портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Вадим Філашкін розповів в ефірі національного телемарафону про ситуацію на фронті, про евакуацію та роботу комунальних служб

Опубліковано 19 січня 2024 року, 15:08

Більше півтори тисячі разів ворог обстрілював як лінію фронту, так і прифронтові населені пункти Донецької області. Особливо сильно постраждали внаслідок обстрілів міста Авдіївка, Красногорівка, Мар’їнка, Очеретинська громада та ряд інших. Про це повідомив голова Донецької обласної державної адміністрації, начальник ОВА Вадим Філашкін в ефірі національного телемарафону.

«Гуманітарна ситуація в Донецькій області є контрольованою і зараз стабільною. Працюють відділення банків та банкомати в усіх населених пунктах. У населені пункти, більш наближені до лінії фронту, працівники «Укрпошти» доправляють усі призначені мешканцям соціальні виплати, пенсії тощо.

В області продовжують працювати усі комунальні служби для того, щоб люди були забезпечені водою, теплом та електрикою.

З початку повномасштабної війни поліцейські підрозділи «Білий Янгол» зробили дуже великий внесок в евакуацію населення майже з лінії фронту – з усіх куточків Донецької області. Лише за тиждень, що минув, ми евакуювали з лінії фронту 352 людини, у тому числі 52 дитини.

З Мар'їнської, Очеретинської та Вугледарської громад вже евакуйовано всіх дітей. Зараз заходи з евакуації тривають. Діє примусова евакуація в Торецькій громаді, у Красногорівці Мар’їнської громади та в Очеретиному. Цей напрямок роботи продовжується, він триватиме і надалі, доки ми не убезпечимо усіх мешканців», - підкреслив голова Донецької ОДА, начальник обласної військової адміністрації.

За словами Вадима Філашкіна, близько 12 тисяч людей залишаються зараз у Торецькій громаді. 1 122 людини знаходяться у Мар’їнській громаді, 1 900 людей – у Сіверській громаді. «Нагадаю, до початку повномасштабної війни в області було 1 млн. 900 тисяч мешканців. Зараз залишилося до 525 тисяч жителів. Вздовж лінії фронту ми майже всіх людей евакуюємо», - наголосив очільник області, зазначивши також, що для надання підтримки вимушеним переселенцям з Донеччини працює 71 гуманітарний хаб у різних областях країни.

На Донеччині діє сухий закон. Що стало причиною його запровадження, і коли його можуть скасувати?

Відповідаючи на це запитання, Вадим Філашкін сказав:

«З початку повномасштабної війни було прийнято рішення про заборону ввезення та реалізації алкогольної продукції на території Донецької області. Хочу нагадати, що Донеччина – це форпост України. Тут як на початку повномасштабної війни, так і зараз знаходиться дуже велика кількість українських захисників. Евакуація цивільних людей триває, і вона триватиме, але військових тут в рази більше, ніж цивільного населення. І якщо уявити, що військовий, вийшовши з окопів, буде вживати алкогольну продукцію, - це буде лихо зсередини нашої області.

Після стабілізаційних заходів на лінії фронту ми повернемось до цього напрямку роботи ми будемо радитися з командувачем щодо інших рішень. Поки ж буде так».

Відповідаючи на запитання, коли слід очікувати відновлення системи теплопостачання Селидівської громади, очільник Донеччини повідомив:

«Майже вчора я провів виїзне засідання у Селидівській громаді і чітко заслухав комунальні служби та очільника міста. Зараз у місті сім котельних, і остання котельня буде запущена до 1 березня. Наразі роботи тривають, і поступово котельні будуть запускатися.

Хочу нагадати, що рішення щодо відбудови котелень було прийнято минулого року. Всі котельні міста до повномасштабної війни були газові. Після того, як ворог зруйнував газове живлення, вирішено перевести всі котельні на вугілля».

Для відновлення області потрібно збільшити надходження до місцевого бюджету, тому є необхідність зацікавити бізнес для роботи у регіоні, - про це також йшлося в ефірі національного телемарафону.

«Найголовніше зараз – вигнати окупантів з нашої області. Коли перемога буде за нами, і вона буде найближчим часом, ми повернемося до цього питання, пропрацюємо його з бізнесом. І стовідсотково певна категорія бізнесу буде на певних умовах працювати. Бізнес потрібно зараз відроджувати наново. Тим більше що малий бізнес – це дуже велика підмога для нашої економіки», - наголосив Вадим Філашкін.

Докладніше дивіться в ефірі національного телемарафону.