портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Донеччина готова до боротьби з наслідками лютневої негоди

Опубліковано 10 лютого 2021 року, 18:21

Донецька область готова до  мінімізації наслідків ускладнення погодних умов у період з 11-12 лютого 2021 року. Про заходи центральних і місцевих органів влади щодо боротьби з негодою йшлося на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке  відбулося 10 лютого під головуванням Міністра розвитку громад та територій, першого заступника голови Державної комісії Олексія Чернишова.  

Участь від Донецької ОДА взяли очільник області Павло Кириленко, його заступник Вадим Філашкін, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Нацполіції, ДСНС, Служби автомобільних доріг, Укртрасбезпеки, Облавтодору.

За інформацією Донецького регіонального центру з гідрометеорології, 12 лютого на території Донецької області очікується ускладнення погодних умов: протягом доби туман, погіршення видимості у тумані 200-500 м, вдень опади у вигляді дощу та мокрого снігу, налипання мокрого снігу, ожеледь, сніговий накат. 12 лютого на дорогах ожеледиця, сніговий накат, вітер західний 15-20 м\с, значне зниження температури: вночі та вдень 5-10 градусів морозу. Ускладнення погодних умов 12 та 13 лютого відповідає І рівню небезпечності (колір жовтий), що може призвести до порушень енергопостачання, ускладнення роботи служб комунального господарства та будівельної галузі, руху автотранспорту на окремих ділянках доріг. 

Для забезпечення цілодобового моніторингу оперативної обстановки на території області створено 4 оперативних штаба ГУ ДСНС України у Донецькій області та 4 оперативні групи з місцями дислокації у містах Маріуполь, Покровськ, Краматорськ та Бахмут. В постійній готовності до дій за призначенням знаходиться на цілодобовому чергуванні 475 осіб особового складу та 97 одиниць пожежно-рятувальної техніки. Для ліквідації снігових наметів та вилучення автомобільної техніки на чергуванні знаходяться 162 одиниці інженерної, спеціальної та пожежно-рятувальної техніки. Підготовлено 41 пересувний пункт обігріву та 261 стаціонарний. У визначених місцях розташування стаціонарних пунктів обігріву можливо отримати допомогу та гарячі напої. У разі необхідності працівники зазначених пунктів обігріву викличуть медичну допомогу. Крім того, в кожному спеціалізованому закладі для бездомних осіб та більшості територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) створено банки теплого одягу, взуття, білизни зимового асортименту та інших засобів для надання екстреної допомоги.

Щодо ліквідації аварійних ситуацій, що можуть виникнути на лініях електропередачі всіх класів напруги під час опалювального періоду, в області може бути задіяно 106 одиниць техніки та 530 осіб енергетиків. Наразі знаходяться на чергуванні 78 бригад енергетиків. 

На сьогодні в області усі заклади охорони здоров’я, визначені для госпіталізації хворих на коронавірус, забезпечені електропостачанням за робочою схемою. Диспетчерські служби працюють цілодобово.  

З адресами та режимом роботи вищевказаних стаціонарних пунктів обігріву можливо ознайомитись у переліку за посиланням.