портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
 • A-
  A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Розпочинається набір на тренінгову програму для спеціалістів(-ок), які надають психологічну та психосоціальну допомогу «ДОПОМОГА ДОПОМАГАЮЧИМ»

Опубліковано 24 липня 2023 року, 10:50

ГО «Вектор прав людини» запрошує до участі у поглибленій тренінговій програмі «Допомога допомагаючим»для спеціалістів та спеціалісток, які надають психологічну та психосоціальну допомогу потерпілим від війни рф проти України.


Незліченна кількість разів вже звучала фраза на різних тренінгах, ефірах і т.д. з бортового інструктажу про те, що треба вдягнути маску спочатку собі, а потім дитині. Але є нюанс – літак падає кілька хвилин, а шанси врятуватися значно збільшуються, якщо після падіння літака вам вдасться залишити салон протягом 90 секунд. В Україні війна триває 10-й рік, з яких повномасштабне вторгнення – другий рік. Тож в цих умовах важливо ділитись вже напрацьованим досвідом, поглиблювати знання у роботі в тривалих екстремальних умовах, отримувати підтримку.

 • Що треба знати задля продовження життя і збереження його оптимального стану в екстремальних умовах?
 • Як спеціалістам(-кам) допомогти собі та клієнтам(-кам) в умовах пролонгованого стресу? – це ключові питання, на які ви отримаєте відповіді завдяки участі у тренінговій програмі, побудованій на основі інтегративної моделі подолання та стійкості в поєднанні психодинамічних підходів та See FAR CBT, «BASIC Ph» (Integrative Model of Coping and Resilience «BASIC Ph»). Модель розроблена професором Мулі Лахадом (Prof. Mooli Lahad) і доктором Офрою Аялон (Dr. Ofra Ayalon) та сьогодні використовується у арміях Ізраїлю, Англії, США та рятувальних службах багатьох країн та роботі з групами.

З чого складається Програма?

4 тренінги, з яких 3 відбуватимуться онлайн та 1 офлайн. Тренінги включатимуть теоретичні та практичні складові.

4 супервізійні групові онлайнові сесії для розгляду ваших кейсів.

1 публікація про надання психологічної та психосоціальної допомоги потерпілим від війни рф проти України, до якої учасники(-ці) Програми можуть подати свій практичний кейс.

2 зустрічі та конференції з представниками(-цями) інших допомагаючих професій для напрацювання кроссекторальних моделей допомоги.

 

Для кого підготовлена Програма?

До участі запрошуються практикуючі психологи(-гині), психотерапевти(-ки), соціальні працівники(-ці), спеціалісти(-ки) інших допомагаючих професій, які надають психологічну та психосоціальну допомогу потерпілим від війни рф проти України. Під час заходів учасники(-ці) представлятимуть поточні кейси зі своєї практики.

Також окремі тренінги проводитимуться для спеціалістів(-ок) правничих професій та анонсування проводитиметься додатково.

Як взяти участь у Програмі?

Для участі, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням:   bit.ly/3HRReQm. Під час реєстрації важливо вказати електронну скриньку, до якої у вас є особистий доступ ― саме туди буде надіслано всю подальшу інформацію.

Кількість місць для участі у Програмі обмежена, тому в першу чергу надаватиметься перевага учасникам(-цям), які вже проходили базові навчання за тематикою Програми, мають можливість застосувати отримані знання на практиці та поширити їх серед своїх колег та колежанок.

Тривалість Програми

Загальний період проведення заходів – травень 2023 року — лютий 2024 року. Тренінгове навчання відбуватиметься протягом травня-вересня 2023 р., супервізійна робота – у вересні-грудні та зустріч, конференція у січні – лютому 2024 року.  Кожен захід анонсуватиметься додатково. Зареєстрованих учасників(-ць) повідомлятимуть у мейл-листах.

Підтвердження участі у Програмі

За результатами участі у тренінгах, учасники(-ці) отримуватимуть сертифікати, що підтверджуватиме участь. Додатково загальний сертифікат отримають спеціалісти(-ки), які пройдуть всі тренінги та супервізії Програми із відповідним зазначенням годин. Також учасники(-ці) матимуть можливість стати співавторами(-ками) публікації, що готуватиметься в межах проєкту, подавши опис свого кейсу із застосуванням отриманих знань.

Теми, які розглядатимуться під час тренінгів

 1. Кризова / травмуюча ситуація та особисті ресурси подолання.
 2. Принцип безперервності або перехід життєвих мостів з огляду на травматичні розриви.
 3. Види та способи відновлення безперервності та цілісності після отриманих травм.
 4. Оцінка та протоколи гострих стресових розладів (ГСТ). Відмінності тривалих стресових впливів.
 5. Вплив поточної травми та актуалізація минулих травм. Прискорене відновлення та прискорені зміни.
 6. Мобілізація та вплив спільноти. Особливості групових/командних процесів під час екстремальної, травматичної події, тривалих навантажень, відновлення та/або повернення до «звичайної» життєвої ситуації.
 7. Робота з сім’єю в екстремальних, пролонгованих умовах.
 8. Кроссекторальна взаємодія спеціалістів(-ок) з надання психологічної та психосоціальної допомоги та психіатрами(-инями) для виявлення потреби у отриманні різних видів допомоги.

Детальніше: https://hrvector.org/podiyi/23-05-10-programa

ГО «Вектор прав людини»