портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Коли паспортизація дорівнює колаборації

Опубліковано 09 серпня 2022 року, 09:40

Примусова паспортизація, яку рашисти розгорнули на тимчасово окупованих територіях України, несе нашим людям дуже багато ризиків – від практично гарантованої мобілізації до армії країни-агресора та депортації у депресивну «глибинку» рф до вже традиційної зневаги цивілізованого світу до власників подібних «документів».

А ще ж є і кримінальна відповідальність. Зрозуміло, що деякі люди отримують «аусвайси» рф, щоб убезпечити себе від негативних наслідків окупації, і при цьому не підтримують агресивних дій держави-окупанта. Звичайні громадяни стають жертвами шантажу з боку окупантів. Але Україна бореться за якнайшвидше звільнення окупованих територій, тож покарання для всіх, хто винен у воєнних злочинах, в тому числі, нав'язуванні і незаконній видачі паспортів, невідворотнє.

І тут важливо пам`ятати, що добровільне отримання «паспорту рф» співробітниками державних, правоохоронних, а також інших силових та судових органів, які перейшли на бік ворога та займають посади в незаконних окупаційних органах влади, має розглядатись як спосіб вчинення колабораційної діяльності, за що має бути кримінальна відповідальність. Це стосується і тих осіб, які сприяють утвердженню окупаційного режиму й організовують процес незаконної видачі російських "ксив".