портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

МОМ оголошує набір в освітній грантовий проєкт

Опубліковано 06 травня 2020 року, 16:52

Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції, за фінансової підтримки від Уряду Японії розпочинає набір учасників у новий проєкт «Гуманітарна та соціально-економічна підтримка ВПО та постраждалого населення на сході України», спрямований на соціально-економічний розвиток Донецької та Луганської областей (тут і далі йдеться про території, контрольовані Урядом України), зокрема районів уздовж лінії розмежування на сході України.

Зокрема, проєкт передбачає надання підтриманим бенефіціарам грантів до 700 доларів США (у гривнях за поточним курсом ООН) у вигляді оплати навчання на професійних курсах з інформаційних технологій та в дотичних сферах, а також надання ІТ-обладнання (наприклад, ноутбука, настільного комп´ютера, графічного планшета, програмного забезпечення тощо) вартістю до 1 000 доларів США[1] для навчання та подальшої роботи.

Курси мають відбуватися онлайн та тривати не більше від шести місяців. Прикладами обраних напрямів можуть бути веб- чи графічний дизайн, цифровий маркетинг, програмування,  копірайтинг — усі ті сучасні спеціальності, що дозволяють працювати дистанційно.

Потреба в запитуваному обладнанні має бути належним чином обґрунтована. Фінальне рішення щодо конкретної моделі чи технічних параметрів наданого обладнання ухвалюватиме Міжнародна організація з міграції. 

Після завершення курсів учасники мають реалізувати невеликий волонтерський проєкт у своїй громаді, застосувавши отримані знання та навички. Це може бути запуск онлайн-карти з усіма аптеками населеного пункту, створення чи обслуговування вебсайту міської чи сільської ради, розробка брендбуку для місцевої громадської організації. Перелік не обмежений: головне, щоб проєкт приносив користь вашій громаді та її мешканцям.

ВИМОГИ ДО ЗАЯВНИКІВ

  • Внутрішньо переміщені особи та місцеві мешканці, які проживають у Донецькій чи Луганській областях. Перевага надаватиметься мешканцям населених пунктів, розташованих у 20-кілометровій зоні від лінії розмежування.
  • Вік від 18 до 35 років.
  • Бажання професійно розвиватися в ІТ та дотичних сферах, здобути відповідну освіту і застосувати нові знання на користь своєї громади.

Під час відбору учасників будуть враховуватися такі критерії, як освіта, попередній професійний досвід, місце проживання, потенційна користь для громади від запропонованого волонтерського проєкту, обґрунтованість потреби в навчанні, соціально-економічний статус заявника тощо.  

НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ УЧАСТЬ, ЯКЩО:

заявник або член його / її домогосподарства отримував будь-який грант на розвиток бізнесу чи професійне навчання від МОМ чи інших організацій.

ПРОЄКТ СКЛАДАТИМЕТЬСЯ З ТАКИХ ЕТАПІВ:

ЕТАП І. ПОДАННЯ ЗАЯВКИ

Щоб подати заявку на участь у Проєкті, потрібно заповнити анкету за посиланням:

https://bit.ly/анкетаIT-гранти

Обов’язковою вимогою при заповненні анкети є завантаження скан-копій паспорта, ідентифікаційного коду, інших підтверджувальних документів.

Будь ласка, зазначте назви документів, які ви будете завантажувати, за зразком:

Petrenko_AB_passport_1;

Petrenko_AB_passport_2;

Petrenko_AB_ID code.

Звертаємо вашу увагу, що під час завантаження файлів у спливному вікні потрібно вибрати опцію «Всі файли» (All Files)  — так файли всіх форматів, які зберігаються в обраній папці, будуть відображатися у вікні.

На жаль, ми не маємо технічної можливості, щоб індивідуально підтвердити кожному заявникові, що  анкета була отримана. Після заповнення анкети та завантаження всіх файлів, будь ласка, натисніть “Submit”:

Після завантаження анкети на вашому екрані залишиться анкета з порожніми полями, але це не означає, що інформація не збереглася. Після того як ви натиснете “Submit”, усі дані з анкети відразу потраплять до нашої бази даних.

