ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
В грудні 2023 року після запровадження ініціативи з обміну п’яти додаткових ламп розжарювання на LED-лампи для пенсіонерів, що проживають у сільській місцевості, українці замінили 4,5 млн старих ламп на енергоощадні.
Від 4 січня 2024 року таку ж можливість матимуть і пенсіонери, що проживають у містах, – у відділеннях Укрпошти вони зможуть безкоштовно додатково обміняти ще по п’ять застарілих ламп на енергоощадні в межах Програми ЄС та Уряду, метою якої є зменшення навантаження на енергосистему України шляхом заміни неефективних ламп на сучасні. Програма працює у 23 тис. населених пунктів в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій.
Правила обміну залишаються незмінними: і пенсіонерам, які вирішили отримати енергоощадні лампи вперше, і тим, хто вже скористався програмою обміну, необхідно завітати до відділення Укрпошти, маючи при собі паспорт, РНОКПП, пенсійне посвідчення, а також активний номер телефону. При цьому пенсіонерам не обов'язково одразу мати старі лампи для обміну – вони можуть принести їх до відділень Укрпошти протягом місяця з моменту отримання п'яти додаткових світлодіодних ламп.
Обміняти додаткові енергоощадні лампи пенсіонери можуть безкоштовно - поки світлодіоди є в наявності.
Від старту Всеукраїнської програми обміну ламп розжарювання українці замінили вже понад 26 млн ламп. На сьогодні ще 14 млн світлодіодів доступні для обміну, і Програмою можуть скористатися всі охочі громадяни. Також Програма надалі відкрита і для юридичних осіб (медичні заклади, школи, дитячі садки, поліклініки та ОСББ) - вони можуть отримати LED-лампи, подавши відповідну заяву на порталі через застосунок "Дія".
Довідково:
Програма Обміну ламп підтримана Європейським Союзом та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Програма, фінансована ЄС, є складовою підтримки Європейським Союзом енергосистеми України.
Контактна особа:
Тетяна Вороніна, медіаекспертка, Проєкт ЄС «Українцям про Європейський Союз» (CEU4U), що впроваджується Ecorys, [email protected], +38 067 501 11 83.
*Згідно сайту www.eeas.europa.eu