портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Голова Верховної Ради сподівається, що питання компенсації за зруйноване під час бойових дій житло буде враховане у Держбюджеті-2021

Опубліковано 29 липня 2020 року, 13:54

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков сподівається, що питання щодо компенсації за зруйноване під час бойових дій житло на Сході України буде враховане при підготовці Державного бюджету на 2021 рік. Про це він сказав журналістам на КПВВ «Майорське», яке відвідав у рамках робочої поїздки до Донецької області 29 липня.    

Він зазначив, що наразі цим питанням опікуються і Кабінет міністрів, і профільні комітети Верховної Ради, і військово-цивільні адміністрації. 

«Але сьогодні є декілька проблем.  Перша проблема пов’язана з COVID, з тими обмеженнями, які ми можемо спостерігати у державному бюджеті України. Ви знаєте, що було достатньо серйозне зменшення по всім галузям,  щоб сформувати так званий антиковідівський фонд… Якщо ми говоримо про організаційні питання, то ми готові це робити. Але, перш за все, це бюджет, про який я вже згадав. І друге питання пов’язано з тим, щоб зберігалася тиша на фронті… Я сподіваюся, що завдяки припиненню вогню, що є сьогодні, ми зможемо реалізувати і цей напрямок роботи»,  -  сказав Дмитро Разумков. 

Водночас він підкреслив, що йдеться про довгостроковий й системний процес.  Важко вирішити однією постановою той обсяг питань, який сьогодні є і на лінії зіткнення, і на територіях, які знаходяться недалеко від лінії зіткнення.

«Ми готові до цього долучатися. Депутати цим займаються, готові підтримувати, допомагати в цих питаннях.   Юридичну базу створити не така велика проблема, як ї наповнити. Вирити канал – це одне,  а так, щоби в  ньому з’явилася вода… Сьогодні бюджет – це та вода, яка дасть змогу живити ці території. Я подіваюсь, що при підготовці бюджету на 2021 рік  це буде запропоновано і враховано Кабінетом міністрів України, а ми як Верховна Рада готові в цьому допомагати», - зазначив голова Верховної Ради.

Нагадаємо, що загалом на Донеччині від бойових дій постраждало 13 288 будинків, з яких 12 155 - приватних, 1056 - комунальної власності, 53 ОСББ і 24 житлово-будівельні кооперативи.

Спільними зусиллями області, місцевих громад, ДСНС та міжнародних організацій на сьогодні відновлено 7750 будинків, у тому числі приватних - 6901.

Впродовж 2020 року силами Донецької ОДА та ДСНС планується відновити 1000 пошкоджених будинків.