Останній термін подання анкет на участь у проєкті — 24 травня 2020 року. Після завершення цього терміну і розгляду анкет ми будемо контактувати тільки з тими заявниками, які пройшли до II етапу.

ЕТАП ІІ.  ЗАХИСТ ЗАЯВОК

Після розгляду онлайн-заявки МОМ ухвалює рішення щодо доцільності запрошення заявника на презентацію заявки та запропонованого волонтерського проєкту. Участь у презентації (захисті) заявки є одним з елементів відбору та ще не означає позитивного рішення.

До захисту будуть запрошені заявники, які чітко аргументували потребу в гранті та відповідають критеріям, наведеним вище. Відібраним кандидатам зателефонують співробітники МОМ та повідомлять точну дату і час проведення захисту. Захист відбуватиметься у Skype[2].

Учасник зробить коротку презентацію перед комісією МОМ. У ході презентації заявник повинен докладно пояснити та обґрунтувати наведену в заявці інформацію. Комісія може поставити додаткові запитання та попросити надати додаткові документи. Орієнтовна тривалість співбесіди— 20 хвилин.

Рішення про виділення гранту буде ухвалене залежно від результатів співбесіди. 

ЕТАП III. НАДАННЯ ГРАНТІВ

Для учасників, які успішно пройшли співбесіду, буде виділено грант у вигляді ІТ-обладнання та оплати професійних курсів. Максимальний розмір оплати курсів — 700 доларів США (у гривнях, за курсом ООН на момент оплати). Максимальна вартість обладнання — 1 000 доларів США[3].

Коли учасникові повідомлять про позитивне рішення, він має надати рахунок на оплату курсів від обраного постачальника освітніх послуг (тобто навчального закладу). Звертаємо увагу: постачальник послуг повинен зареєстрований на території України і бути не-платником ПДВ.

Після оплати вартості навчання учасник зобов’язується відвідувати зайняття та успішно завершити обрані курси. Пройшовши курс, учасник має надати МОМ копію отриманого свідоцтва чи сертифіката про завершення навчання.

Щоб отримати обладнання, учасник повинен відвідати офіс МОМ у Краматорську чи Сєвєродонецьку у визначений час.

ЕТАП IV. НАВЧАННЯ ТА ВТІЛЕННЯ ВОЛОНТЕРСЬКОГО ПРОЄКТУ

Протягом навчання або після його завершення учасник повинен реалізувати волонтерський проєкт, описаний у заявці на участь та підтверджений під час співбесіди. Про завершення свого волонтерського проєкту учасник має повідомити МОМ, надавши невеликий звіт у довільній формі (що передбачав проєкт, що конкретно було зроблено, хто отримав користь і в чому ця користь полягає). До звіту можна також додати скриншоти чи фотографії, свідчення представників громади щодо.

У ході навчання МОМ може зв’язуватися з учасниками з метою моніторингу.

Додаткові положення:

  • відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі: подання заявки та участь у співбесіді не гарантує, що ви станете учасником Проєкту;
  • усі учасники Проєкту мають бути готові співпрацювати з Проєктом, у тому числі надавати інформацію в ході моніторингу МОМ, зустрічатися з представниками МОМ за потреби;
  • у разі викриття фактів надання недостовірної чи неправдивої інформації заявником, МОМ залишає за собою право відмовити в наданні гранту або скасувати позитивне рішення, якщо воно було ухвалене на підставі такої інформації.

 

[1] У гривнях за поточним курсом ООН

[2] Якщо програма Skype не встановлена у вашому телефоні чи персональному комп’ютері, ви можете завантажити програми або скористатися онлайн версією програми. Більше інформації за посиланням: https://www.skype.com

[3] У гривнях за поточним курсом ООН.