портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

12 жовтня пройшов останній ІІІ відбірковий етап бізнес-проектів в рамках конкурсу грантів на розвиток бізнесу

Опубліковано 14 жовтня 2016 року, 16:38

Програма розвитку ООН за фінансової підтримки Урядів Великобританії, Польщі, Чехії  та Японії і в партнерстві з Урядом України та регіональними органами влади проводили конкурс бізнес-грантів серед внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають на території Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Одеської, Полтавської, Харківської, Луганської, Донецької областей, та місцевого населення Донецької та Луганської областей (з підконтрольних Уряду України територій).

Мета конкурсу є поліпшити життя внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення Донецької та Луганської областей шляхом підтримки підприємницької діяльності та малого бізнесу.

Грантова підтримка надається на започаткування та/чи відновлення, розширення підприємницької діяльності та малого бізнесу. Подані на конкурс бізнес-плани мають демонструвати високий потенціал та довгострокові перспективи отримання прибутку та мати реалістичні ринкові показники, передбачати створення умов для самозайнятості та/або створення додаткових робочих місць, включаючи й для членів сімей.

Максимальний розмір гранту на реалізацію одного бізнес – проекту становитиме 200 000 грн.

Підприємці, які отримають грант, мають зробити власний внесок у реалізацію проекту (в грошовій чи іншій формі, наприклад, безоплатною працею, наданням обладнання, приміщення тощо) у розмірі не менше 25%  вартості проекту.

Для участі у конкурсі бажаючі повинні були:

  • заповнити онлайн заявку;
  • надати копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
  • надати чинну довідку про статус ВПО або копію паспорта з зазначенням реєстрації постійного місця проживання для місцевих жителів Донецької та Луганської областей.

Подані на конкурс заявки були оцінені незалежним Оціночним комітетом, в який увійшли представники від Донецької облдержадміністрації, Донецької торгово-промислової палати, Донецького обласного центру зайнятості та ПРООН.

Оцінка проводилась за такими загальними критеріями:

  • відповідність заявки цілям конкурсу;
  • ступінь опрацювання бізнес-плану, наявність всієї необхідної інформації для комплексної оцінки перспектив його реалізації, відповідність вимогам структури бізнес-плану;
  • спроможність пропонованого продукту (послуги) із заявленими характеристиками бути створеними і їх перспективність на ринку;
  • кількість робочих місць, що створюються в рамках проекту;
  • окупність бізнес-плану в найближчий період;
  • якість, обґрунтованість, реалістичність та оригінальність бізнес-плану;
  • обґрунтованість фінансових показників бізнес-плану та бюджету використання коштів гранту;
  • розмір ресурсів, що самостійно залучатимуться чи пропонуватимуться учасником;
  • обґрунтованість розрахунків та кошторису.

Процедура оцінки бізнес-плану включала 3 етапи:

- оцінка поданої заявки за технічними критеріями (повнота поданих документів) конкурсу;

- оцінка бізнес-планів професійними  незалежними експертами з бізнес-планування;

- особистий захист бізнес-планів учасниками, які набрали мінімальну необхідну кількість балів в результаті оцінки експертів, перед конкурсною комісією.

В період з 19 липня до 15 серпня 2016 року на участь у конкурсі всього було подано 1894 заявки, з них 664 з Донецької області. До публічного захисту (останнього ІІІ етапу конкурсу) було допущено 439 заявок, з них 146 з Донецької області. Учасники конкурсу демонстрували високий потенціал та відмінно орієнтувалися в поданих матеріалах. Перелік бізнес-планів був досить широким і охоплював різні сфери діяльності такі як, виробництво і переробка сільськогосподарської продукції, сільське господарство, харчова та переробна промисловість, охорона здоров’я, спорт, культура та мистецтво, побутове обслуговування, громадське харчування та інше.

Департамент інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин облдержадміністрації