рухової активності населення, що матимуть такі елементи: спортивний комплекс з підвісною системою рукоятей, лавку з упором для пресу, упор для віджимання, бруси для віджимання подвійні, турнік потрійний, тумбу для стрибків, інформаційний стенд, рукохід-драбину.

Задля встановлення в Донецькій області 150 сучасних мультифункціональних спортивних майданчиків виділено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам в загальному обсязі 57962 тис. грн, що складає 80% від загальної вартості майданчиків (72 452,5 тис. грн). Необхідне співфінансування з обласного бюджету складає 7245,25 тис. грн, за рахунок коштів бюджетів територіальних громад – 7245,25 тис. грн. Орієнтовна вартість одного майданчика – 480 тис. грн.