портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Заява про екологічні наслідки будівництва водопроводу від Карлівської фільтрувальної станції до населених пунктів м. Мар’їнка та м. Красногорівка на землях Мар’їнського району Донецької області

Опубліковано 11 березня 2020 року, 11:59 , Департамент житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації

Техніко-економічним обґрунтуванням планується будівництво водопроводу від Карлівської фільтрувальної станції до населених пунктів м.Мар’їнка та м.Красногорівка на землях Мар’їнського району Донецької області. Розглядається прокладання двох низок водоводу питної води від напірного колектору існуючої насосної станції II підйому Карлівської фільтрувальної станції, яка є власністю Покровського РПУ КП «Компанія «Вода Донбасу». Точка підключення м. Красногорівка – існуючи мережі населеного пункту. Кінцева точка водоводу, що проектується – новий колодязь біля траси Н-15 (Донецьк-Запоріжжя) згідно зі актом вибору траси. Підключення обладнані вузлами обліку відповідно до наданих технічних умов. Сумарне водоспоживання становить 660 м3/год, загальна протяжність траси водоводів становить 25090,80 м.

Трасу водоводів планується прокласти від Карлівської фільтрувальної станції по ріллі, уздовж полезахисних лісосмуг та польових ґрунтових доріг до м. Красногорівка через автодорогу Красногорівка-Галицинівка, пересікаючи заболочену пойму р. Лозова і по околиці м. Красногорівка до фермерського господарства, обходячи його через залізницю «Курахове - Донецьк», обходячи піщані кар’єри, і по насипній греблі через водойм «Ювілейний», по орних землях до Мар’їнського  водосховища і перетинаючи його вздовж автодороги до перехрестя з Запорізькою трасою, що є кінцевою точкою. Для прокладання траси водоводів планується тимчасове відведення землі за погодженням власників земельних ділянок.

У період будівництва нового водоводу негативного впливу на повітряне середовище будуть надавати неорганізовані джерела викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин, що утворюються при виконанні будівельно-монтажних робіт:

– пил неорганічний – при пересипанні (вивантаженні з автотранспорту та навантаженні) сипучих будівельних матеріалів і відходів (пісок, щебінь, гравій, тощо);

– вуглецю окис; вуглеводні граничні, азоту окис, сажа, ангідрид сірчистий – з вихлопними газами автотранспортних засобів та механізмів;

– вуглеводні граничні – при  розігріві бітумної мастики та при укладанні асфальтобетонної суміші;

– оксиди заліза та  оксиди марганцю – при виконанні зварювальних робіт.

Дані джерела викидів мають тимчасовий характер і після завершення робіт зникнуть.

Розрахункові питомі викиди забруднюючих речовин в процесі будівництва нового водоводу настільки незначні, що практично не позначаться на стані атмосферного повітря. Загальний рівень забруднення атмосферного повітря цими речовинами з урахуванням проектованих викидів при будівництві нового водоводу збережеться на рівні існуючого фонового забруднення.

вплив на повітряне середовище  у період будівництва нового водоводу можна оцінити як прийнятний, за умови дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо охорони повітряного басейну та виконання   передбачених проектними рішеннями заходів.

Викиди забруднюючих речовин в процесі будівництва нового водоводу можуть надати тимчасовий опосередкований негативний вплив на ґрунти прилеглої до траси будівництва території та на водне середовище.

В період експлуатації нового водоводу джерела негативного впливу на повітряне середовище відсутні.

При проведенні будівельних робіт джерелом шуму є робота будівельних інструментів і механізмів. При організації робіт населених пунктів передбачено поетапне використання техніки і тільки в денний час, що призведе до зниження шумового впливу на прилеглу територію. розрахунковий рівень шуму на прилеглій селищній території  не перевищує допустимий згідно санітарних вимог.   Шумовий вплив  у період будівництва нового водоводу можна оцінити як прийнятний, за умови дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо охорони повітряного басейну та виконання   передбачених проектними рішеннями заходів.

В період експлуатації нового водоводу джерела шумового впливу відсутні.

При будівництві нового водоводу утворюються будівельні та побутові відходи. Основним  виробничі відходом, який утворюється при виконанні будівельних робіт, передбачених проектом, є надлишковий ґрунт під час риття траншеї під прокладку труб. Виробничі відходом э також будівельне сміття. Від життєдіяльності працівників будівництва утворюються тверді побутові відходи. Всі ці види відходів відносяться до відходів 4-го класу безпеки.

Надлишковий ґрунт під час риття траншеї під прокладку труб та будівельне сміття тимчасово складується уздовж траси мережі. Для складання ТПВ передбачений контейнер.

В міру накопичення  відходи вивозяться в місця, погоджені з органами санітарного нагляду. Вивіз передбачений за допомогою автотранспортних засобів за існуючими автодорогами з твердим покриттям.

Сміття та відходи будівельного виробництва повинні вивозитися в закритих контейнерах або спеціальним транспортом, запобігаючи розпорошенню сміття під час його транспортування.

Вплив на навколишнє природне середовище відходів, що утворюються при будівництві нового водоводу, можна оцінити як прийнятний, за умови дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо поводження з відходами та  передбачених проектними рішеннями заходів.

При будівництві можливий тимчасовий негативний вплив на ґрунти. Передбачається  зняття грунтово - рослинного шару до початку риття траншей під прокладку нового водовода. Знятий рослинний ґрунт тимчасово складується вздовж траси водоводу, після завершення укладки труб він використовується для рекультіваційних робіт по відновленню пошкодженого ґрунтового шару.

вплив на ґрунти у період будівництва нового водоводу можна оцінити як прийнятний, за умови дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо охорони земель та виконання   передбачених проектними рішеннями заходів.

Вплив на ґрунти  при експлуатації  нового водоводу відсутній.

Вплив на водне середовище при будівництві нового водоводу відсутній, при експлуатації  - передбачається  збільшення використання водних ресурсів  (сумарне водоспоживання становить 660 м3/год).

Можна зробити висновок, що в цілому ступінь впливу на навколишнє середовище планованої діяльності по будівництву водопроводу від Карлівської фільтрувальної станції до населених пунктів м.Мар’їнка та м.Красногорівка на землях Мар’їнського району Донецької області, буде допустимою і не створить ситуації екологічного ризику за умови виконання проектних рішень та додержання вимог природоохоронного законодавства.

Замовник, в особі директора Департаменту житлово-комунального господарства  Донецької облдержадміністрації, зобов'язується здійснювати проектні рішення у відповідності з нормами і правилами охорони навколишнього середовища і вимог екологічної безпеки.