портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Велоспорт BMX у Донецькій області – перші кроки та плани на майбутнє

Опубліковано 17 грудня 2021 року, 10:50 , Управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації

Одним із іміджевих інфраструктурних проєктів, що реалізовано на Донеччині в рамках президентської програми «Велике будівництво» за кошти обласного бюджету, став унікальний велоспортивний комплекс у місті Лиман, відкритий 28 вересня 2021 року. Наявність сучасної траси BMX сьогодні дозволяє крок за кроком вибудовувати перспективи олімпійської дисципліни велоспорту «BMX Racing», яка раніше не розвивалась у регіоні.

Єдиний подібний в Україні велокомплекс включає безпосередньо велотрек, що має стартову рампу з пневматичними воротами, чотири прямих з трамплінами та три віража, а також триповерховий гуртожиток на 50 місць з тренажерним залом, глядацькі трибуни, господарчі споруди.

Одразу після введення в експлуатацію об’єкту можливість проводити тут заняття отримали учні Обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з велосипедного спорту. Відділення з BMX, відкрите в жовтні, наразі нараховує майже 80 хлопців і дівчат у 12 групах початкової підготовки. Займаються з дітьми від 6 до 14 років три тренери: Кирило Красов, Віра Борисюк і Владислав Сапожніков.

Виховання чемпіонів відбувається від простого до складного. Перші кроки – це опанування елементів техніки на велосипедах: сюрпляс, стрибки, підкидання переднього колеса, заднього колеса велосипеду, а також кросова і загальна фізична підготовка. Для більшої зацікавленості дошкільнят та школярів молодших класів тренування проходять у вигляді гри та різноманітних естафет, зроблено перші спроби виїзду на нову велотрасу.

Велику підтримку в питаннях організації навчально-тренувального процесу надає старший тренер збірної команди України з велоспорту BMX Сергій Панасенко, за ініціативи якого проведено майстер-класи та відкриті тренування.

З настанням несприятливих погодних умов велотрасу в Лимані «законсервували» до весни, накривши плівкою та дерев’яними обрешітками. У цей час спортсмени закладатимуть функціональну базу в спортзалі, що є в будівлі гуртожитку.

Вже у квітні 2022 року на новому велокомплексі плануються перші обласні змагання «Хто ти, майбутній олімпієць?». Також попередньо до календарю на наступний рік внесено проведення двох всеукраїнських змагань та одного міжнародного турніру. Сучасна база в Лимані дозволить спортсменам Донеччини готуватися до всіх національних стартів наступного сезону з велоспорту BMX.

Інші новини за темою