портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
або
Слідкуйте за нами в соц.мережах:

Допомога при народженні дитини

Опубліковано 07 травня 2018 року, 13:06

Умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини визначені Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та Порядком призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751.

Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини,  опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

Для призначення допомоги при народженні дитини органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається: 

1) заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики; 

2) копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу). 

Заява про призначення допомоги при народженні дитини може бути подана в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зокрема з використанням електронного цифрового підпису структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника. В такому разі  факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін’юстом. 

Опікуни подають, крім зазначених документів, копію рішення про встановлення опіки. 

Жінки, які мають зареєстроване місце проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. 

Допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини. 

Документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми,  розглядаються органом, що призначає і виплачує державну допомогу, протягом десяти днів з дня подання заяви. 

У разі подання заяви в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису про призначення допомоги при народженні дитини така допомога  призначається не пізніше ніж наступного робочого дня після отримання заяви органом соціального захисту населення. 

Допомога при народженні дитини надається у розмірі, встановленому на дату народження дитини. 

Допомога при народженні дитини, яка народилася після 30 червня 2014 року, надається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.  

Допомога при народженні дитини призначається опікуну на кожну взяту під опіку дитину у розмірі, установленому при народженні дитини. 

Державна допомога сім'ям з дітьми виплачується щомісяця за вибором матері (батька, опікуна, піклувальника чи усиновлювача), якій призначена допомога, Українським державним підприємством поштового зв'язку «Укрпошта» за місцем її проживання або через уповноважені банки, визначені в установленому законодавством порядку. Перерахування коштів для забезпечення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми здійснюється органами соціального захисту населення.

Виплата допомоги припиняється у разі: 

позбавлення отримувача допомоги батьківських прав; 

відмови отримувача допомоги від виховання дитини; 

нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для  повноцінного утримання та виховання дитини; 

відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав; 

тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім  дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з  матір’ю; 

припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної  дитини; 

перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду; 

усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського  піклування; 

смерті дитини; 

смерті  отримувача  допомоги. 

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені  обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу. 

Контроль за цільовим використанням державної допомоги здійснюється працівниками центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або уповноваженою особою, визначеною виконавчим органом об’єднаної територіальної громади, в межах повноважень. 


Департамент соціального захисту населення Донецької ОДА



Інші новини за темою