5 травня Україна разом з усім світом відзначає Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю. Цього дня 31 рік тому представники 17-ти країн одночасно провели перший загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації осіб з інвалідністю.
У нашій державі 2,7 млн осіб мають інвалідність. І повномасштабна війна цей показник тільки збільшує. Тому цей День є нагодою привернути увагу до теми захисту прав людей з інвалідністю, розбудови безбарʼєрного середовища та створення рівних можливостей для всіх громадян України.
Зокрема, на сьогодні Україна готується до змін підходів і моделей професійної реалізації осіб, які мають інвалідність. Вони зможуть розраховувати на професійну адаптацію, підвищення заробітної плати, соціальний супровід на робочому місці, фінансування облаштування робочого місця, варіанти вибору для роботодавця та нові можливості для соціального підприємництва. Усе це, – щоб повноцінно інтегруватися в робочий процес.
Ці зміни викладені в законопроєкті 5344-д – з їх допомогою в Україні буде сформовано нову культуру соціального бізнесу. І люди, які мають інвалідність, зможуть реалізовувати свій професійний потенціал та брати участь у розбудові України.
Також, ухвалено План заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Ця стратегія включає шість ключових напрямів: суспільну та громадянську безбар’єрність, освітню, економічну, інформаційну, фізичну та цифрову безбар’єрність. Його реалізацію координує Перша леді України Олена Зеленська.
Увесь План змін спрямований на те, щоб безбар’єрність стала новою суспільною нормою. А кожна особа, яка має інвалідність, жила в Україні повноцінним життям.
Корисні матеріали:
- Довідник із безбар’єрності.
- Дія.Безбар’єрність – статті та інструкції, які допоможуть розібратися в державних послугах у важливі моменти життя.