портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У Реєстрі декларацій з’явилася функція, яка дозволить декларантам дізнаватися відомості про свою власність, наявну в реєстрах

Опубліковано 30 травня 2022 року, 11:35 , Управління запобігання та виявлення корупції

Національне агентство з питань запобігання корупції запускає в Реєстрі декларацій спеціальну функцію — «Дані для декларації».

Після вторгнення російських військ на територію України деякі державні службовці у зв’язку з загрозою їх життю і здоров’ю та членам їх сімей були вимушені тимчасово виїхати з місць постійного проживання. В таких умовах посадовці при заповненні електронної декларації позбавлені можливості швидко та просто отримати інформацію про власність (в тому числі з-за втрати документів).

В зв’язку з цим Національне агентство з питань запобігання корупції запускає в Реєстрі декларацій спеціальну функцію — «Дані для декларації».

Функція дозволяє дізнатися інформацію про об’єкти нерухомості, об’єкти незавершеного будівництва та транспортні засоби, які належать або належали декларанту, або які він успадкував, а також наявні обтяження, відомості про які наявні в реєстрах.

Для того, щоб декларанту скористатись вказаною функцією потрібно:

1. Перейди у Реєстр декларацій за посиланням https://portal.nazk.gov.ua/ та увійти до системи з використанням кваліфікованого електронного підпису.

2. Після входу до системи в розділі «Мої документи» потрібно натиснути кнопку «Дані для декларації» (вона знаходиться поруч із кнопками «Нова декларація», «Нове повідомлення про суттєві зміни в майновому стані» та «Нове повідомлення про відкриття валютного рахунку»).

Після цього декларант отримує інформацію про свою власність та обтяження, якщо така інформація є в державних реєстрах (інформація про власність та обтяження членів сім’ї не буде доступна).

Інформація формується на основі даних з 5 державних реєстрів, а саме:

- державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

- єдиного державного реєстру транспортних засобів;

- державного реєстру обтяжень рухомого майна;

- державного земельного кадастру;

- спадкового реєстру.

Важливо: якщо скориставшись функцією, декларант не отримав повного витягу про свою власність, в декларації він все одно повинен зазначати все своє майно.