портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

За сприяння ЄС: новий етап підтримки українських кінематографістів від Netflix, Української Кіноакадемії, House of Europe та New York Film Academy

Опубліковано 16 травня 2025 року, 18:25

Netflix разом з групою інституцій вже четвертий рік поспіль продовжують партнерство задля підтримки українських кінематографістів і кіноіндустрії, що постраждала через війну. Українська Кіноакадемія (https://uafilmacademy.org/) оголошує новий, масштабніший раунд підтримки — 20 грантів по $15 000 для фільмів на етапі постпродакшну. House of Europe (https://houseofeurope.org.ua/) спільно з New York Film Academy (https://www.nyfa.edu/) також відкривають прийом заявок на онлайн-курс, присвячений практичним аспектам управління постпродакшн-процесами.

Це вже четвертий етап ініціативи, яка від початку послідовно підтримує українських кінематографістів через менторство, зміцнення потенціалу, відкриття нових можливостей та фінансову допомогу. Програма вже вдруге надає підтримку на етапі постпродакшну повнометражних фільмів, який є ключовою фазою виробництва, що дозволяє донести історії до глядача.

Ці ініціативи, підтримані Netflix Fund for Creative Equity (https://about.netflix.com/en/programs), надають фінансову допомогу українським митцям для створення нових фільмів і завершення постпродакшну вже існуючих повнометражних проєктів. За останні три роки 200 професіоналів індустрії отримали стипендії для підтримки творчої діяльності; понад 850 українських режисерів, сценаристів, продюсерів та інших представників креативної спільноти пройшли навчання та менторські програми. Завдяки грантам на розробку сценаріїв, які розподіляє Українська кіноакадемія, було підтримано 73 кінопроєкти, а 10 фільмів на фінальних етапах виробництва отримали фінансування для завершення постпродакшну.

Цього року задля підтримки професійного розвитку українських митців в галузі кіно та ТБ, а також для просування їхніх проєктів, ініціатива включатиме наступне:

  • Програма, яку реалізує Українська Кіноакадемія, передбачає надання 20 грантів по $15 000 кожен для українських повнометражних ігрових та документальних фільмів на етапі постпродакшну. Заявки оцінюватимуть п’ятеро незалежних міжнародних експертів: продюсерка та режисерка Гелен Льохмус (Естонія), креативна продюсерка Йоаніна Павел (Румунія), продюсерка Ізабела Кішка-Гофлік (Польща), сценарист і продюсер Яні Пьосьо (Фінляндія), а також продюсерка й Президентка Словацької академії кіно та телебачення Катаріна Крначова (Словаччина). Прийом заявок відкрито до 6 червня 2025 року. Деталі — на сайті Української Кіноакадемії за посиланням https://grants.uafilmacademy.org/.


  • House of Europe у партнерстві з New York Film Academy проведе комплексний курс про завдання постпродукції та воршкоп з фестивального просування (https://houseofeurope.org.ua/opportunity/816). Програма орієнтована на професіоналів індустрії: учасники пройдуть дводенне інтенсивне навчання, зосереджене на практичних аспектах управління постпродакшн-процесами, а також візьмуть участь у Q&A-сесії з запрошеним експертом. У рамках курсу також відбудеться воркшоп, присвячений стратегії участі у кінофестивалях та ефективним світовим практикам. Подати заявку можна до 5 червня, 15:00 за київським часом.

Як і в попередні роки, взяти участь в ініціативах може будь-який український митець — незалежно від місця свого перебування. Продовження співпраці між партнерами відкриває ще більше можливостей для здобуття нових знань і розвитку кар’єри у сфері кіно та телебачення на міжнародному рівні.

Повна оригінальна стаття доступна за посиланням: https://surli.cc/dvgfko.

* Інформацію підготовлено за матеріалами сайту www.eeas.europa.eu

Інші новини за темою