Ринок праці поступово переорієнтується, і все більше жінок обирають професії, які традиційно вважалися "чоловічими". Це стосується як фізичної праці, так і інтелектуальних сфер.
Також зростає роль жінок на ринку праці Донецької області.
Порівняно з минулим роком у 2024 кількість вакансій збільшилася на майже 9%. Спостерігається зростання попиту на жінок у нетипових для них сферах.
Найбільш затребувані наразі фахівці гірничих професій, слюсарі, водії, лікарі, медичні сестри, контролери газового господарства, також реєструються вакансії бухгалтера, економіста, секретаря, спеціаліста державної служби, інженера з охорони праці тощо. Заробітна плата у вакансіях коливається від мінімальної 8000 до 54000 грн.
Важливо зазначити, що роботодавці не роблять жодних гендерних відмінностей у вакансіях. Вік, стать чи інші подібні характеристики не мають значення.
Служба зайнятості активно допомагає жінкам у працевлаштуванні. Пропонуються безкоштовні курси перекваліфікації за затребуваними на ринку праці професіями, стажування на робочому місці https://t1p.de/f7u1b.
Громадяни, які не зареєстровані у службі зайнятості, можуть отримати ваучер на навчання. На вибір для безкоштовного здобуття пропонується 124 професії/спеціальності https://www.dcz.gov.ua/profnavch/voucher.
Ще один спосіб самореалізації - започаткувати або розвивати власний бізнес. Служба зайнятості пропонує грантові програми в рамках урядового проєкту єРобота.
В Донецькій області переможцями за програмою "Власна справа" https://www.dcz.gov.ua/people/micro та програмою "Грант для ветеранів та членів їхніх сімей" https://www.dcz.gov.ua/people/ubd стали 82 мешканця регіону, з них 40% - жінки. Вони нарівні з чоловіками відкривають виробництва, заклади харчування, СТО, надають освітні послуги, провадять ветеринарну діяльність тощо.
Жінки Донеччини вже успішно опановують нові професії та досягають успіхів у "чоловічих" сферах. Прикладом цього є Добропілля, де жінки навчаються на машиністок підземних установок. Це професія, яка до війни була доступна лише чоловікам. Раніше жінки працювали на шахтах переважно геологами, маркшейдерами та спеціалістами технічного контролю.
Зміни на ринку праці відкривають нові можливості для жінок. Завдяки власній активності, підтримці держави та допомозі служби зайнятості вони можуть успішно будувати кар'єру в будь-якій сфері.
Тож не бійтеся стереотипів та обирайте професії, які вам цікаві.
Звертайтеся до центру зайнятості (контакти тут: https://t1p.de/2u2np), ми допоможемо знайти роботу вашої мрії!
Call-центр Донецького обласного центру зайнятості: 0-800-33-61-67.