Європейський Союз координує регулярні заходи з медичної евакуації українських пацієнтів, будь то хронічно хворих чи поранених, з початку російської війни проти України. Станом на сьогодні понад 3000 українських пацієнтів було доправлено для отримання спеціалізованої медичної допомоги до лікарень по всій Європі через Механізм цивільного захисту ЄС. Започаткована в березні 2022 року, це найбільша на сьогодні операція з медичної евакуації під проводом Координаційного центру реагування на надзвичайні ситуації Європейської Комісії.
Пацієнтів було доправлено на лікування до медзакладів 22 країн Європи: Австрії, Бельгії, Хорватії, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Угорщини, Ірландії, Італії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії та Швеції.
Підтримку також забезпечує EU Medevac Hub – Європейський центр медичної евакуації у Жешуві, Польща, де пацієнти отримують цілодобову медичну допомогу. Центр слугує осередком для перенаправлення пацієнтів, які були доправлені з України до Польщі наземним транспортом, і яких звідти транспортуватимуть до лікарень по всій Європі.
Комісар ЄС з питань управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич сказав: «Ми не можемо відвертати очі від жахів, з якими українці змушені стикатися щодня. Оскільки Росія продовжує безжальні напади на цивільну інфраструктуру України, включно з лікарнями, надання екстреної допомоги є надзвичайно важливим, як ніколи. Сьогодні ми відзначаємо важливу подію – понад 3000 українських пацієнтів було переправлено до лікарень по всій Європі. Я висловлюю подяку всім 22 країнам, які відкрили свої медзаклади для пацієнтів, що потребують лікування. Разом ми рятуємо життя».
«Станом на сьогодні 3000 українських пацієнтів, які терміново потребували лікування, було успішно переправлено до лікарень по всій Європі завдяки щедрості, солідарності та співпраці 22 країн через механізми солідарності ЄС. Як ми завжди зазначали, Україна та її народ можуть розраховувати на підтримку ЄС стільки, скільки буде потрібно», заявила комісарка ЄС з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів Стелла Кіріакідес.
*Згідно сайту www.eeas.europa.eu