портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

ЄС та ПРООН передали медикам Донеччини 15 тисяч захисних респіраторів

Опубліковано 15 вересня 2020 року, 12:30

П’ятнадцять тисяч захисних респіраторів передали чотирьом медичним закладам у Донецькій області Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні 15 вересня, в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP).

Безклапанні респіратори N95  допоможуть медикам ефективно й безпечно реагувати на пандемію COVID-19. Їх отримали чотири лікарні Донецької області: Бахмутська лікарня інтенсивного лікування, Костянтинівська інфекційна лікарня, Мирноградська інфекційна лікарня та Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Краматорську.

Стрімке зростання захворюваності на COVID-19 призводить до надмірного навантаження медичних закладів, зокрема і на сході України. «Належний захист медичного персоналу є надважливим для зменшення зростання захворюваності серед медиків, тому ми докладаємо максимальних зусиль, аби медичні установи Донеччини та Луганщини були забезпечені таким захистом», –  сказала координаторка компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН із відновлення та розбудови миру Олена Рудич.    

Респіратори N95 на відміну від звичайних медичних масок щільніше прилягають до обличчя і захищають медичних працівників від інфекційних крапель, які ті можуть вдихнути під час контактування з хворими чи то під час транспортування пацієнтів до медичних закладів, чи то під час діагностики та подальшого лікування.

Респіратор N95 призначений для блокування до 95% найдрібніших аерозольних часточок та фільтрування повітря, зокрема вірусів і бактерій. Такий респіратор забезпечує кращий захист, аніж хірургічна маска чи саморобні захисні засоби, адже може дистилювати як великі, так і дрібні часточки повітря. 

Керівник Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Кіяшко подякував міжнародним партнерам за системну підтримку, що надається ними для подолання наслідків пандемії COVID-19 та розбудови потенціалу медичних установ.

«Щоденно «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» приймає десятки викликів від пацієнтів із лихоманкою, серед яких вирізняється великий відсоток осіб, що хворіють на COVID-19. Співробітники центру супроводжують хворих під час госпіталізації до медичних закладів, щоденно ризикуючи власним здоров’ям, а нові респіратори допоможуть цю небезпеку значно зменшити», – зазначив Ігор Кіяшко. 

Нагадаємо,  що Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.