портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У Донецькій області триває реалізація медичної реформи

Опубліковано 25 липня 2019 року, 12:59 , Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

На засіданні колегії Донецької ОДА розглянули стан впровадження медичної реформи на території області. Доповідачем виступив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Узун.

У рамках реформування первинного рівня надання медичної допомоги, у 2017 році усіма 33 закладами охорони здоров’я первинного рівня змінено організаційно-правову форму (реорганізовано у комунальні некомерційні підприємства), укладено прямі договори із Національною службою здоров’я України та розпочато реалізацію основного принципу медичної реформи «гроші йдуть за пацієнтом» шляхом підписання декларацій щодо вільного вибору лікаря в електронній системі eHealth.

Станом на 15 липня 2019 року в електронній системі eHealth зареєстровано 1 316 965 декларацій між пацієнтом та лікарем, що становить 69% населення території Донецької області, підконтрольної українській владі.

За словами директора департаменту охорони здоров’я ОДА, впровадження медичної реформи належної якості потребує значного часу та певних матеріальних витрат не тільки з боку держави в особі НСЗУ, а і з боку територіальних громад.

«На сьогодні деякі заклади охорони здоров’я, особливо у сільській місцевості, вже мають певні труднощі, пов’язані із недостатнім фінансуванням. Частково, причина в недоотриманні коштів від НСЗУ пов’язана з низькою укомплектованістю медичними кадрами по Донецькій області», – зауважив Юрій Узун.

Він також додав, що станом на 1 липня 2019 року заклади первинного рівня надання медичної допомоги укомплектовано лікарями всього на 74% (925 лікарів). Найнижча укомплектованість лікарями в ЦПМСД: № 1 м. Маріуполь (59%), м. Авдіївка (20%), Слов’янському (67%), Мангушському (65%), Покровському (60%), Ясинуватському (53%) районах.

Стосовно вторинного рівня надання медичної допомоги, то оплата послуг у 2020 році за рахунок коштів, виділених НСЗУ, буде здійснюватися виключно за умови автономізації, комп’ютеризації закладу, підключення його до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я через обрану медичну інформаційну систему, наявності чинної ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, укладення договору із Національною службою здоров’я України про медичне обслуговування населення для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.